Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak ilyen nagy kilengések?

Figyelt kérdés

Párommal ha össze szólalkozunk vagy vita helyzet alakul ki, azonnal bedobja a sértődöttet és hozzám se szól, konkretan le se sz.r akár 1-2 napig is.

A legutóbbi "vita" abból alakult, hogy nem emlékeztem jól a munkabeosztására. De hát hogy ő ezt ezerszer elmondta, meg így úgy amúgy... A helyzet az, hogy millió variációt mondott idő közben a beosztásról, én pedig elvesztettem a fonalat.

Este még felhívtam, iszonyat hűvös volt és konkretan lerendezte a beszélgetést magával annyiban, hogy oké biztos fáradt vagyok menjek aludni csá. 19:30 volt.


Mivel egész nap elérhetetlen volt érzelmileg, nem kerestem, nem is irtam neki se este se reggel. Most jelentkezik gyönyörű üzenetekkel, mintha misem történt volna.


Ez csak egy példa a millioból. Nem tudom hova tenni ezeket sem értelmezni, de olyan szinten kerülöm már a vutahelyzeteket mint a tüzet. Mert a hibás mindig én vagyok, mert félre hallok, rosszul értek, utána meg mézesmáz, de nem értem mi a sz.r bajod van. Tehát masnapra elfelejti vagy nek tudom, és nem tetszik neki hogy nem ugrok fülig érő vigyorral rá. Szerinte bele vagyok ragadva a múltba amit engedjek el, mert nincs semmi, minden csak a fejemben létezik.

Nem vagyunk gyerekek, 29 évesek. Kezdek kételkedni a mentális beszámíthatóságomban...



2023. jan. 10. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez játszma. Így próbál idomítani. Pont ez a cél, hogy magadban meg a saját beszámíthatóságodban kételkedj. Veszélyes játék ez.
2023. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg egy egocentrikus, éretlen ember, akinek nincsenek kommunikációs készségei, aki ráadásul bolhából csinál elefántot. Rengetegszer lesz még olyan, hogy félreért valaki valamit vagy rosszul emlékszik, ilyenkor normálisan meg kell beszélni a dolgot, nem pedig a másikat hibáztatni és elfordulni. Én higgadtan megpróbálnám megbeszélni vele, hogy ez nem normális konfliktus kezelés, és legyen kedves javítani a kommunikációján. Ha nem hajlandó rá, én szakítanék. Nem élnék olyan kapcsolatban ahol ilyen bánásmódot kapok mert rosszul emlékeztem valamire.
2023. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Nehogy magadat okold! Vannak ilyen beteg csajok, hogy mindig más a hibás ő sosem! Csak vigyázz mert olyan is van aki direkt rendez jelenetet és 1-2 napig sértődöttet játszik, hogy nyugodtan lehessen a másik pasijával..
2023. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

"A gaslighting egyfajta érzelmi manipuláció, melynek során az érintett személy egy idő után kételkedni kezd magában, megkérdőjelezi az emlékeit, a véleményét, sokszor még a saját épelméjűségét is.


Egy olyan érzelmi manipulációról van szó, melynek során leginkább az áldozat józan ítélőképessége, realitásérzéke, emlékezete vannak megkérdőjelezve.


Mivel a manipuláció csak lassan éri el a célját, ezért az érintett fél is csak lassan, fokozatosan kezdi el megkérdőjelezni a saját véleményét, kezd el arra gondolni, hogy valami nincs rendben vele, a realitásérzékével. Először esetleg csak annyit vehet észre, hogy egyre kuszább az élete és kezdi úgy érezni, hogy valami gond van vele.


Vannak olyan jellegzetes mondatok, szófordulatok amelyek gaslightingra utalhatnak. Ha ezek folyamatosan jelen vannak a kommunikációban, ha szinte nap, mint nap elhangzanak akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy nem lehet-e, hogy az érzelmi manipuláció ezen formájával állunk szemben.


Például:


„Én nem ezt mondtam. Rosszul emlékszel.”

„Túl érzékeny vagy. Ez nem is olyan nagy dolog, csak eltúlzod az egészet.”

„Nem én vagyok a hibás, hanem te. Miattad van az egész.”

„Azt sem tudom miről beszélsz. Csak kitalálod ezt az egészet.”

„Már megint túlreagálod a dolgokat.”

„Szerintem neked valami komoly problémád lehet, teljesen rosszul látod a dolgokat.”

„Csak vicceltem. Neked semmi humorérzéked sincs.”


Fókuszváltás

A bántalmazó bumeráng módjára az áldozatot gyanúsítja azzal, hogy túlérzékeny, és túlreagálja a dolgokat. Neki bezzeg semmi problémája nincs, az egész cirkusz természetesen a partner műve."

2023. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Ez mondjuk nem gastlighting, hanem csenddel veres, de ez is az erzelmi bantalmazas egy formaja.
2023. jan. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert tudja, hogy manipulálhat ezerrel, azért.
2023. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Játszma, vagy drogos
2023. jan. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!