Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nem párkapcsolatkompat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem párkapcsolatkompatibilis az életem vagy a másiknak kell igazodnia?

Figyelt kérdés

Egyetemen vagyok tudományos munkatárs bagóért. Ez a hivatásom, ez az életem. Mellette viszont meg is kell élni valamiből, ezért számlaképes tanár is vagyok esténként, amikor ugye a legtöbb fiatal ráér. Mellette ugye kutatni kell, konferenciákra járni, néha külföldre is (Tempus stb ösztöndíjjal).

A párom is nagyon okos, diplomás is, jól is keres (többet mint én), de ő fél ötkor (esetleg ötkor) kinyomja a céges telefont és a laptopot. Nem akar továbbtanulni, se konferenciákra, szakkörökre járni, se vállalkozást indítani esetleg a csoportvezetői/irodavezetői poziig vinné el magát. Elég sokszor mondja nekem, hogy neki én vagyok az első, de nekem meg a szakom. Próbálok kompromisszumokat kötni (nem dolgozni, tanulni amikor ő otthon van, hétvégén csak szombat délelőtt vállalok tanítványokat, a konferenciákat összekötni az azévi nyaralással), de akkor is az a baj, hogy ő csak a második helyet kapja.


2022. máj. 13. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Kommunikáció és kompeomisszum
Keress valakit aki hasonlóan a munkájának él
Ébben a szakaszban nem vagy alkalmas kapcsolatra, karrier után ismerkedj
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit szól ehhez a párod?


Hiányolja a veled együtt töltött intim perceket/órákat?

2022. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olyanok vagyok mint Leonard és Penny az Agymenőkből, csak Leonárd nem kocka és nem annyira sikeres, Penny pedig diplomás és lexikálisan okos
2022. máj. 13. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem illetek össze, ennyi.



"konferenciákat összekötni az azévi nyaralással"

Ezt hogy kell elképzelni amúgy?? 😳

2022. máj. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pl. van egy háromnapos konferencia Helsinkiben vagy egy hétig vendègelőadó vagyok. Erre szoktak adni pénzt, és amîg én dolgozom vagy kutatok, addig a párom kirándul/várost néz. Belföldön is van ilyen ugye, csak akkor hotelt foglalnak lr
2022. máj. 13. 15:49
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

#4

Hát ez nálam önmagában szakítóok lenne kb. Ez nem nyaralás, nem értem minek nevezed annak.....

2022. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Én adnék így élni. Partnered a végzettségének megfelelő helyen dolgozik? Mennyi idősek vagytok?
2022. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Én nem értem. Annyiféle munka van a világon, mégis mindenki csak irodai munkaidőben tud gondolkodni. Őket próbáld meg elkerülni. Én is rendhagyó munkaidőben dolgozom. Ez viszonylag hamar kiderül. Akinek nem felel meg, haladjon tovább. Fölösleges olyannal összejönni, mert csak a hiszti lesz.
2022. máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Neked a hivatas tobbet er a kapcsolatodnal. Igaza van a parodnak, amikor a minosegi egyutt toltott idot hianyolja es tarsas maganyban erzi magat.
2022. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a pároddal. Nincs azzal baj, ha szereted a munkádat, azzal van baj, ha rá már nem jut időd ez mellett. Márpedig az alapján, amit leírtál, nem jut. Mérnökként dolgozom és mellette tanítok is egyetemen. A férjemnek heti legalább 1-2 napos vidéki munkája van, amikor az anyukájánál is alszik. Szeretjük az életünket, a szakmáinkat is, de bizony hosszútávon nagyon lehangoló tud lenni már csak az is, ha mondjuk van 2-3 olyan hét egymás után, amikor alig találkozunk, mert amikor ő itthon van, én nem és fordítva. Próbáljuk alapvetően összehangolni és így jól tud működni.

Szóval megértem a párodat, én sem tolerálnám, pedig én még benne is vagyok valamelyest ebben a világban. Vagy próbáljatok kompromisszumot találni, vagy keress hasonló beállítottságú nőt, aki ugyanilyen ritmusban éli az életét.

Egyébként a konferenciákat szeretem alkalmanként. De azt azért ne nevezzük már nyaralásnak tényleg... főleg ha te jobbra mész, én meg balra ott is. :D

Szóval csak hogy átlásd: van egy egyetemi mumkaidőd. Gondolom 8-16:30-igy, vagy valahogy így. Utána még tanítasz, tanulsz, konferenciára utazol, stb. Egyáltalán mikor találkoztok?

2022. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én teljesen megértelek! Én is egyetemen gürizek és ez egy életmód! Nemhiába ha megnézed, hány olyan munkatárs, tanár van aki nem rossz képű/csinos mégsincs senkije! Azért mert a munkájuknak élnek. Aki ebben nincs benne az nem érti ezt. Nekem a párom ebben volt, de kiesett és most a gyerek mellett én sem tudok nyugodtan rendesen itthon dolgozni! Emiatt pedig feszült vagyok mert állandóan dolgoznék. Kattog az agyam!


Vagy találni kell valakit, aki hasonló körökben dolgozik, vagy marad a magány. Egyéb esetben áldoznod kell, mert neked fog kelleni ha a kapcsolatod fontosabb. Nem biztos, hogy fog menni.

2022. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!