Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valakinek sikerült már leküzde...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valakinek sikerült már leküzdenie a bizonytalanságát?

Figyelt kérdés

Úgy érzem jó úton haladok ahhoz hogy a bizonytalanságommal tönkre tegyem a kapcsolatomat.

Nem bennünk vagyok bizonytalan hanem saját magamban. Abban hogy szeret, hogy egyáltalán szerethető vagyok.


Világ életemben lefele rombolták az önbizalmam a férfiak. Középiskolaban szekaltak hogy hogy nézek ki. Nem a lányok, hanem a fiúk.

Aztán mikor elkezdtem randizni folyton olyanokba futottam bele akiknek csak arra kellettem.

Vagy pár hónap után eszükbe jutott hogy az exüket szeretik.


Vagy csak szimplán jött a szöveg hogy "nincs veled semmi baj de nem tudnék beléd szeretni".

Nem is tudom hány embertől hallottam már ezt a szöveget.


Volt olyan kapcsolatom amiben folyton azt hallgattam mennyire hülye vagyok, meg minden apró hibát a külsőmben és hogy gyakorlatilag örüljek hogy ő velem van.


Most van egy kapcsolatom, másfél éve, együtt is élünk.

Ő nagyon jó ember, minden szempontból.

De nekem nagyon nagy igényem van a törődésre, figyelemre, szeretetre hogy érezzem hogy szeret és tényleg akar engem.

Tudom hogy igyekszik, de a bizonytalanságom miatt ha úgy érzem nem annyit kapok akkor teljesen ki tudok borulni.

És ezekkel a kiborulásokkal mérgezem a kapcsolatot, ezzel tisztában vagyok.


Nem ítélkezést vagy véleményt várok, csak valaki olyannal akarok beszélni aki felismerte magában ugyanezt....


2022. máj. 24. 09:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem ezt az érzést, de ehhez is fel kell nőni, ezen is túl kell lépni. Különben örökké ugyanazokat a köröket fogod futni. Ezt akarod? Szerintem nem. Zárd le a múltat és a jelenre koncentrálj. Nem szabad a múlt sérelmeiben élni, mert azzal a jelenedet/jövődet is tönkreteszed.
2022. máj. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen. Csak valahogy nem tudom megtalalni az egyensúlyt az ember ismeret és a paranoia között.


Mert visszagondolva az elcseszett kapcsolataimban is voltak jelek, amikből rájöhettem volna hogy nem szeretnek, csak nem akartam meglátni.


Most pedig mindenre ezt vetítem ki a mostani páromra hogy biztos azért mert nem szeret..

2022. máj. 24. 09:21
 3/8 anonim ***** válasza:

"nagyon nagy igényem van a törődésre, figyelemre, szeretetre hogy érezzem hogy szeret és tényleg akar engem."


Miért nem érzed hogy szeretve vagy? Nem tudja úgy kimutatni a szeretetét ahogy neked jó? Vagy mi a gond a kapcsolattal? Mert valami gond biztos van.

Valamivel mindig elbizonytalanít? Mit várnál el tőle, hogy jobban érezd magad?

Elsősorban önismerettel neked kell magadban kialakítani a biztonság érzését, de vannak olyan esetek amikor a másik fél viselkedik úgy, hogy az önbecsülésed a béka feneke alá esik. Ezért valamilyen szinten fontos a másik fél viselkedése is.

A másik fontos kérdés az hogy sérültél e gyerekkorodban valamilyen szempontból a szüleid által? Mert a kötődési mintáid gyerekkorban alakulnak ki. Ha akkor ért valamilyen sérülés akkor előfordulhat hogy azt fogod kivetíteni a párkapcsolatodra. Tehát a saját bizonytalanságod miatt teszed tönkre a kapcsolatot, úgy hogy a másik igyekszik hozzád jól kapcsolódni. Pl. ilyen az amikor a sérült fél folyton a másikon akar lógni, minden lépését ellenőrzi, nem engedi a másikat sehová egyedül, így a másikat "megfojtja" a szeretetével (ami már toxikus).

Ezért elsősorban a magad működését kell megvizsgálnod, aztán a másik fél hozzáállását a kapcsolathoz. Lehet hogy nagyon eltérő a szeretetnyelvetek és ezért is érezheted úgy hogy nem vagy szeretve.

2022. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2. Nem jól ismered ki az embereket, vagy látod a jeleket, csak inkább a homokba dugod a fejed, hogy a párod együtt maradjon veled. Nem voltál társfüggő véletlenül? Ezeket most nem rád olvasom, ne érts félre, de egy jól működő kapcsolatban miért lennél bizonytalan? Valami oka csak kell, hogy legyen. A párod szeret? Érezteti veled? Ha igen, akkor ezek a problémák csak a te fejedben léteznek.
2022. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. Érezteti hogy szeret. Csak a mennyiség igényeink eltérőek.

Ő bőven elvan azzal hogy heti egyszer mondja hogy szeret.

Én azt szeretném ha mondjuk napi szintű lenne és igénylem a sok puszit, ölelést. Amit kapok is, csak neki jóval kevesebb jön ösztönből mint amennyit én szeretnék.


2. De, persze hogy társfüggő voltam, halmozom az elmebajokat. Számomra hatalmas lépés volt az hogy abból a kapcsolatból én léptem ki amiben folyton szapulva voltam.


3. A szülői háttérrel sem volt minden rendben. Illetve anyukámmal igen.

De apám éreztette hogy a fiú testvéremet jobban szereti. Mindig próbáltam neki megfelelni hogy büszke legyen rám, de a mai napig úgy van hogy a tesomra büszkébb, annak ellenére hogy semmit nem ért el az életben.

2022. máj. 24. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdésként elmehetnél egy pszichológushoz. Csak te tudsz segíteni magadon, főleg ha ilyen régóta hordozott viselkedéstől akarsz megszabadulni. Mi szaktudás hiányában nem fogunk tudni rávilágítani arra, hogy hogyan tudnál ezen változtatni, egy pszichológus viszont igen. Az itteni válaszokkal annyit fogsz elérni, hogy nagy eséllyel több év múlva is ezzel a problémával fogsz szélmalomharcot vívni.
2022. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológust tudnék javasolni neked. Tényleg hatalmas segítség tud lenni.
2022. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Keress olyat aki mellett épülsz es önbizaomat ad.

A rombolo párkapcsolatok valójában rossz parkapcsolatok

2022. máj. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!