Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi az eltérés az elkerülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az eltérés az elkerülő kötődés, és az érzelmi elérhetetlenség között?

Figyelt kérdés
Akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalatuk az leírnák, hogy miből lehet rájönni, hogy a másik fél elkerülő kötődésű, vagy érzelmileg elérhetetlen?
2022. máj. 19. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem elkerülő kötődésű vagyok. Nagyon féltem a függetlenségem, és ez abban nyilvánul meg, hogy kizárólag elérhetetlen alakokba szeretek bele. Persze meg vagyok róla győződve, hogy mellette meg tudnék állapodni, sőt, minden vágyam az, de mivel plátói, ez sose derül ki. Szóval ez ilyen tudat alatt zajlik, de gyanús, hogy elérhető pasi sose kell, ha nagy ritkán mégis belemegyek, hamar lezárom, mert nem látom értelmét, csak zavar, hogy van, miközben nem vagyok szerelmes.
2022. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A elkerülő kötődés azt jelenti, hogy az illető szeretne közeli kapcsolatot kialakítani, de mégis kényelmetlenül érzi magát és megijed, amint közel kerül a másikhoz. Nem szeretne függeni a másiktól, és nehezen bízik meg benne. Nem szeretnének elköteleződni, mert ettől szorongás alakul ki bennük, nem akarják elhinni hogy minden rendben van a kapcsolattal. Ezért jobban szeretik a futó kapcsolatokat. El szeretnék kerülni az érzelmi sérülést, mert félnek ha közel engedik magukhoz a másikat, az esetleg megbántja és elhagyja őket.

Szerintem amit írtál, az a kettő ugyanaz. Bizalomhiányról szól alapjában véve. Tök mindegy, hogy mi a különbség a kettő között, ha amúgy sem tudsz az ilyen kötődésű emberrel egy normális kapcsolatot kialakítani, még az illető nem próbál ezen változtatni.

2022. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az elkerülő kötődésűek kifejezik az erzelmeiket de gyakorta féltekenyek es felnek az elhagyastol attol hogy sérülnek. Folyamatos szorongásokkal vannak a kaocsolatban. Nehezen is alakitanak ki kapcsolatokat.


Az erzelmileg elérhetetlenek nem fejezik ki az érzelmeiket de olyan szinten hogy a másik nem is tudja hogy vannak neki egyáltalán.

Az ilyenek hajlam azzal is zsarolni, hogy ne kelljen érzelmeket nyujtaniuk), hogy te vagy a hibas nincs önbizalmad ezért kételkedsz mindig abban hogy szeret e. Szoval.arra akar teged kényszeriteni hogy mindenféle erzelmi kifejezése nélkul te csak igy magadtol tudd azt, csak annyibol hogy kegyeskedik veled lenni, hogy igen ő szeret engem.

Ha erzelmeket akarsz tehát le vagy oltva hogy nincs önbizalmad.


Ellenben az elkerülő kötődésűek meg képesek drámát is csinálni. Hogy ő annyira szeret téged hogy meg is halna érted, de te meg csalod, es gyakorta jár dühkitörésekkel is. (Lsd [link]

2022. máj. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
*hajlamosak
2022. máj. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 hozzászólása alapján javítok, akkor egyik se vagyok😂Én nem szoktam se féltékenykedni, se drámázni, dühkitöréseim sincsenek. Érzelmeket mutatok, ha vannak, ha nem mutatok, akkor nincsenek. (Kapcsolaton belül, plátóinál nem mutatok, de azt hiszem, hogy látszik.) Azt viszont tényleg nem értem, miért kell kényszeresen mondogatni/mutatni, de nem azért, mert "kegyeskedek vele lenni", hanem, mert valóban nem vagyok olyannal, akit nem szeretek. Lehet, hogy az említett csoport így van ezzel. Miért kérdés, hogy szeretem, ha vele vagyok? Ez nem "kegy", hanem számunkra a valóság.
2022. máj. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, #1 voltam.

#5

2022. máj. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

" nem azért, mert "kegyeskedek vele lenni", hanem, mert valóban nem vagyok olyannal, akit nem szeretek."


Na ez is. Igen ez is érv. De mindennemű érzelem kifejezés nélkul ez durva, hogy a másik csak abbol tudja hogy te szereted hogy annyibol, hogy vele vagy.

De sem egy random puszi soha, azt sem mondja szeretlek max negyedévente, targyi ajándekokban sem a törődés mutatkozna meg, stb stb, ebben nem lehet élni hosszu távon. Hogy de velem van akkor biztos szeret. Igaz hogy lesz.r ha beteg vagyok es a többi, de velem jár akkor szeret.

2022. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7!Ja, nem. Azt hiszem, értem, mire gondolsz. Ennyire nem durva a helyzet. Mondani tényleg nem szoktam. Úgy vagyok,mint a székely viccben. Egyszer már mondtam, majd szólok, ha változás lesz😁 De azért ez engem kicsit akkor is elszomorít, hogy annyira gyakori érdekből, vagy különböző "kényszerek" miatt együtt lenni valakivel, hogy nem egyértelmű, azért vagyok vele, mert szeretem. Ha nem szeretném, nem lennék vele. Ha fordítva nézed, kicsit sértő is, mert ezek szerint ő nem biztos, hogy csak akkor lenne velem, ha szeret, tehát inkább nekem kéne gyanakodni.

Mondjuk szerintem, ha lesz.r, ha beteg vagy, nem puszil, semmi, akkor simán lehet, hogy nem szeret. Nálam legalábbis csak olyankor van ez. Pl. ha adok egy puszit, az soha nem azért van, hogy érezze, hogy szeretem, hanem mert nem tudok nem adni. Nekem fontos. (Egyéb szeretteimnek nem adok puszit amúgy, mert nem szeretem, de attól még őket is igen.)

#5

2022. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!