Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is túl durva voltam, vagy a barátnőm túlreagálja?

Figyelt kérdés

Lent parkoltam a ház előtt autóval, egy rokkant parkolóhely mellett volt hely, mivel a mellettem lévő oldalon már nem parkoló volt, hanem padka, ezért a lehető legközelebb álltam a padkához, hogy a mellettem parkoló mozgássérült a lehető legkönnyebben tudjon beszállni.


Egy ajtónyitásnyi hely + egy embernyi helyet hagytam, szóval bőven elfért volna.


Történt az, hogy ma mentünk le a barátnőmmel, szállunk be a kocsiba, és pont ott volt a mozgássérült is, és ahogy rakta be a kocsijába a járókeretét, izomból nekiverte a kocsimnak.


Szállok ki, nézem a kocsimat, látszólag semmi nincs, a srác pedig rám se néz, semmi bocsánatkérés vagy valami, pedig biztos észlelte, hogy megütötte a kocsimat, mert visszanézett.


Mondom figyelj ne haragudj, nem szeretnél mondani valamit esetleg?


De nem szólt semmit, szóval ezek után azt mondtam neki, hogy ha ez mégegyszer előfordul, akkor lecserélheti a járókeretet egy kerekesszékre ezt garantálom neki, és akkor többet nem kell a vezetéssel vesződnie.


Ezek után a barátnőm hazavitette magát velem, hogy szerinte ez túl durva volt, hogy nem kellett volna vele így beszélnem, mert van elég baja is, pláne, hogy a kocsimnak nem lett semmi baja, éd azt mondta, el kell gondolkodnia 1-2 dolgon.


Szerintem nem voltam durva, nem is kiabáltam, ha bocsánatot kért volna, részemről le lett volna tudva a dolog, az idegesített, hogy látszólag le se szrta az egészet.


2022. aug. 21. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Még enyhe voltál!
2022. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Majd ha a barátnőd is hasonló helyzetbe kerül, megtapasztalja, mekkora prosztóság, ahogy a fenti illető viselkedett. Nyilván ezt mindenki másképpen reagálja le, te vehemensen, de szerintem ebben az esetben érthető volt a reakciód.
2022. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Te nem nőiesen rendezted le ennyi csak. Az előzményeket tudja amugy barátosnéd, hogy direkt előzékeny voltál pedig?
2022. aug. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Nem voltál durva. Igazad van egyébként. Durva akkor lettél volna, ha megragadod vagy fizikai erőszakot alkalmazol.


Nem szeretem az olyan embereket akik valami fogyatékosságukat vagy valami testi maradandó sérülésüket vagy épp a korukra úgy tekintenek, hogy én nem olyan vagyok mint az átlag ezért nekem mindent szabad!


Egy normális ember azonnal bocsánatot kér, ha megüti vagy nekimegy valaki más autójának. Ennek alapnak kellene lennie.

2022. aug. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
Annyiszor olvastam ezt a kérdést különböző variációkkal. Mindig öregeket meg fogyatékosokat veszel célba.
2022. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
8%
Van penzed fenyezesre akkor mit feszkozol..
2022. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Autóra is van pénzem, de az nem jelenti azt, hogy akkor a jelenlegit bárki széttörheti.
2022. aug. 21. 20:35
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Férfi vagyok, autótulajdonos, és mégis azt mondom, nem helyeslem, ahogy viselkedtél.


Amit mondtál neki, az maradandó testi fogyatékosságot okozó sérüléssel való fenyegetés. Azzal fenyegetted, hogy nyomorékká vered, ha még egyszer - szintén véletlenül, mert most se szándékosan csinálta - nekicsapja a járókeretét a kocsidnak. Nos, ez bűncselekmény, ha szigorúan vesszük.

Azt joggal tetted (volna) neki szóvá, hogy bocsánatot sem kért, ill. nem törődött azzal, hogy kárt okozott-e neked. De ugyebár először is nem okozott kárt, másrészt egy autó megkarcolását ne akard egy szintre hozni a másik nyomorékká verésével. Még ha nem is gondoltad komolyan. A bocsánatkérés elmaradása meg szimpla udvariatlanság. Ez még a kocsi megkarcolásával sem vethető össze.


Őszintén szólva megértem a barátnődet. Nyilván nem tudja, valóban nekiesnél-e egy rokkant embernek, ha véletlenül megkarcolja az autódat, de úgy gondolja, hogy egy véletlen károkozás jogosít fel a másik megverésére. Még akkor sem, ha nem kér bocsánatot.

2022. aug. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

8-as vagyok, 7-re még reagálnék.

Ha netán meg is karcolta volna az autódat, az is messze van attól, hogy összetörte volna.

Teljesen nevetséges, hogy már az autód összetöréséről vízionálsz, mikor a tény mégiscsak az, hogy még csak karcolás sem esett rajta (és legrosszabb esetben csak egy karcolás esett volna rajta).

2022. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem arról van szó, hogy mekkora kárt okozott, hanem arról, hogy tele van az ország ilyen nyomorult prosztókkal akik szarnak az embertársaik fejére!


A véletlenül okozott kárért is illik vállalni a felelősséget egy felnőtt embernek.

2022. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!