Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom megőrjít az egészségmá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom megőrjít az egészségmániájával, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A mi kajálásunknak nagyon bionak, nagyon egészségesnek, nagyon zöldnek kell lennie. Anyagilag megtehetjük, mégis a probléma ez az “úri” életmód. Másfél éve először tegnap este elmentünk edzés után egy Burger Kingbe, ismétlem, másfél év után, ahol vega szendvicset evett egy krumplival és sima vízzel, és az egész estét azzal töltötte, hogy az én és ő kajájának a tápértéktartalmát olvasta, mennyi szénhidrát, mennyi zsír, mennyi cukor van benne. Hozzáteszem, állandóan reggelire 10 féle zöldségből, mindenmentes dolgokból készült kajákat eszünk, vacsi ugyanez. Ha felvetem neki, hogy talán nem kellene agyvérzést kapni alkalomadtán egy-egy kevésbé egészséges dolgon, akkor mindig azzal jön, hogy a szervezetünk a legfontosabb, ne akarjunk 50 évesen 70-nek kinézni (ő 31 én 28), stb
2022. júl. 13. 12:54
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%

Minek vagy vele? Ja, mert kockás a has, mi?


Nekem kocás, az sem érdekelne, ha egymás hasáról ennénk le a pörkölt - nokedli kombót, amit 2L kóllával fojtanánk le.

2022. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a hozzáállás nem fér bele. Nem eszem minden nap mekiben, de azért na.
2022. júl. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Erre én is hajlamos vagyok. Olyan emberek csinálnak ilyet, akik egyrészt gyerekkorban sosem ehettek azt, amit szerettek volna (“mer az apád csak a pörköltet meg a babkását szereti”), plusz akiknek van valamilyen olyan dolog az életükben, amit nem tudnak/úgy érzik, hogy nem tudnak kontrollálni, így magukon vezetik le a feszültséged.


Ez is egy étkezési zavar, amit orthorexiának hívnak.

2022. júl. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
*feszültséget
2022. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Itt az egészségmánia csak a tünete egy nagyobb problémának. Feltehetően nagyon alacsony lehet az önbizalma és így kompenzál.
2022. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
5: Ez oké, de ne máson csattanjon! :)))
2022. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

#6:


Nem állítottam ilyet. Másfél év sok idő. Pláne, ha eddig nem szólt.


Csak gondoltam, rámutatok a másik oldalra is, hogy nem feltétlenül egy “szr szemét szr alak a másik”, már ha ez nem jutott a kérdező eszébe.

2022. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%
Kiindulási alapnak mi egészséges számunkra mi nem: az embernek mindenevő fogazata van akárcsak a disznónak. Tehát mindent is megehetünk. Az egészség kulcsa a mérték. Attól nem lesz sokkal egészségesebb, hogy csak zöldet eszik. Nyulak vagytok? Évszázad végén a nagyon egészségorientált társadalom infúzión fogja a kaját kapni. Mondván a zöldség is televan permetszerrel és ezért egészségtelen.
2022. júl. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Itt a legnagyobb probléma, hogy ő uralkodik feletted. Még egy kapcsolatban sincs jogunk megszabni, hogy a másik mit ehet, és mit nem.

Túl azon, hogy egyébként nagyon komoly tévképzetei vannak az egészséges táplálkozással kapcsolatban. Mondjuk nekem már az vörös zászló lenne, ha valaki azt haluzná be, hogy 20 évet öregít, ha valaki nem csak energiaszegény bio dolgokat eszik. :D De oké, ezen lépjünk túl.

Voltam már ilyen "kapcsolatban". Egy ideig tűrtem, aztán megmondtam, hogy akkor most vagy képes elfogadni, hogy nekem mások az étkezési szokásaim, mint neki, vagy ha nem, akkor hagyjuk a fenébe az egészet, mert nekem egész egyszerűen nincs szükségem a napi szintű marakodásra. Ezek után fél napig bírta tűrtőztetni magát.

Ennek 15 éve. Most vagyok 39. Huszonéves újonc munkatársam azt hitte rám, hogy egyetemista gyakornok vagyok. Rendszeresen futok, túrázok, gondozom a konyhakertet, miegymás. Pedig aztán eszek mindenfélét. Nincs olyan, hogy egy étel egészséges, vagy egészségtelen. Az életmód az már lehet. Azóta is bölcs döntésnek tartom, hogy ott szakítottam. Ha belegondolok, hogy 15 éve minden nyamvadt napon legalább egyszer, de inkább kétszer az ő kioktatását és veszekedését kellett volna tűrnöm, mindahányszor este 6 után mertem enni, vagy húst mertem enni, vagy az édességekről már ne is beszéljünk...

Ja, és amennyire tudom (van közös ismerősünk), ő azóta kevésbé áll egészségileg jól...

2022. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem aztán ehetnè a bio keto-mindenmentes-zero kajáit, de èn, ha akarom mièrt ne ehetnèk alkalomadtán meg egy fagyit, hambit, bármit? Nyár van, ember, lángost kètpofára, leöblìteni Pina Coladaval :D
2022. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!