Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bennetek ez milyen hatást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bennetek ez milyen hatást keltene? Ti tisztelnétek ezt?

Figyelt kérdés
Szóval a párommal mostanában voltak problémáink, többet veszekedtünk mint szoktunk, kevesebbet szexeltünk mint szoktunk. Tegnap este a párom leültetett egy bögre teával, és elmondta, hogy szerinte nem működik jól közöttünk a kommunikáció és kezdünk elhidegülni, de ő ezt nem szeretné. Kérte, hogy ő azt szeretné, hogy vagy menjünk el párterápiára és dolgozzunk a kapcsolatunkért, ha nekem is olyan érzéseim vannak felé ami miatt megérné, vagy ha nincsenek ilyen érzéseim akkor még most vessünk ennek véget, mert később sem fájna kevésbé, de mind a ketten ülnénk egy halott kapcsolatban, amikor boldogok is lehetnénk. Majd mondta, hogy én jövök, mondjam el, hogy én mit gondolok. Ekkor csak annyit mondtam, hogy szeretem, és egy kis gondolkozási időt kértem. Ti mit gondoltok? Mit tennétek? Összezavart ezzel a beszélgetéssel. 27F

2022. nov. 25. 09:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Mi zavaró ebben? Engem az zavarna, hogy nincs elég gondolat a fejedben és itt döntesz másokkal a kapcsolatodról.
2022. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Na innen latszik a pasik mennyire ertenek a nokhoz es a kapcsolatokhoz. Jo sok mindent beletettel a beszelgetesbe.
2022. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
3%

Az a kapcsolat, amiben meg kell beszélni mindent, már halott.

Dühkitörésekből adódó veszekedéseken túl sok megbeszélnivaló nincs.

Aki nem képes kontrollálni az indulatait, illetve semmi empátiával nem rendelkezik a másik iránt, az csináljon valami mást. Pl menjen el BKK ellenőrnek, NAV behajtónak, stb.

2022. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Párterápiában nem hiszek. De mindent meg kell beszélni. Haraggal nem szabad lefeküdni aludni. Nekünk 21 éve működik.
2022. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szuper, hogy felismerte, hogy baj van, jelezte és megoldást is javasolt. Ha nem akarsz tenni érte, akkor teljesen jogos, hogy nincs már együtt dolgotok, ha tenni akarsz, akkor tegyél. Nem értem mi ebben a nehéz döntés.
2022. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A párod teljesen jól felismerte és kommunikálta feléd a problémát. Mi zavart ezen össze? Ez lenne a normális.
2022. nov. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Én tapasztalatból mondom, jártunk párterápiára, a (ma már) férjem kérésére. Annak alapján párkapcsolatok elején kötelezővé tenném. Az emberiség óriási energiát spórolna vele, jóval kiegyensúlyozottabb társadalmat alkotva. Amíg az ember nem foglalkozott reflektált önismerettel, tehát ahol van egy külső segítség, addig fogalma sincs önmagáról. Tudom, hogy ez sértő lehet, én is szentül hittem, hogy az önismeret csúcsán vagyok. :D A párterápia nemcsak ráébreszt, hogy egy rendkívül szubjektív burokban élsz, ahol azon sémák mentén érzel és gondolkodsz, amit a szüleid első életéveidben beprogramoztak, de segít is áthidalni az ebből kötelezően fakadó kommunikációs problémákat. Nagyon sokat ad az ember világlátásához.
2022. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
19%

Nekem azt jeoentené h9gy neki sz.r a kapcsolat.

A véleménye pesig kétlem h megváltozna terápia hatására.


Olyan mintha menekulne de ugy tesz elotte, mintha ő mindent megtett volna, lelkiismerete tiszta.


De attol még neki értelmetlen es sz.r a kapcsolat. Es az is marad. Pont.


Csak a felelosseget akarja háritani:

1 rad haritja hogy vagy beleegyszel a szakitasba most

2 vagy terapia utan fogja ő azt mondani h még mindig sz.r DE ő mindent megtett hogy ne az legyen.


Ki akar szállni.

Nem mondanék semmit. Kivárnám mikor lép le.

2022. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
17%
*jelentené
2022. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8, kétlem, hogy a kérdező ék olyan jó, hogy többet veszekszenek, cserébe kevesebbet kefélnek. Vagy szerinted ez így egy jó kapcsolat ismérve?

Igen, a csaj közölte, hogy neki így nem jó ez a kapcsolat. Ha ilyen marad, persze, hogy kilép, minek pocsékolná az időt. Ő lehetőséget, esélyt ad a kapcsolatnak azzal, hogy egy szakember bevonásával változtatnak, ha nem megy, igen, szakítás lesz a vége. Mert így nem jó, magától változni meg nem fog pozitív irányba. Nekem ez épp azt üzeni, hogy lát jövőt a kapcsolatnak, hogy szereti a kérdezőt és mentené a kapcsolatot, de az egyedül nem megy. A kérdése annyi, hogy a kérdező társ-e benne.

2022. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!