Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 10 év után szakítás vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 év után szakítás vagy terapeuta?

Figyelt kérdés

10 évevagyunk együtt.Ebből 9 szerintem nagyon jó volt,az utóbbi 1 évben lejtmenetben vagyunk,különösen az elmúlt két hónapban.

Hetente többször veszekszünk,apróságokon ,de mindkettőnk sérelmek felszínre jönnek.

Velem kapcsolatban kritika,hogy nagyon rápörgötk a dolgokra,hiába kéri ,nem eresztem pl egy háztartási javítás,ami 2 hónapja nincs kész stb.. Párom viszont nagyon sokat kiabál(9 évig hangos szót nem hallottam), már nyomoréknak,idiótának nevez heti szinten,nyilvános helyeken is felkapja a vizet és felemeli a hangját

Szeretem ,ő is engem ,de őszintén nem bírom már,hogy heti szinten viták vannak ,felöröl,rosszul alszok stb

Szerintetek lenne érdemes egy párkapcsolati segítőt felkeresni vagy ahol ilyen problémák vannak ott már jobb a szakítás minél előbb?



2022. júl. 27. 01:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A problémáitok érzelmi elhidegülésre utalnak, ezek jönnek folyamatosan elő, s lesztek egyre türelmetlenebbek egymással. Azt meg sem kérdezem milyen volt az elmúlt 1 évben a szexuális életetek, mert tudom rá a választ.

Ebből a gödörből nem fogtok tudni önerőből kimászni, nem fog semmi megváltozni varázsütésre egyik napról a másikra. Igen, egy jó párterap segíthet megmenteni valamit. Ha neki sem sikerülne akkor legalább azt elegyengetni hogy sérülések, harag nélkül engedjétek el egymást.

2022. júl. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ha megtehetitek menetek terápiára.

Meg kén tanulni ujra szeretettel a másikhoz állni, kedvesnek lenni a partnerétetekkel. Nem letehetetlen ha akarjátok ez még menthető.

2022. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Olyan rövidek ezek a leírások,az ember még az életetekbe se tud belelátni képzelet szinten sem!Te sem és mások sem nagyon írnak a napjaitokról,dinamikájáról. Leírod hogy egy baj van veled,ha nincs kész a javításra váró feladat. Tuti csak egy baj van,ezt te gondod,de hogy a másiknak az is lehet idegesítő ahogy közeledez vagy csak kinyitszegy chipszes zacskót,vagy ahogy próbálod az alázatos,türelmes,megérrő feleséget adni. Majd írod hogy a férjed viszont folyton kiabál veled.Gondolom nincs ennyi javításra váró feladat a ház körül,ami okot ad arra hogy nyomorkéknak,idiótának nevezzen,vagy nyilvános helyes is kifakadjon rád.

Na mindegy. Így szerintem ha 9 évig jó minden,és az utóbbi egy évben kezdett el így viselkedni annak van egy oka.Szoktál arra gondolni hogy milyen problémai vannak vagy lehetnek ami miatt türelmetlen lett vagy csak a saját szemszögödből nézed,és azt látod hogy veled valaki rosszul bánik és veled valaki nem kedves,és Te nem kapsz törődést,azt amihez hozzászoktál.

Lehet azt gondolod bunkó vagyok,mit tudok én, és még ifazad is lehet. De senki nem ír szi te semmit szinte,qlig valamit és várjátok a megváltást. Ráadásul csak egy szemszögből van rálátás is! Ennyi alapján isten de még egy párterapeuta se segítene,nem hogy itt.


Sztem ha az utóbbi egy évben ilyen,akkor vagy megtetszett neki valaki,vagy van is valakije így te a nehezen elviselhető harmadik vagy. Az is megtörténhet hogy saját gondjai nehezednek rá,képtelen kontrolálni,ezért nem tud az a kedves jó ember maradni aki 9 évig volt. Vagy csak simán beleunt ebbe a házaséletbe,elege van, valami másra vágyna de úgy érzi be van határolva hisz házas. De az is lehet hogy csak belefáradt a minden napokba. Vagy csak Rád,nincs harmadik,nincs senki,csak te nem tudod már megadni neki amire szüksége van. És ha valakit nagyon nem tudunk elviselni,se s közelsêgét,se azt ha beszél,se egy közös tevékenységet akkor sok ember így viselkedik. Ennek nem kell a te hibádnak lennie,csak megtörtént.

2022. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szeritem felesleges a párterapeuta,a leírásod alapján nehezen tudom elképzelno,hogy hajlandó lenne elmenni,csak lehülyézne.Persze egy próbát megér,de nem tőle kell a megváltást várni,qki majd megmenti a házasságotokst.Senki nem fogja csak ti ketten
2022. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez már az a szint, amikor el kell engedni a másikat.

Besokalltatok.

2022. júl. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!