Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elváthatom tőle az anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváthatom tőle az anyagi segítséget?

Figyelt kérdés

lehet hosszu lesz, próbálom tömören megfogalmazni, az is lehet kusza lesz...

5 éve van párkapcsolatom, nem élünk együtt, neki van egy, nekem kettő gyerekem. 1,5 évig együtt éltünk, de munka miatt mégis vissza költözött a házába. nekem is van egy saját házam, neki is. ő a szüleivel lakik (a saját házába).

én egyedül vagyok 8 éve a gyerekekkel, ebből 5 év vele, bár abból csak 1,5 volt együtt élés.

azt tudni kell, hogy én nagyon nehezen fogadok el segítséget bárkitől. sokáig egyedül voltam a gyerekekkel, megtanultam egyedül boldogulni, elintézni, túlélni.

havonta 2x találkozunk, több napot, akkor jön hozzánk. én anyagi okokból nem megyek hozzá, mert sok a benzinköltség, inkább költöm a kirándulásra a gyerekekre.

mire mindent kifizetek, marad talán 50ezer ftom kajára meg szotakozásra, vásárlásra. mire ő mindent kifizet, marad neki 150 ezer, úgy hogy az anyja főz rá (persze szokott vásárolni a párom), moss rá meg hát minden. tehát neki bőven marad pénze "magára" meg a gyerekére, aki 3 hetente van ott 1-2 napot. ne értsetek félre, nem sajnálom a pénzt a gyerektől, meg hogy az aja viszi ide-oda. mindjárt kifejtem, miért bánt most ennyire a szitu...

a munkahelyemen már idegroncs voltam, kevés volt a fizetés, váltanom kellett. megkértem a párom, hogy anyagilag segítsen. legalább a hitelt vagy a rezsit fizesse. az kb 100-150 ezret jelentett volna 1 alkalommal. mert már volt új munkahelyem, de amíg beindul minden, kellett a kis segítség. csak akkor mertem volna váltani, ha van egy biztos háttér mögöttem. bíztatott, hogy persze, segít, váltsak. na hát a nagy segítségből 2 db számla kifizetés lett. már msot ott tartok, hogy 150 ezer ft kölcsönt kértem barátnőmtől, hogy tudjam ezeket fedezni. és akkor ott tartok, hogy rettegek mit főzzek a gyerkekenek, meg egy nyamvadt fagyira nem tudom őket elvinni. párom meg sorolja, hogy most voltak fürdőbe, most mosatta le a kocsit, közben fagyiznak, kalandpark, stb. értem, most ott van nála a gyerek. vigye, de én meg számítottam a segítségére. szokta kérdezni, hogy kérek pénzt? olyankor felmegy bennem a pumpa és elutasítom, mert nagyon dühös és csalódott vagyok. tudta, hogy bajba leszek, vagyok és ha valaki segíteni akar, azt szó nélkül teszi, nem kell neki könyörögni.

mikor a legnagyobb kaki közepén voltam, akkor akart elvinni nyaralni 3 napra, ő fizetett volna. nem értette, hogy miért nem akartam.

szóval nem tudom, hogy én vagyok e a hibás, hogy nem szólok neki, nem mondom neki, hogy segítsen. de úgy vagyok vele, hogy ezt teljesen megbeszéltük, mégis mintha tudomást se venne arról, hogy nekem most segtségre volt szükségem anyagilag.

vagy egyáltalán "elvárható" egy "társtól" akivel lassan 6 éve vagy együtt és igazából nagyon nehezen viselem a hiányát, meg ha együtt vagyunk minden tökéletes (lenne), csak ez a fránya pénz. 2 hónapig tart ez a nyomiság nálam, mert a következő fizetéssel kilábalok belőle, illetve még egy darabig fizetem a kölcsönt, mert egybe nem fogom tudni vissza adni a bnőmnek.

én úgy vagok vele, hogy megállok a saját lábamon, nevelek 2 gyereket, van egy házam, kocsim, munkám, stb. viszont jól esne, kicsit "hátra dőlni" és az anagiakat egy kicsit a férfira bízni, nem aggódni a jövőn. de mellette ez lehetetlen :( tényleg egy ok lenne a szakításra a pénz?

igazából itt a bizalom tört meg egy kicsit, hogy nem fogta a kezem, mikor megkértem rá, sőt még ő bátorított...

amúgy talán még annyi, hogy ami pénzbe kerül és nem "róla szól", akkor az olyan mintha nem is lenne. pl az én házamba már 1000 éves a kádhoz a csap. egyszerüen odáig nem jutok anyagilag, hogy vegyek egyet. mert egy normális 10+ ezer ft. és mindig másra kell a pénz...meg hát nem tartom olyan fontosank a csapot. mikor itt van mindig panaszkodik, hogy sz@r, meg le kéne cserélni. de minden alkalommal mikor itt van. mondom vegyél egyet...

szóval itt nálam "mint férfi a háznál" nem csinál semmit, meg mikor itt lakot se nagyon, csak mikor már én kezdtem neki, akkor kivette a kezemből. pl fűnyírás.

azért egy pasinak észre kéne venni, ha pl a fiók sz@r. és meg javítani. áá kicsit magam alatt vagyok és most minden negatívum eszembe jutt róla :(


szóval én reagálom túl vagy avan alapja ? :( ne legyetek rosszindulatuak, inkább kérdezetek és válaszolok ha valami nem egyértelmü.


2022. júl. 25. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok rosszindulatú lenni, ahogy kérted, de sajnos amit leírtál azt eléggé félre lehet értelmezni mondjuk egy férfi szempontjából.

Nőként megértelek, hogy nehéz egyedül boldogulnod, én mindig felnézek az olyan anyákra akik egyedül nevelik a gyerekeiket.

De akkor leírom, hogy ismeretlenül nekem mi jön le az írásodból:

- Van egy kapcsolatod amit te "párkapcsolatnak" nevezel. 5 éve tart, de az együttélés nem működött ezért mindenki külön él. Tehát ez egy távkapcsolat ahol havonta 2x összejártok beszélgetni meg szexelni. Ennyi.

- Te ebbe szeretnél többet belelátni, de sajnos ez van. Ezt hívják összejárogatós barátság extrákkal kapcsolatnak (havonta 2x).

- Az alapján amit leírtál, ebből egy férfinak könnyen az jöhet le, hogy te ezért a havi kétszeri találkozásért/szexért pénzbeli segítséget vársz. Mert amit írtál abból ismeretlenként ez jön le. Tehát fizessen a pasi ha szexhez akar jutni.

- Erre vannak egyébként a támogatói kapcsolatok ahol az egyik fél jobban áll anyagilag és szexért, törődésért, közös programokért cserébe anyagilag támogatja a rosszabb anyagi körülmények között lévőt.

- Te ugyan "társadként" tekintesz erre a pasira, de mivel nem éltek egy háztartásban anyagilag semmi köze a házadhoz, a gyerekeidhez (gondolom van apjuk) akkor miért is költene pénzt a kádadban lévő csaphoz? Szerintem ő nem érzi azt a fene nagy összetartozást ami te. Így, hogy nem tudtatok együtt élni (ez bebizonyosodott) nem érzi magáénak a te problémáidat, úgy mint például ez egy házasságban szokás.

- Szerintem ez az állapot nem is fog megváltozni ezek alapján amit leírtál.

- Ha ennyire rossznak érzed a helyzetet akkor miért nem keresel egy másik párt magad mellé? Ez amúgy sem "igazi kapcsolat".

Bocs, hogy ezt mondom de havi 2x-i összejárogatás/szex az nem nevezhető párkapcsolatnak.

Nem csodálom hogy a férfi nem akar ebbe anyagilag beleinvesztálni.

Vannak normális férfiak. Miért nem keresel ott ahol élsz egy másikat?

Itt már te magad is rájöhettél, hogy ez nem működik úgy ahogy neked megfelelő. Én elhiszem, hogy nagyon nehéz egyedül a gyerekekkel, de ezzel a "kapcsolatnak" nevezett havi 2x-i találkával ne is várj többet.

2022. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1.: "5 éve van párkapcsolatom, nem élünk együtt," Ez nem kapcsolat, csak 5 éve kefél valaki.


2.: Nincs ingyen punci. Kérj nyugodtan pénzt!

2022. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

elég duva válaszok... nem fejtettem ki a dolgokat, mert nem tartottam fontosnak. de hogy "tisztázzam" magam. ez nem szexkapcsolat. pont ÉN nem vagyok olyan, hogy a szex legyen az első és legfontosabb. nekem többet ér egy össze bújós tv-zés mint egy hancúr. ezt tudja és mondtam is neki többször, hogy ha szexelni akar, nem kell jönni. mert nem egyszer volt már úgy hogy teljesen padlón voltam agyilag, olyankor egy nő nem szexel mikor tele van a feje minden problémával, és sorolhatnám. nem csinál ebből problémát. ha van szex, az nagoyn jó, de nem az a legfontosabb. mint mondtam együtt éltünk és tervezzük is az együtélést, viszont munka szempontjából most még nem lehet össze egyeztetni. nem csak alkalmi partner hanem társ is. nem csak kefélésről szól a kapcsolatunk...uristen...mint egy család járunk kirándulni, együtt vacsizunk, ha itt van vagy itt lakott, segitett a gyereknek a házifeladaba, ki vette a részét a gyerek nevelésből, hozta vitte a suliba, őket, jászott a kcisivel. sőt a kicsi meg ő közte nagoyn erős kötelék van. szóval ha leszámitjuk ezt az anyagi dolgot akkor teljesen jó minden. mert mikor itt lakott is teljesen jó volt minden, csak nem sok mindenben segitett itthon. de gondolom más kapcsolat tökéletes. meg itt nem arról volt szó, hogy véleményezétek a szexuális életemet, hanem az anyagi dolgokat hogy mennyi a do meg a nonsense. érzelmileg igen is kötödik hozzám meg a gyerekekhez. minden nap beszélünk rengeteget, a gyerkeekkel is szokott videotelefonálni. nem úgy néz ki a dolog, hogy havonta jön és szexelünk és enniy. senki nem tud a másikról semmit.

csak mint mondtam nagyon nehezen kérek segítséget bárkitől és tudom ha ad, akko azt nem kell vissza adnom...ezért inkább kölcsön kérek mástól. viszont ha nekem kell kérni azt tartom gáznak, holott tudja hogy sz@rban vagyok, igy magától kellene segitenie.

hozzáteszem ez nem mindig volt igy, vagy legalább is nem figyeltem fel rá régebben

2022. júl. 25. 11:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Senki nem véleményezte a szexuális életedet. Csak az írásodból az jött le, hogy te pénzt vársz el azért mert BÁRMIFÉLE kapcsolatba vagy vele.

De nem akarod megérteni a lényeget!

Ez a férfi NEM a férjed, nem vagytok közös kasszán, nem ő a gyerekeid apja, nincs tulajdonrésze a házadban. Mi a francért adna neked mindig pénzt?

Mert ebből így az jön le, hogy te ezt elvárod. Ha egy nő és egy férfi párkapcsolatban vannak akkor azért vannak együtt mert szeretik egymást és együtt akarnak lenni, de ezért egyik fél sem várja el a másiktól hogy a másik házába pénzt fektessen, segítsen anyagilag stb.

Ha összeköltöznek vagy összeházasodnak vagyonközösség lesz, akkor érthető hogy a férfinek is lesz értelme a másik ingatlanjába pénzt és energiát fektetni.

De a te "párod" csak HAVI 2x kíváncsi rád. Én elhiszem hogy rendes veletek, de ez nem rendes napi szintű párkapcsolat. Ezt már te is észrevetted, ezért is vagy így felháborodva. Neked anyagi segítségre lenne szükséged, de tőle ezt nem kapod meg. Erre szokták azt mondani, hogy vagy megszoksz vagy megszöksz. Ennyi.

A másikra NEM lehet olyan dolgokat rákényszeríteni amiket ő nem akar. Mert ha akarná már megtehette volna.

Ezért kellene egy olyan férfit keresned aki komolyabban képes lenne elköteleződni. Akivel együtt élnétek így segíthetne neked a házzal kapcsolatos teendőkben és anyagilag is támogatna. Ennek a pasinak több mint 5 éve volt arra hogy ezt megtegye, de eddig nem tette, és szerintem nem is fogja. Nem úgy néz ki hogy még két gyerekkel járó kötelezettséget a nyakába szeretne venni. Biztos szereti a gyerekeket, de más dolog HAVI 2x eljátszani két gyerekkel és más dolog együtt élni/házasodni és komolyabban felelősséget vállalni (anyagilag is) a másik gyerekével kapcsolatban.

Sok férfi leírja itt az oldalon is, hogy eszük ágában sincs más férfi gyerekét nevelni, pénzelni, főleg úgy nem hogy semmilyen tulajdonrésze nincs a lakásban stb.

Ezt az egészet vele kellene megbeszélned.

2022. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve azt nem értem hogy ha havi 2x " éltek egyutt" hogyan lehet a gyerekekkel meg veled a kötődést fenntartani és hogyan tudtok családként élni? - lényegében nem éli át/meg a te gondjaidat meg problémáidat..


Meg azt se értem h ha annyira egy családként éltek, a munka nem lehet akadály h ne tudnátok az együttélést megvalósítani.

2022. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

több mint 1,5 évig együtt éltünk...plusz nyári szabadságokat 2-3 hetetket együtt töltjük...nem akarom bántani, mert jó ember, neki is vannak hibái mint másoknak. nem azt mondom hogy soha nem fizetett semmit nekünk, helyettünk. meg bakker el se várom...hisz dolgozok, nem az ő gyerekei nyilván. mikor együtt laktunk mentünk pl moziba, ő fizetett, ez most egy hülye példa...

amúgy csak el vagyok keserevde. szeretem, meg ő is engem. meg tök jól müködne minden...de mégse. most majdnem 6 évet adtam magamból meg a családomból és a gyerekek meg szerették. az apjukon kivül sose volt más. és igazából nem is akarok. a mostani párom is akkor jött mikor nem számitottam rá jó sok év után egyedül. szeretném ezt a kapcsolatot, de mégse :( teljesen tanácstalan vagyok. mindig mikor beszélek vele erről, akkor sír és tombol, hogy ne hagyjam el, neki szüksége van ránk...és tudom hogy szeret. az anuykájával is sokat besézlek erről. csak nehéz eset :/

2022. júl. 25. 12:24
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Nyilván a csávó nem akar veled és a gyerekekkel együtt élni. Ha annyira szeretne és veled akarna lenni, akkor ott lenne veled. Lehet ebbe mindent belemagyarázni, hogy jajj így szeret, úgy szeret, imádja a gyerekeket stb., de ez csak önmagadnak illúzió. Ez a fszi sajnos tényleg csak dug téged. Ráadásul havi 2x csak. Nekem ez olyan kevés lenne, hogy már ki is raktam volna, mert így a szexuális élet sem kielégítő. Aztán ki tudja, hogy melletted hány nőt kefélget még. Nem tekint téged a párjának szerintem sem. Valóban nem az ő gyerekei, nem az ő háza, sőt a párjának se tekint. Én se értem, hogy havi 2 tali után miért vársz tőle bármilyen segítséget is. Nincs tulajdonképpen sok közötök egymáshoz. Úgy gondolom - ha még él és nem meghalt - a problémádon nem ennek a fszinak, hanem a gyerekeid apjának kellene segítenie. Vagy rosszul gondolom, netán? Szakítani kellene és keresni egy olyan partnert, aki tényleg veled akar lenni. Csak ez tényleg nehéz lesz. Sok férfi valóban élből elutasítja azokat a nőket, akik egyedül nevelik a gyereküket.
2022. júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én se pénzelnélek ha pasi lennék ne is haragudj
2022. júl. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

“én úgy vagok vele, hogy megállok a saját lábamon, nevelek 2 gyereket, van egy házam, kocsim, munkám, stb. viszont jól esne, kicsit "hátra dőlni" és az anagiakat egy kicsit a férfira bízni, nem aggódni a jövőn.”


Milyen anyagiakat szeretnél a párodra bízni, ha nem éltek együtt?

Írod, hogy majdnem 6 éve vagytok együtt és ebből csak 1,5 évet éltetek együtt. Az semmi. Mások egy ennyi ideje tartó kapcsolatban már 3-4 éve együtt élnek. Nyaranta meg 2-3 hetet együtt töltötök..nevetséges. Hiába írod, hogy családként funkcionáltok, sajnos nem így van.


“szokta kérdezni, hogy kérek pénzt? olyankor felmegy bennem a pumpa és elutasítom, mert nagyon dühös és csalódott vagyok.”


Ahelyett, hogy óvodásan viselkednél, inkább elfogadhatnád ilyenkor a pénzt, ha már ezért remegsz. Főleg, ha nem kell visszaadnod neki.

Amúgy meg, ha hetek/hónapok alatt egy csapra nem tudod összespórolni a pénzt, akkor ott ezért nem új keletű dolog van anyagiak terén.

2022. júl. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

"megtanultam egyedül boldogulni, elintézni, túlélni."

Erre kellene most is emlékeztetni önmagad. Ez a pasas nem a férjed, nem is élsz már vele együtt. Amikor egy fedél alatt éltél vele, akkor is láttad a hozzáállását a dolgokhoz. Ezen nem kellene meglepődni. Az, hogy továbbra is bizalommal voltál felé, az a te naivitásodat tükrözi.

És a helyzet az, hogy manapság már nem igazán vannak segítőkész "úriemberek". Mindenki a saját dolgait tartja előrébbvalónak. Igen, a te mostani "párod" is. Amikor találkoztok, akkor jó, de egyébként meg tesz rád.

Az exek sem segítőkészek többségében, tehát aki az apát javasolta megoldásnak, nem biztos, hogy jó ötlettel állt elő.

Amiben biztos lehetsz, hogy egyedül leszel a problémáiddal egész életedben. Addig mindenképpen, amíg nem találsz egy olyan embert, aki tényleg szeretni fog és nemcsak nőként, hanem társként is fog majd rád tekinteni, és a problémáid is érdekelni fogják őszintén. Jelenleg nem ilyen emberrel vagy.

Üdv. egy szintén egyedülálló anya.

2022. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!