Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet kisebbségi komplexusa...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kisebbségi komplexusa amiatt, mert gazdag családból származom?

Figyelt kérdés
Egyikünk sem keres még, de neki tuti nagyon jó fizetése lesz a szakmájából kifolyólag. Ennek ellenére, még így is hogy most “egyenlő” szinten vagyunk zavarhatja az a másik felet, hogy maga a származasom más? A családom “híres”, viszonylag gazdag. Ennek igyekszem a LEGKISEBB jelét mutatni felé. (Mindketten egyetemisták vagyunk, sosem járok drága cuccokban, szerényen élek, nem is volt még nálunk, csak kézzel készített ajándekót adunk egymásnak).

2023. jan. 6. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De ha később se élsz vissza a helyzettel és nem aszerint élsz akkor működhet a dolog. Más kérdés a rokonok mit szólnak hozzá és mennyire befolyásolnak titeket.
2023. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van egy rakás komplexusos nyomi. Ha ő ilyen, akkor is zavarni fogja, ha te Vifon levesen élsz és csak a Hádában vásárolsz és soha az életben nem is utalsz egyáltalán rá, hogy a szüleid jómódúak és egy forintot nem adnak neked soha.
2023. jan. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapján gondolod?

Egyébként nem kell ahhoz hatalmas különbség, hogy komplexust okozzon, illetve lehet nagy különbséget is természetesen kezelni. Érettség, önbizalommal, egészséges önkép kérdése. Na meg hogy mivel szemeteli tele a fejét a média...

Saját példa: egyetem elején amikor a szüleim tartottak el, jártam egy sráccal, akinek jómódú volt a családja. Egyikünk sem keresett és akkor épp nekünk nem ment túl jól. És annyit olvastam itt, hogy minden nő golddigger meg ilyen incel baromságokat, hogy nagyon szorongtam, nehogy annak higgyen. Szép kis komplexusom lett belőle, pedig ő egyáltalán nem számolta, hogy na most meghívott egy kávéra, jaj mi lesz. És ennél nagyobb költés nem is nagyon volt.

Aztán amikor már dolgoztam, randizgattam egy gazdag sráccal. Ott sokkal nagyobb különbség volt köztünk, mégsem problémáztam rajta, hanem akkor már el tudtam fogadni, ha költött rám, hiszen saját szabad akarata volt, nem kértem semmit, és tudtam, neki ez nem összeg. Persze a lehetőségeimhez mérten viszonoztam, de nem éreztem egyáltalán problémásnak a dolgot.

Mi volt tehát a tanulság? Az, hogy nem a konkrét pénzbeli különbség számít, hanem az én hozzáállásom. Ha a másiknak problémája van azzal, ki mennyit tesz bele, akkor majd szól és megbeszéljük, kinek mire van lehetősége. De magamnak felesleges problémát gyártani, nem létező elvárások miatt szorongani. Idővel lett egészséges önképem és hozzáállásom, amiben nyilván sokat segített, hogy nem függtem már anyagilag a szüleimtől.

2023. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy esetünkben én vagyok a lány, és alapból iszonyatosan önbizalomhiányos a párom
2023. jan. 6. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Én szintén gazdag családból származó, de véleményem szerint szerény lány vagyok. Ennek ellenére zsinórban 3! többhetes kapcsolatomnak lett azért vége, mert szegény családból származó pasikat választottam és kevésnek érezték magukat, feszélyezte őket a dolog (nem én találom ki, ők mondták).


Tehát te hiába nem az anyagiakra mész meg nem a származása alapján ítéled meg őket, nagy eséllyel ez a felállás nem fog működni. Nekem sajnos gazdag pasikkal se működött eddig igazán a dolog xd Mert ők meg jellemzően sznobok vagy életunt személyiségek voltak.

2023. jan. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalomhiányos partner minden esetben probléma, de ne magadban keresd a hibát. Az ugyanis minden esetben az illető első éveiben van, milyen volt a család, mennyire figyeltek rá oda. Egy gazdag családból is jöhetnek ki önértékelési gonddal, ha pl.mindenféle tárggyal ellátták, de szülői odafigyeléssel, érintéssel meg nem. Az önbizalomhiányos partner az olyan, mint a fekete lyuk: elismerő szavaid, odaadó szereteted egyik fülén be, másikon ki, miközben mindig találni fog rajtad valamilyen hibát, amitől félhet, hogy neked ő nem lesz elég. Ezekből fejlődhetnek aztán kontrollmániás bántalmazók is. A lényeg, hogy fölösleges rejtened, amid van, mert az ő agyi bedrótozottságára az nem hat. Azon csak pszichoterápiás önismeret segít.
2023. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!