Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kinek van igaza? Milyen elvek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek van igaza? Milyen elvek szerint kell nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez ide vagy a gyerekvállalásba tartozik, de nagy a probléma.


21 hetes várandós vagyok, és 3 napja szóbakerült az óvoda, iskola.


Én nagyon ragaszkodom ahhoz, hogy napi ingázással, külföldön tanuljon, óvodába német - magyar kéttannyelvű óvodába járjon, legyen nyitott a világra, ismerje a különböző kultúrákat, stb.


A férjem meg a hazaszeretetet, és bocsánat a kifejezésért, de az előítéletet szeretné belenevelni, és neki nem tetszene, ha a lányunk "holmi csadorossal" járna egy iskolába, mert még a végén beszippantják maguk közé.



Én leteremtettem emiatt, 3 napja nem beszélünk.


Mit tudok tenni? Nem szívesen engednék a terveimből, határmentén lakunk.


2022. nov. 30. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

"3 napja szóbakerült az óvoda, iskola."


Ráértek ezen szerintem még vitázni 3 év múlva is, ha meg szem született a kicsi..


De egyébként azzal csak nyerhet, ha kéttannyelvű óvódába megy, mert könnyebben megtanul egy idegennyelvet, mintha később kezdené. Az pedig soha nem árt.

2022. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel nem tudunk itt a gyakorin mit kezdeni, nektek kell megbeszélni.
2022. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

A napi ingázás akkor is rossz, ha hazaszeretetre neveled...


a hazaszeretet nem előítélet, mellesleg nem csak ez a két véglet van


Azért megnézném apukának is a hazaszeretetét, miben nyilvánul meg neki. :D Bár az, hogy van nő, aki szül neki, a hazaszeretet egy formája.

2022. nov. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Még meg sincs a gyerek, eddig nem egyeztettek a jövőjéről, talán nem is ismeritek egymást.

Most először más mindennapi teendők lesznek, etetés, altatás ...

Miért teremtetted le?

Ő is leteremthetett volna.

Ha eddig nem voltak terveid és nem beszéltetek erről, nyugodtan várhatsz és engedhetsz egy kicsit.

Szülessen meg a gyerek egészségesen, és ne bántsátok egymást.

2022. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazatok van, talán nagyon előrerohantunk a témával.
2022. nov. 30. 12:50
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

2 tannyelvű ovi és iskola szerintem a legjobb választás.

Az én fiam 1,5 eves. Nekünk Ausztriába lett volna lehetőségünk élni, mivel ott él anyum

Mehetne oda oviba és suliba, viszont borzasztó gyenge az oktatás ott. Az óvodában pedig nincsenek külön csoportok 3 éves a 6 evéssel ugyanúgy együtt vannak. Nincsenek foglalkozások. Nem tanítják őket különösebben semmire. Gondolok itt mondókákra , játékokra stb.

Szó szerint egesznap szabad foglalkozás van. Leszamitva hogy ott bele lenne kényszerítve a német nyelvbe, semmi más hasznát nem látom.

Akkor inkább egy kéttannyelvű iskola itthon.

2022. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeim Magyarországon jártak oviba, mind a 2 vegyes csoportba. Tehát a 3 éves együtt volt a 7 évessel, akit visszatartottak a suliból.

A gyereketek ovis korban megtanulna anyanyelvi szinten németül. Mindenféle nehézség nélkül, csak úgy magától. Ennél többet semmilyen óvoda sem adhat.

2022. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek előtt nem derült ki, hogy ennyire eltérőek az elképzeléseitek a gyereknevelést illetően...?? Hogy te napi x órát vezetnél akár hogy a gyerek külföldön járjon oviba - majd azért ezt gondold át, mert elég durva napjaid lesznek, a férjed meg rasszista?
2022. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Anyagilag nem lenne jobb egy kétnyelvű óvóda?

Egyébként nem értem, hogy eddig hogy nem derült ki, hogy ennyire rasszista. Mellesleg, oviban nem hordanak még csadort a kislányok, úgyhogy biztos nem lenne csadoros a csoportban, a magánvéleményem pedig az, hogy egy magyar állami ovi nem idén barnult kölykeitől és azok ismert attitűdjeitől én jobban félteném a gyereket, mint attól, hogy valami "csadoros" mit is csinál vele? Allah alattvalót csinál az 5 évesből?

2022. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami csadoros vagy nemváltó aktivista behálózza középsőben a gyereket...
2022. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!