Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségem miért vár el mindent...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségem miért vár el mindent tölem ha otthon nem ezt látta?

Figyelt kérdés

Hárman vannak testvérek, náluk a családban az a divat, hogy a férfi nem csinál semmit azon kívül, hogy dolgozik, de ezért istennek tekintik, ajnározzák. Az apja elmegy dolgozni, hazamegy, meleg ételnek kell várnia, majd hozza a felesége a hideg sört és megy a tv elé. A hugai férjei szintén. Gyakran dicsekednek, hogy soha nem fogtak még felmosót mert ezek nöi dolgok. Ahogy a gyereknevelés is. Apósom soha semmiben nem segített. A férjek szintén nem segítenek mert a pelenkázás nem férfiaknak való. Összejöveteleken is ök leülnek, várják az ételt maguk elé és kérik a piákat. Ha bármi van a gyerekekkel, soha nem állnak fel segíteni.

Ehhez képest a feleségem ki van bukva rám, hogy én a munka mellett semmit (!) se segítek neki. Én mosogatok fixen, heti kétszer teljesen kitakarítom a lakást ablakmosás kivételével. A gyereket pelenkázom, játszom vele, elviszem sétálni egyedül, a játszóra. Amikor home officeba vagyok több napot, elviszem otthonról a szüleim házába, hogy a feleségem pihenhessen pár napot. Egyébként nem dolgozik, 1.5 éves a gyerek. Mégis én vagyok a rossz aki nem segít! Mindenkinek panaszol engem. Bezzeg a hugai férjeit ö is isteníti mert azok milyen férfiak! Pl boltban megvádolt az ör lopással mert sípoltunk. Erre a feleségem elkezdte mondani hogy a hugai férjével ezt nem merték volna megtenni, csak én vagyok ilyen nyámnyila. Azokat meg se merték volna állítani. Hát mondom neki ilyenkor hogy akkor tessék ilyen férfi macsót keresni de az nem fog ám neki mosogatni, porszívózni és játszótérre járni. Erre persze nem mond semmit.


Mi a baja? Igaza van? Már fogalmam sincs. Ismertek ilyen nöt? Mi a megoldás erre a viselkedésre?


2022. aug. 14. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Vicces!

Mintha úgy kellene élnie mint a szüleinek!

2022. aug. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Volt párom is ilyen beszólogatós. A mostani párja egy birkózó, de őt is ossza.. ő sem elég neki. Vannak nők akiknek semmi nem jó, mindig a másik a béna, ők semmiben nem hibásak.


Szerintem a feleségednek saját magával van problémája.

Fordítsuk meg a dolgot. :D Mennyivel jobbak azok a nők, akik mellett a férfinak nem kell segíteni, mert mindent meg tudnak oldani. Hmm? :)

2022. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki úgy él, ahogy otthon látta. A nejed túlkompenzál. El akarja kerülni a szülei mintáját, de túlzásba viszi.
2022. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy otthon nem ezt látta, nem az otthoni a követendő példa. Lehet, pont negatív példa neki. És sok információ hiányzik, hogy mit csinál a többi nő, dolgozik-e stb. Illetve nálatok mi van.

Valószínűleg segítesz eleget, de ő fél attól, hogy olyan lesz köztetek is, mint a rokonoknál.

Illetve lehet, nem vonzódik annyira hozzád, nem tart olyan férfiasnak. Szexeltek rendesen? Mutasd ki ott, hogy férfias vagy, egy jó szex után újra visszajöhet a tűz. Az a fontos, hogy a szemében igazi férfi legyél, és téves válasz az, hogy a bunkóság teszi azzá a pasikat.

Illetve segíts neki, de szabj határt és jelezd neki ha átlépi. Pl amikor nyámnyilának nevez. Ne hagyd, hogy ne tiszteljen. Akkor férfiként tekinteni rád, ha tisztelni tud. Ez elég sok tényezős dolog, de nem attól fog tisztelni, ha nem segítesz, meg csak leülsz a tv elé, hanem akkor ha pl magabiztos kisugárzásod van, más emberekkel is nyugodtan viselkedsz, de nem hagyod hogy átmenjenek rajtad stb.

2022. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Érthető hogy nem akar úgy élni mint a szülei. Azért csinálja hogy nehogy te is elkezd errefelé menni. Persze túllő a célon.

Próbálj vele olyankor beszélni erről mikor nyugalom van kőztetek.

2022. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Eléggé toxikus nőd van. Nekem ilyeneket szólna be a párom, már rég kib_sztam volna. Kell a francnak olyan pár, aki lehúzza az önbizalmam es úgy állít be, mint egy rakás szerencsétlenség, mikor példamutató apuka vagy. Pont az a baj, hogy te ezt hagyod neki. Egy magabiztos embernek nem mernének így beszólni. Az önbizalmat hiányolja belőled. Ilyenkor nyugodtan szólj vissza neki, hogy ha nem tetszik, amit csinálsz, mehet olyan csávót keresni, mint a húgainak van. Egyből vissza fog venni az arcából (bár mondom, én már kib_sztam volna, mit képzel, hogy így beszél veled).
2022. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyi, hogy sosem szólsz vissza.

Pedig jól összefoglaltad a helyzetet, látod a problémákat is.

El kéne neki mondani!

Nem kell durván vagy sértő módon, csak egyszerűen közölni a tényeket.

Eddig ennyit tettem, ha ez semmi, akkor mától befejeztem, a semmivel te is jól el fogsz boldogulni.

Tartanám magam ehhez.

Aztán ha ez nem felel meg neki, akkor le lehet ülni megbeszélni, hogy azt a semmit hogyan kéne szétosztani, hogy becsülni tudjátok egymás fáradozásait.

2022. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Félreértettetek. Nem arra vágyok, hogy otthoni mintája legyen nálunk is és nekem ne kelljen semmit csinálni mert örömmel csinálok mindent. Csak ha már látja ott, hogy mi a semmi, akkor ne engem állítson be a barátnök, szomszédok, idegenek elött egy nem segítö férjnek mert ez kikészít már. Amikor náluk buli van, a nagy férfiak végig kiszolgálva ülnek, én akkor is a gyerekemmel foglalkozom, játszok vele. Persze kapom ilyenkor az ívet a macsóktól, “hol hagytad a szoknyádat? Nem gondoltuk hogy nálatok te vagy az asszony” Stb. Ehhez képest megbecsülhetne. Mert a hugai meg az anyjuk ezekre a férfiakra csak dícséreteket mondanak, istenítik öket mindenkinek.

Visszaszólni nem szoktam, nem szeretem a vitát, ilyen vagyok. Valóban nem vagyok egy tesztoszteronos magabiztos valaki, de így ismert meg. Nem fogok azért gyúróterembe vagy kocsmába vagy egyéb a családja által férfiasnak mondott helyekre járni.

Szex nem nagyon van a gyerek születése óta, elhúzódik tölem. Ha próbálkozok akkor rámripakodik, mint valami eröszaktevöre aki rosszat tett. Néha neki van kedve, akkor van valami. Viszont egy haver kolléganöre meg féltékeny, pedig a csaj fiatalon modell volt, szóval nem kéne tartania attól hogy akaratom ellenére rámmászik. Egyszer munka után vártam a feleségemet mert együtt mentünk valahova, ezzel a csajjal dumáltam, aztán lehúzott ablaknál elkezdett morogni, hogy “láttam ám, láttam hogy nézel a férjemre” Kínos volt!

2022. aug. 14. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ezt a nőt már rég ki kellett volna selejtezni.

N

2022. aug. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy őt félrenevelték. Mivel ezt látta otthon, nála tudat alatt az alakult ki, hogy egy férfi akkor jó, ha lusta és leszarja a gyerekeit. Mert az apja is ilyen volt, ezert neki ez lett a norma. Ezért nem tud rad férfiként tekinteni, holott ő lett elcseszve es te csinálod jól. Én már reg kidobtam volna, de gondolom a gyerek miatt nem akarod.
2022. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!