Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményed arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed arról, ha valaki ilyen miatt szakít?

Figyelt kérdés
A kapcsolatunkban alapvetően minden jó, egyvalamit kivéve, a konfliktuskezelést. Nem érzem azt, hogy egy őt, vagy akár kettőnket érintő problémát párként oldanánk meg. Mindig ugyanaz történik: elvonul, és meg is mondja, hogy ne szóljak hozzá. Ha beszélnék, akkor levegőnek néz, mert ez az ő problémája, vagy őt jobban érinti, és én le vagyok szarva. Legutóbb felhoztam ezt, hogy nincs minden rendben a kapcsolatunkban, mert rosszul kezeljük a konfliktusokat. Az volt a reakció, hogy sírva otthagyott, átment a másik szobába aludni, kvázi lebaszott, hogy miért hoztam ezt fel, és rám parancsolt, hogy hagyjam magára. Másnap reggel felkelt, és mintha mi sem történt volna. Ő lehet lerendezte magában, de ebből semmit nem közölt velem. Én csak elmondhattam a bajomat, és itt vége. Már kezdek belefáradni ebbe az egészbe. Lehet ezen változtatni valahogy, vagy ha nem tudom elfogadni, akkor marad a szakítás?
2022. okt. 9. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is hasonló van. Akármit próbálok közölni vele normálisan, ő egyből jön az én vagyok a rossz, meg mindennek az okozója. Mert én nem ezt mondtam.


Persze ezzel a mondattal meg is rekedt az egész és sehova se haladunk mert én ezen felhúzom magam.

2022. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"A csenddel verés a passzív-agresszív magatartás talán leggyakoribb formája: az egyik fél egy pillanat alatt, minden magyarázat nélkül megszünteti a kommunikációt a másikkal. Ilyenkor direkt nem veszi fel a telefont, eltűnik, nem reagál, nem válaszol, nem elérhető. Ezáltal úgy érzi, hogy nyeregben van, ő irányít, sőt felsőbbrendűnek érzi magát, hisz mégis miatta vagy rosszul – ráadásul ő dönti el, hogy meddig."
2022. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz: ilyen esetben a szakítás abszolút jogos, semmi túlzás nincsen benne, kérdező.
2022. okt. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a kettővel ezelőtti kapcsolatomat látnám. :D

Egy évig voltunk együtt, azt is három részletben. 90%-ban az okozta a kapcsolatunk vesztét, hogy képtelenség volt vele bármilyen konfliktust, nézeteltérést megbeszélni. A válasza mindig az volt: "én nem szeretek ilyenről beszélgetni."

Abban ne reménykedjünk, hogy egy kapcsolatban soha nem lesz semmiféle probléma. Nem kell nagy veszekedéseknek lenni, de félreértések, meg kisebb-nagyobb nézeteltérések biztos, hogy lesznek. Ezeket van, hogy pár perc alatt el lehet simítani, persze, ha ebben mindkét fél partner. Ha nem, akkor meg egész kis hülyeségek is komoly mosolyszünetekhez vezethetnek. És ezek csak apróságok. Mi van, ha tényleg előáll egy olyan probléma, amit meg KELL beszélni, és nem lehet csak úgy tétlenül átlépni rajta?

Az ilyen kapcsolatoknak nincs jövőjük. Persze, ha szerelmes az ember, akkor mindent megpróbál... de nem mindig van ennek értelme.

2022. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nagy igazság, amit írsz!

Egyelőre csak ketten vannak a kapcsolatba. Így se tudják megbeszélni a nézeteltéréseket, hát még ha gyerek is lenne akkor mi lenne....

Nem mindegy, hogy az ember tényleg milyen párral van. Akad egy feszültség leülnek megbeszélik és megoldják vagy megy ez a cirkusz napokig.... Nagyon nem mindegy.

2022. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!