Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, akinek az elején pocsék volt a kapcsolata, majd jó irányba fordult?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból elkezdtem régi üzeneteket olvasni a párommal. Ezek 2-3 éves sztorik. Csak néztem, hogy mennyi hiba volt őbenne, én mennyit stresszeltem ezeken a dolgokon. Azok óta rengeteget fejlődött pozitív irányba, és szerintem én is jobban kezelem a dolgokat. Még tavaly év elején is voltak olyan problémák, olyan traumatizáló események, hogy szinte el sem hiszem, hogy 6-8 hónap alatt ilyen sokat fejlődtünk pozitív irányba. El sem tudom képzelni, hogy valaha ilyen rosszul kezeljük a dolgokat, mint akkor

23N


2023. jan. 27. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy miről van szó.

Egy kapcsolatban szükséges némi kompromisszum, persze csak akkor, ha az nem válik egyik félnek se a kárára. Egészséges keretek között.


"Azok óta rengeteget fejlődött pozitív irányba, és szerintem én is jobban kezelem a dolgokat."

Ahogy írod, két ember kell hozzá.


"Még tavaly év elején is voltak olyan problémák, olyan traumatizáló események,"

Azért kíváncsi lennék mit értesz ez alatt.

2023. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Igen. A mi kapcsolatunk sem indult tipikusan rózsaszín pónipukival belengve. Mindketten nagyon fiatalok, tapasztalatlanok voltunk, az önismeret teljes hiányában. De sokat csiszolódtunk, formálódtunk, dolgoztunk magunkon és a kapcsolatunkon is. Azóta eltelt lassan 7 év, és már menyasszony vagyok, együtt elköltöztünk külföldre és lett egy kiskutyánk is. Szóval igen, van ilyenre is példa. De itt is az a helyzet, hogy két ember kemény munkája kell hozzá
2023. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
*ja és az sem mindegy persze, hogy milyenek problémák voltak. Pl bármiféle bántalmazás esetén nem lett volna második esély
2023. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor írok egy példát, hogy milyen jellegű "traumatikus" élmények voltak.

Tudni kell, hogy párom extra szintén konfliktus kerülő, de annyira, hogy néha ferdít, hogy béke legyen. Szerintem ez a családjából adódik, hiszen ott mindenki mindenbe bele szól, minden végett baj van, gondolom így tanulta meg elkerülni. Én pedig hiper érzékeny vagyok, nehezen bízom és a legkisebb negatív esemény is lerombol.

Tehát akkor egy véletlen eset, kérem, senki se ragadjon le ezen, hiszen a kérdés nem erre szólt! Volt neki egy telefonhívása. Megkérdeztem, hogy ki volt, de éreztem, hogy nem igazat mond. Elkezdtem nyaggatni, valamit írtam a kamu személynek is, hogy valóban vele beszélt-e, smint kiderült, igazam volt, nem vele. Akaratlanul elsírtam magam, ahogy mentünk haza felé. Szerintem már elég agresszívan zokogtam, le is ültem a földre, majd amikor nem tudott "felszedni", elindult egyedül haza. Én maradtam még egy ideig az út szélén, haza úton viszont irogattunk, össze vissza lett keverve minden. Haza értem, ő azt mondta, hogy majd csak akkor mondja el, ha lenyugodtam, ettől én nyilván ismét sírni kezdtem, mert besz@rtam,hogy valami nő ügy van:D Ez az egész ment 2 odáig, majd elmondta, hogy az én volt (férfi) legjobb barátom hívta, akivel én megszakítottam a kapcsolatot, mert hátba szúrt engem. Ő pedig félt elmondani, hogy segíteni fog neki befejezni a konyháját (mert a párom építész).

2023. jan. 27. 15:30
 5/10 A kérdező kommentje:

Tehát lényegében én megijedtem, hogy azért sunyít, mert félre lépett, ezért folyamat bőgtem, mint egy csecsemő, ő meg tovább és tovább hárított, amivel csak jobban felzaklatott és teljesen az volt bennem, hogy a szerelmemnek nője van mellettem, a testbeszéd is érte utalt, próbált kerülni, stb. Valamint volt egy egymás mellett félre beszélés is, amiből az jött le, hogy ő elismerte a dolgot.

És úgy ez a hatalmas zokogás és az akkor érzett fájdalom megmaradt bennem. Hiába tudom, hogy tényleg a sraccal beszélt (láttam a telefon számot és azóta a sráccal is beszéltem), az akkor is ott van bennem, hogy mit éreztem, hogy ő haza ment egyedül, stb

2023. jan. 27. 15:34
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"ő azt mondta, hogy majd csak akkor mondja el, ha lenyugodtam, ettől én nyilván ismét sírni kezdtem, mert besz@rtam,hogy valami nő ügy van:D Ez az egész ment 2 odáig,"

Ez eléggé nem korrekt volt, hogy megvárta míg kikészülsz teljesen, aztán 2 óra! múlva közli, hogy egyébként mi a szitu. Nem szabadott volna, hogy így elfajuljon ez a helyzet.

2023. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"ő azt mondta, hogy majd csak akkor mondja el, ha lenyugodtam"

De hát pont, hogy azért sírtál, mert ott voltál kételyek közt.

2023. jan. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van. De nem gondolom, hogy ez a sérelem ok lenne a szakításra, ha egyébként a konfliktus helyzeteken kívül pedig egy gondoskodó, törődő, szeretettel teli ember.

Azóta amúgy is változott minden, egy év alatt teljesen más.

2023. jan. 27. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az en kapcsolatom ilyen. Az elso 2 ev teljesen hullamvolgy volt, alapbol nem rozsaszin koddel indult. Szoktuk mondani, nem tudjuk, hogy maradtunk meg egymas mellett. Sok serelmet es rossz szokast hoztunk az elozo kapcsolatainkbol, kellett ido mire levetkoztuk azokat. Mostanra lassan 3 eve vagyunk egyutt, hamarosan sor kerul az eskuvore is. Mondhatni sziklaszilard lett a kapcsolatunk.
2023. jan. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor ti azért gyorsabban haladtatok, mi még messze vagyunk az esküvőtől.

Még a lanykeres is várat

2023. jan. 27. 22:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!