Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelmet, vagy az álmod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelmet, vagy az álmod megvalósulását választanál?

Figyelt kérdés

Igen, filmből jött a kérdés. [link]


A diploma megszerzése az álmod, de mivel a valóságban élsz, és nem a Gyakorin, így anyagilag nem teheted meg, hogy tanulhass.

Ekkor jön egy lehetőség, egy "neked szánt" fiú/lány családja kifizetné neked eljegyzés után, hogy majd a diploma után összeházasodjatok.

Elfogadod.

Viszont már diákként, megismered az igazit.


Mit lépsz?


Ha felbontod az eljegyzést, akkor a tandíjnak lőttek, és a család kéri vissza az eddig elköltött lóvét.


2022. máj. 13. 01:57
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem vagyok szerelmes akkor lelépek. Más modszer által is lehet pénzt keresni.
2022. máj. 13. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem az USA. Itt a legtöbb embernek van lehetősége államilag finanszírozott képzésre menni, csak lehet, nem a legmenőbb egyetemre és középsulisként vért kell izzadnia a lehető legjobb eredményekért. Igaz, ebbe munkát kell fektetni, nem várni, hogy valaki megoldja helyetted az életed… De a fizetős egyetemek sem annyira brutálisan drágák, hogy aki igazán-igazán akarja, ne tudja megoldani. Lehet, hogy nem azonnal, de pár év munka után némi spórolással.

Nagyon sok olyan csoporttársam volt egyetemen, akiket senki nem tudott anyagilag támogatni - ott volt nekik a diákhitel, rommá tanulták magukat az ösztöndíjért, dolgoztak - év közben kicsit kevesebbet, nyáron jóval többet. De megoldották. Én is melóztam. Azoknak, akik nagy hàtrányból indultak, ott volt a szociális támogatás - pici pénz, de kiegészítésnek jó. Ágazati ösztöndíjak is léteznek. Lehet pályázni.

Szóval bele sem mennék ilyen méltatlan helyzetbe… ha meg mégis, akkor kilépnék, és megoldást keresnék.

2022. máj. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanazt tenném, amit egyébként is tettem, elmennék dolgozni, és abból finanszíroznám a tanulást.


Egyébként most Kanadában élünk, és igaz, hogy fizetős az egyetem, de a lányom már 15 évesen egy fagyizóban dolgozva egy nyár alatt keresett annyit, ami majdnem 2 évnyi tandíját fedezné. Tehát nem vészesen drága.

2022. máj. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%
A diploma csak addig lesz álom amíg tizen év munka után ki nem égsz. Akkor már inkább várjon otthon engem valaki
2022. máj. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyrészt, ahogy tobben írják, ez nem amerika! Ha van rá eszed, felvesznek allami képzésre! Ha meg nincs, ne akarj az állam pénzén tanulni, sori dolgozók is kellenek!


Amennyire én tudom, mindenkinek van 8 állami féléve ingyen! De igen, ezért tanulni kell! Ha nincs meg hozzá az eszed, (és nem gazdagok a szüleid, akkor persze el kell menned dolgozni előtte/közben, ha mégis egyetemre szeretnél menni!


Én elsőéves főiskolásként ismertem meg a férjemet, azonnal belészerettem, de azért amikor megtudtam, hogy hol, hogyan élnek, meginogtam kicsit! Neki, csak a költőpénze volt havi 350 körül...ezer vállalkozás, amiből már passzívan jött a pénz, részvenyek, stb. 20 évesen! Én hosteskedtem, stb.ztem, hogy legyen egy kis kiegeszitesem az ösztöndij mellé! Az ő tanulmányi eredménye a "megvan" / "nincsmeg" a tantárgy" - eredmények között mozgott - Én meg évfolyamelső voltam végig! Mai napig együtt vagyunk, és a mai napig érzem rajta, hogy fogalma nincs, hogy milyen a másik oldal! Lehet persze sipákolni, hogy ha nem születtél aranykanállal a szádban, akkor nem tanulhatsz, de ahogy többen is írják, van csomó egyetem, ahol vannak ingyenes szakok

2022. máj. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Az igazival jönnék össze, és halasztanám a diplomát.


Egyetem mellett is dolgozhatsz, de nagyon sokan csinálják pl. úgy, hogy előbb van egy főállásuk, majd 23-24 évesen elmennek levelezőre.

2022. máj. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

"A diploma megszerzése az álmod, de mivel a valóságban élsz, és nem a Gyakorin, így anyagilag nem teheted meg, hogy tanulhass."


Mivel ez az érv bullshit, én nem választanék: diploma és szerelem.

2022. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Lemondtam az álmomról a szerelmemért, ő pedig lemondott rólam az álmáért. Ha újrakezdhetném, csak a pénz és a siker érdekelne.
2022. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tanultál belole hogy nem kell fuggosegbe keruoni.


Összehoznám a pénzt a tandijra es dobnám

2022. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!