Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Támogatnátok a párotok pszicho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnátok a párotok pszichológushoz járásban?

Figyelt kérdés

Én már gyerekként is a visszahúzódó, csendesek csoportjába tartoztam és mindig is nagyon érzékeny voltam. Az feltűnt, hogy talán többet sírtam/sírok mint az átlag de nem gondoltam hogy ezzel gond lenne. Egészen addig amíg egyre gyakoribbak nem lettek ezek a negativ érzések és eljutottam odáig , hogy bármilyen dolog amivel kicsit is megbántott a párom folyton a fejemben van és rosszul érzem magam miatta , pedig rég történtek.

Minden apró kis dolgot magam ellen fordítok, pl ha hívja egy haverját is valahova velünk rögtön arra gondolok, hogy biztos unatkozik velem és nem vagyok elég. Megemlít egy dolgot amit nő végez pl kamiont vezet és rögtön azt érzem, hogy figyeli a nőket és engem nem tart annyira vagánynak. Szorongó is lettem ezek miatt.

Sokat agyaltam azon, hogy jogosak e ezek az érzéseim vagy bennem nem oké valami amiért ilyesmiket érzek és felkerestem egy pszichológust akivel kognitív viselkedésterápiát fogunk végezni, mert sem önmagam sem a kapcsolatom nem akarom elveszíteni .


Az első alkalmon vagyok túl, még csak magamról meséltem, hogy megismerjen. A végén azt vonta le, hogy teljesen érthetőek a reakcióim , mivel olyan anyával nőttem fel akivel hullámvasút volt a kapcsolatom, hol jót kaptam, 5 perc után meg kiabálást és nem elfogadást (apukám meg korán meghalt) és emiatt ha a páromtól mindig pozitívat kaptam, rettegek hogy úgy fogok járni mint anyámmal és következni fog a rossz.

Egyébként 7 éve vagyunk együtt , meg is kérte a kezem, legjobb ember akit valaha ismertem a felsoroltaknál komolyabban sose bántott meg, nem beszélt, nem találkozott a hátam mögött senkivel. Mégis félek, hogy ezt más is meglàtja benne, vagy ő többet másban és rosszul érzem magam.

Szeretnék ezen változtatni, helyre pofozni magam és várom a terápia folytatását , viszont neki még nem mondtam el. Furán néznétek a párotokra ha pszichológushoz járna ?

25 n


2022. máj. 29. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz járni nem ciki! Nem a bolondok járnak oda, és nem csak akkor kell menni, ha már baj van!

Nyilván támogatnám a páromat, hogy lehet ez kérdés egy olyan ember felé, akivel össze akarod kötni az életed? Amúgy nem éltek együtt? Vagy hogy tudtál úgy menni, hogy ne derüljön ki? Alapból nem merült fel a párodban, hogy esetleg segítségre van szükséged, mert nem annyira optimális a dolog?

2022. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Lélekben igen, pénzügyileg nem, mert nagyon sokba kerül és még utaznod is kell, ha csak nem a fővárosban élsz. A környéken pl. a fővárosban van a legközelebb "klasszikus pszichológus", itt vidéken csak gyógyszeres, negyedórás verzió van.
2022. máj. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta várok, hogy a férjem rászánja magát a terápiára. Úgyhogy én nagyon örülnék neki.
2022. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ő először apró hisztiknek vette ezeket a megnyilvánulásaimat, majd elkönyvelte hogy érzékenyebb a lelkem mint másoknak és próbálja szem előtt tartani ezt, de sosem mondta, hogy menjek ezzel bárhova is, neki sincs tapasztalata. Sajnos a mi környékünkön is még sokan furán néznek az emberre és betegnek gondoljak ha kiderül hogy pszichológushoz jár.

Van pénzem rá, szerencsére nem keresek rosszul. Egy órányira van a város innen, heti egy alkalommal megoldom az utazást . Elfogom mondani persze, csak kiváncsi voltam más véleményekre is.

2022. máj. 29. 13:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én konkrétan örülnék, és támogatnám, ha a párom terápiára járna, mert neki is van mit feldolgoznia.
2022. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb ha pszichológushoz jársz, mintha egy év múlva úgy viselkedsz mint egy hárpia.


Én is járok terápiára, bár én teljesen más okokból.


Hidd el, aki szeret, annak jobban fáj azt nézni ahogy naponta zokogsz a padlón (szó szerint) mint azt, hogy heti egyszer fogod a táskádat és elmész beszélgetni egy órát. Tapasztalat.



Arról nem beszélve, ha továbbra is így viselkedsz, lassan kikészíted a párodat. Szóval az ő érdeke is, hogy meggyógyulj. Érte is teszed nem csak magadért.

2022. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Van kedved esetleg velem is megosztani te milyen okból jársz?

És értél el javulást ? Nekem ez az első alkalom és nem tudom még mire szamitsak, mire figyeljek majd hogy hatásos legyen.

2022. máj. 29. 17:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Privátban ha lenne kedved/időd 🤗
2022. máj. 29. 17:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!