Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vegyek majd neki Karácsonyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegyek majd neki Karácsonyi ajándékot? Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, a Karácsony még messze van, ne öljetek meg. :D Csak mostanában sokat gondolkozom ezen.


Júniusban volt párommal mindkettőnknek a szülinapja, 3 nap különbséggel, az ővé volt hamarabb. Én vettem neki ajándékot (koncertjegyet), én viszont nem kaptam tőle semmit. Mielőtt jönnének a golddiggerezős kommentek, még amikor összeöttünk, akkor megbeszéltük, hogy Karácsonykor meg szülinapokkor majd ajándékozzunk egymásnak (kölcsönösen), nem kell nagy meg drága dolgokat, csak a szándék miatt legalább, mivel nekem ez gyerekkoromból kimaradt és mindig is hiányoltam. Annak is örültem volna, ha csak egy tábla csokit vagy egy csokor virágot kapok tőle, vagy egy plüsst... Aznap (a szülinapomon) délutánig együtt voltunk egyébként, plusz a barátai, utána úgy ment dolgozni. A WEstendben dolgozik, szóval közel van a Spar, hogy beugorjon még előtte egy csokiért. Vagy azóta bármikor...

Még július közepén-végén a legjobb barátnőm is ráírt (nem én kértem meg, sőt, én csak utólag tudtam meg), hogy milyen már, hogy nem vett nekem semmit. Aztán azóta néha szoktam ezzel "poénkodni" (pl mesélte, hogy az apjáék mennek Ikeába, mert a feleségének most lesz a szülinapja, mire mondtam, hogy de jó neki, hogy ő kap ajándékot... és hasonlók), illetve egyszer mondta, hogy elfelejtette, de amúgy ötlete sincs, hogy mit adjon nekem. Aztán mondtam neki egy könyvet, amit kinéztem, még a linkjét is átküldtem neki, de azzal se lett semmi azóta se, pedig Libriben is volt már azóta.

Most augusztus vége felé nehezebb anyagi helyzetbe kerültem, mivel apám nagyon csúnyán átb.szott, így kénytelen voltam kölcösnkérni tőle, de csak kölcsön, vissza fogom adni neki az utolsó forintig mindent. Ezután pár nappal szintén elejtettem egy "nagyon poénos" megjegyzést a szülinapommal kapcsolatban, mire azt mondta, hogy az az ajándékom, hogy fizeti az X dolgot, amire kértem.... Csak hogy júniusban erről még szó se volt... Ez olyan rosszul esett.


Nem akarok nagyon gyerekesen viselkedni, hogy most ezért nem veszek neki Karácsonyra ajándékot, de nem tudom... közben meg az is tök gáz lenne, ha megint csak én adnék neki, ő meg nem.

Szerintetek? Bocsánat, ha hosszú lett, ráadásul ilyen kis semmiségről írtam, lehet, hogy csak én reagálom túl, de nekem ez tök rosszul esett. :/



2022. szept. 5. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vegyél semmit!

Ez az ember nem azért van veled mert szeret, csak pillanatnyilag jó vagy neki.


Aki tényleg szeret, az hidd el gondoskodni fog rólad és nem kell megvárni a szülinapot meg ankarácsonyt, hogy kapj valamit, egy csokit vagy mást.

2022. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rosszul esett volna.

Ha veszel is neki ajándékot, mindenképpen csak valami apróságot.

Hátha észreveszi, hogy ez így nem oké. :(

2022. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Venne a halál.

Te vettél koncertjegyet, ő semmit. Karácsonykor is vegyél neki, hátha most se kapsz semmit.

És mit mond konkrétan, miért nem vesz? Szerintem ebből nem kellett volna viccet csinálni. Ez elég szarul esik a másiknak. Neked is szarul esett, azért csinálsz viccet, hogy palástold...


"Nem akarok nagyon gyerekesen viselkedni, hogy most ezért nem veszek neki Karácsonyra ajándékot, de nem tudom... közben meg az is tök gáz lenne, ha megint csak én adnék neki, ő meg nem."

Persze, de ő viselkedhet úgy, hogy nem vesz semmit. Ez nem gyerekesség. Először is ő nem vett neked semmit. Akkor miért gyerekes, ha te se veszel?


"Szerintetek? Bocsánat, ha hosszú lett, ráadásul ilyen kis semmiségről írtam, lehet, hogy csak én reagálom túl, de nekem ez tök rosszul esett. :/"

Az érzéseid nem kis semmiség! Igenis komoly dolog. Te teszel érte, megajándékozod, ő meg nem viszonozza. Egyoldalú a kapcsolat. Tudod, miért érzed, hogy semmiség?? Mert gyerekkorodból is kimaradt és ehhez vagy hozzá szokva. Ha kapcsolatban vagy és számít a másik akkor kifejezem ilyen téren is, hogy számít. Meglepem. Figyelek minek örülne és a személyiségének megfelelően megajándékozom. Mivel meg is beszéltétek az elején külön fura, hogy így se vett. Ennyit ér a szava?


Aki szeret az megbecsül és igen meg is ajándékoz. Nem egy önző, aki csak kapni akar, de adni nem. Ha te továbbra is veszel, ő meg majd nem. Akkor ezzel mit fejezel ki? Azt, hogy te nem számítasz, beéred a semmivel. Legyenek igényeid. Ha te veszel, vegyen ő is. Ne poénkodd el, nem poénos, hanem gáz.

2022. szept. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

És mondtad neki nem poénkodva is, hogy neked nagyon szarul esett az, hogy ő nem vett neked semmit a szülinapodra? Mert a fiúk/férfiak általában nem értik a célzásokat, még poénba burkolva sem.

Ha ezt megbeszéled vele, hogy miért nem vett és együtt maradtok Karácsonyig, akkor vennék a helyedben. Ha akkor sem vesz semmit, akkor meg szerintem felesleges vele folytatni a kapcsolatot.

2022. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem reagálod túl. Én se vennék semmit neki karácsonyra. Amugy maga a kapcsolat milyen? Mert nem igazán ugy tűnik, mintha törődne veled...
2022. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!