Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom sokat kiabál,üvöltözik-l...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom sokat kiabál,üvöltözik-lehet ezzel valamit tenni?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt,3 éve házasságban.

Szeretjük egymást,jól élünk,van lakásunk,jó munkánk ,barátaink stb

Párom nem iszik,nem cigizik,nem marad ki,tudom,hogy szeret,rendes ember

De az utóbbi egy évben,mintha indulatkezelési problémái lennének.

Türelmetlen,sokszor kiabál,üvöltözik,csapkod stb

Társasházban élünk,sajnos sokszor zeng tőle a ház,a szomszédok még nem szóltak,de ma már másként köszönt az egyik,egész biztos ők is hallják...

Nagy nézeteltérés nincs,apróságokon húzza fel magát


Próbálom vele megbeszélni,de nem megyek sokra,javasoltam,hogy menjünk el valami segítő helyre,de eltolja magától,mondván miattam kiabál,mert velem nem lehet kibírni stb stb


Szeretem a párom,úgy gondolom ő is engem,de nem bírom ,hogy hetente legalább egyszer apróságok üvölzözésik fajuló vita van.Már a szomszédok miatt is szégyen érzetem van


Valaki volt ilyen helyzetben?Mit tanácsoltok?35 évesek vagyunk,szóval már nem olyan fiatalok..



2022. jún. 13. 20:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%

Akit szeretek, azzal nem üvöltözöm.

Akit szeretek, azzal türelmes vagyok.

Akit szeretek, nem csapkodom előtte, mert nem akarok még nagyobb feszültséged szítani.

Képes vagyok az önuralomra.

Rendelkezem vitakultúrával.

Tudok érvelni, higgadtan és odafigyelni (értő figyelem) a másikra.

Képes vagyok javaslatokat tenni, win-win helyzetet teremteni.


Sajnos az emberek nagy része, párkapcsolati analfabéta.

Mondjuk ehhez magas intelligencia is kellene.

Értelmes ember, ha nem tud a másikkal közös nevezőre jutni, véget vett a kapcsolatnak, házasságnak, mert belátta, hogy nemcsak a testiség, lelkiség, érzelmek, hanem az értelmi képesség is számít.

2022. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Párom egyébként diplomás,okos,művelt ember.Régebben mondjuk évente ha egyszer előfordult,most már van,hogy hetente többször.

Családi háttér rendben van,munkahelye szintén stabil,jól érzi ott magát.

Egyetértek amúgy nagyon veled.Ezért gondoltam,hogy menjünk el közösen egy coach-hoz,segítőhöz hívjuk is akárhogy,de nem partner benne.

Biztos bennem is van hiba,de kezdem azt érezni,hogy túlnő rajtam a dolog.

Nem tudom mit tudnék tenni,hogy kimozduljunk ebből az állapotból.Szeretem,nem akarnék kukába dobni éveket.

Barátnőm viszont hozzád hasonlóan azt mondta,hogy kezdjek el a különváláson gondolkodni...

2022. jún. 13. 20:24
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl apum ilyen, 0 érzelmi intelligenciája van és munkamániás materialista. Pedig ő is diplomás. Nem tudom hogy lehet ilyen szinten önuralmat veszteni nap mint nap, számomra elég ijesztő lenne
2022. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha 6 évig nem volt ilyen, most meg rendszeresen, akkor feltételezem történt valami változás. De ha mondjuk stresszesebb is és azért türelmetlenebb, akkor sem elfogadható, amit csinál. A semmin üvöltözik veled hetente, ez sehogyan sem oké. Te már megpróbáltál vele beszélni többször is, ezen kívül nem tudsz mit csinálni. Azért próbáld meg mégegyszer, mikor nyugodt ő is, mondd el, hogy neked ez mennyire rosszul esik és szeretnéd, ha ezen változtatnátok és ha valami probléma van, azt higgadtan beszéljétek meg. Ha ő is szeret még, akkor megpróbálja és onnantól már lehet valamit kezdeni a helyzettel. Ha nem érdekli, akkor viszont te hiába szereted és hiába próbálkoznál megmenteni, sajnos semmi értelme nem lenne. Egy kapcsolathoz 2 ember kell, az nem elég, ha te igyekszel helyrehozni, ő meg ennyire nem törődik veled és az érzéseiddel.
2022. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egy távoli rokon ilyen,egy családi ebédnél is így tudott viselkedni a feleségénél..Férjem régebben néha-néha kiakadt így,de valami megváltozott kb egy éve..Egyébként nem csak velem,múltkor egy gyerekkori barájával is így sikerült összevesznie.De múltkor felhúzta magát azon,hogy összetört egy kávé csészét és azon is szetntségelt vagy fél órát.Nekem ez nagyon gáz.Én támogatnám,belátom,hogy bennem is van hiba bőven,de nem szeretnénk úgy élni,hogy tőle zeng a ház 5 emelete...Lassan szeretnénk babát,hosszabb távra tervezni egy nagyobb lakással,és sosem gondoltam,hogy ezt leírom,de tényleg vannak kétségeim.Nem akarnék elválni,de nem tudom,hogyan tudnék én ezen a helyezetn segíteni,előmozdulni..
2022. jún. 13. 20:33
 6/22 A kérdező kommentje:
4es:nem tudok változást.Nem jár el,nemrég voltak nálunk a kollégái,jó a munkahelyi hangulat.Szülei rendesek,aranyos emberek,nem tudok okot,ő sem mond,ha kérdezem.Régebben ha évente egyszer előfordult ez,aztán egyre gyakrabban,pl most már tegnap és ma is..Nagyon szeretném ha elmennénk valahova ez ügyben,mert én tényleg meg akanám menteni a kapcsolatukat,de igazatok van abból,hogy kettőn áll a vásár
2022. jún. 13. 20:37
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Remelem gyerek nincs
2022. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

Első válaszoló vagyok. Férfi, 35 éves.

Attól, még hogy valaki diplomás, nem lesz okos, művelt ember.

Ez látszik is a feléd való hozzáállásán.


Több ezer emberrel beszélgettem az évek alatt.

Egy emberre tudtam azt mondani, hogy okos és nagyon intelligens volt.

Úgy a szakmunkások, mint a diplomások legnagyobb része, közelében sincs az okosságnak, magasabb intelligenciának.


Pár példa (jóakaratból), hogy lásd, ki az igazán okos, intelligens ember.

Pár gondolatébresztő szó:


- önuralom,

- figyelem,

- érzelmi tudatosság,

- érvelés mestersége,

- odafigyelés,

- értő figyelem,

- kérdezés tudománya,

- vitakultúra,

- állapotirányítás, állapotváltás,

- belátó, belehelyezkedés,

- elemzés,

- elfogulatlan,

- türelem,

- odafigyelés,

- eloszlás,

- elosztás,

- felosztás,

- erős és gyenge pontok,

- értékelemzés,

- értékek,

- elvek,

- ellenállni,

- előrelátás,

- előrelátó,

- előkészítés,

- érzelmek,

- eszközök,

- felelősségtudat,

- fontosságtudat,

- értelem,

- kommunikáció minősége,

- gondolkodni,

- mérlegelni,

- ható tényezők,

- igazodás,

- igazítás,

- javak,

- összefüggések,

- jóindulat,

- karbantartás,

- kézben tartani a dolgokat,

- kerülendők,

- lemondani,

- leszoktatni,

- megfigyelni,

- megkülönböztetni,

- modellezni,

- nyugalom,

- okozat,

- példák,

- minták,

- ötlet,

- rendszerezés,

- rendszerető,

- szeretés,

- szemléltetés,

- tájékozottság,

- tudatosság,

- viszonyulás,

- tisztelet,

- tartalékok,

- tervezés,

- viselkedés,

- vonatkozás,

- változtatni,

- tanuló beállítottság,

- fogalom,

- gazdálkodás,

- helyes tudatú,

- irgalmas,

- jelenségek, stb.


Nem feltétlen benned van a hiba, csak így racionalizálsz.

Sajnos a párod beszűkült tudata gátló tényező a megoldáshoz vezető úton.

2022. jún. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Barátnőm azt tanácsolta,hogy nyugodt pillanatban beszéljek ,mondjam el a férjemnek ,ahogy látom a helyzetet.

Adjak neki 2 hetet,hogy van e változás.

Ha nincs,akkor keressek magamnak sokkal több külön programot:keressek új hobbit,járjak el többet otthonról,a hétvégéimet is külön programokkal szervezzem,lépjek egy lépéssel hátrébb .Tegyek így 2-3 hónapig lássam hogyan alakulnak a dolgok bennem és a páromban is.Erről mi a véleményetek?

2022. jún. 13. 21:02
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Nekem az szúrja nagyon a szemem, hogy rád hárítja a felelősséget. Azért viselkedik ordenáré módon, mert Te elviselhetetlen vagy. Ez tipikus tünete a bántalmazó kapcsolatnak.
2022. jún. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!