Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért megy bele és marad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért megy bele és marad benne valaki egy bántalmazó kapcsolatban? Olvastam ennek a dinamikájáról, de megérteni ebben az esetben mégsem tudom. Volt egy jó barátnőm, aki bántalmazó kapcsolatban él tizenéve. Kb. 25 éve ismerem.

Figyelt kérdés
Nem tudom az ő esetét megérteni. Egy nagyon jó családból való, értelmes, kimondottan szép nő. Tizenéve megismerkedett ezzel a kimondottan erőszakos, bántalmazó férfival. A legeslegelejétől világos jelek voltak, hogy a férfi milyen. Kismilliószor megcsalta, megalázta, direkt gonoszkodik vele, társaságban minden disznónak elmondta a barátnőmet. Meg is pofozta. Nagyon sokan felhívták a figyelmét már, köztük én is, hogy ez nem lesz jó, baráķ Számtalanszor ott voltam lelki támasznak...

2023. febr. 22. 14:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Családtagok és barátok is figyelmesztették többször. Közben számtalan lehetősége lett volna lépni, normális férfiak is próbálkoztak nála. Volt, hogy ez a fantasztikus pali pl. kiment csak úgy külföldre és itthagyta, a barátnőm meg várt rá.....ez egy iszonyat egocentrikus faszi...

Erre hozzá ment feleségül és szült neki egy gyereket... annak ellenére, hogy nem jött ki anyósáékkal, mert sosem szerették őt, odaköltözött anyósa házába, hitelt vettek fel rá, és felújították anyósa házát. Nekünk ezen a ponton már megszakadt a kapcsolatunk én szakítottam meg...

Azóta mit látok? Már két gyerek van...

2023. febr. 22. 14:07
 2/12 A kérdező kommentje:

Mielött bárki esetleg arra gondolna, hogy féltékeny vagyok, nekem is van családom és férjem, de engem nem bántalmaz senki.


Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy valaki, akinek ennyi lehetőséget adott az élet, hogy szép is, okos is, van támogató családi háttere, hogyan teheti így tönkre önszántából az életét?


Most fizikailag, lelkileg bántva lehet, emelett pénzügyileg teljesen kiszolgáltatva, hitele az anyósa házába forgatva... én nem értem komolyan mondom...

Megint más amikor mélszegénységben élő nők kerülnek ilyen helyzetekbe, vagy mikor a tanulatlanság vezet ide, de ebben az esetben nem értem! Végig villogott a piros lámpa és szánt szándékkal ment bele a szarba..

2023. febr. 22. 14:11
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Valami pszichés defektje van, amiért ilyen kapcsolatban van. Van egy ismerősöm, sikeres sebész Svájcban. A felesége meg úgy beszél vele, mint egy utolsó senkivel. Na, ő miért tűri ezt el? Bármelyik ujjára akadna jobb nő. Franc se érti.
2023. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Itt elmagyarázzàk

[link]

2023. febr. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Stockholm szindróma.


"Stockholm-szindróma egy 1973 augusztusában történt svédországi túszejtési esetről kapta a nevét. Egy bankrabló napokig fogva tartott négy alkalmazottat, három nőt és egy férfit, akik idővel pozitív érzelmeket kezdtek el táplálni az őket sanyargató bűnöző iránt. Sőt, saját bevallásuk szerint a kiszabadításukon dolgozó rendőröket inkább látták ellenségüknek, mint magát a túszejtőt."


"Nem tudom az ő esetét megérteni."

Nem is fogod megérteni soha. Logikával ugyanis nem lehet megérteni.

2023. febr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam elképzelni, amíg bele nem futottam. Sőt, utólag sem értem magam, oké, nagyon fiatalon futottam bele, de akkor is vicc minek tettem ki magam. Rengeteget tudnék írni erről, de most csak pár gondolat mentén összefoglalom, saját tapasztalatom alapján:

Ezek a férgek tudják, hogy kit kell választani, aki alapból gyenge, alapból problémás a háttere. Ekkor belépnek, és olyan hihetetlen boldogsággal kecsegtetnek, hogy el se hinnéd. Elő tudják adni, hogy mennyire szeretnek, érted bármit megtennének, elsőre a tenyerükön hordoznak. Aztán jönnek az apróbb kis jelek, hogy valami nem oké. De úgyis bocsánatot kérnek, megint elkövetnek valamit, megint bocsánat, és így tovább. Egyre durvább dolgokat tesznek, de közben egyre érzelmesebben kérnek bocsánatot. Aztán elkezdik belefűzni, hogy valójában minden a te hibád, és mivel állandóan ezt hallod, elkezded elhinni. Családtól, barátoktól próbál elzárni, nehogy felébresszenek. Teszem hozzá, legtöbben erről nem beszélünk, mert szégyenkezünk miatta. Aztán elkezd fenyegetni, és megtalálja a módját, hogy sakkban tartson, rosszabb esetben függj tőle. És közben egyre durvább és durvább. Akárhányszor próbálsz lelépni, zsarolni fog, és eddigre félsz már tőle. Mindent kontrollálni, irányítani akar, közben persze neki mindent lehet. Ördögi kör ez az egész. Én anno segélyszervezethet fordultam, akik adtak egy lelki támaszt, nagy segítség volt. És végül hirtelen döntöttem, mint ahogy a sebtapaszt letéped. Utána hosszú folyamat a gyógyulás, én sok éve kiléptem ebből, már régóta mással vagyok együtt. De a mai napig álmodom az exemmel, ha meglátom az utcán, fizikailag rosszul vagyok. Azóta sem vagyok érzelmileg teljesen stabil. Amikor látom én is, hogy egy ismerősömnél hasonló alakul, végtelenül dühít, és próbálom lebeszélni. De ezt sajnos a legtöbben a nehezebb úton tanuljuk meg. Azt kívánom őszintén, hogy sose tudd meg.

2023. febr. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Úgy gondolom én is ugyanebben a cipőben járok, olyan érzés mintha nem

tudnám irányítani a saját életemet és más kezében lenne. Voltak többen, akik próbáltak felvilágosítani mindhiába, nem akartam látni a valóságot és egy illúzióban éltem. Hozzá mentem feleségül :). Azt a hibát nem fogom elkövetni, hogy gyereket szüljek egy ilyen kapcsolatba, pedig mindig is szerettem volna gyereket.

2023. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Húú, a jó családokban nagy klisé, hogy a férj egy szociopata állat, akinek 20 szeretõje van, a felesége meg tūri vagy szintén csalja. Mindenki gyūlöl mindenkit.

Lehet ezt látta otthon, csak nem tudsz róla.

2023. máj. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem tudom az ő esetét megérteni."

Mert magadból indulsz ki, és normálisan próbálod végiggondolni a dolgokat. Úgy pedig nem lehet, mert ez nem normális. Akik ilyen "kapcsolatban" élnek, a többségüknek komoly lelki sérülései vannak, amik nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy képtelenek legyenek ésszerűen gondolkozni és cselekedni kapcsolatban. Én ismerek olyat is, akinek gyakorlatilag elvárás, hogy a pasi erőszakos legyen. Aztán persze állandóan sír, hogy milyen rossz neki, hónapokat tölt a pszichiátrián öngyilkossági kísérletek miatt, mégis egyik bántalmazó kapcsolatból megy a másikba, sőt, nem is jön össze olyannal, aki egyáltalán emberszámba veszi. Miért? Mert borzasztóan sérült.

2023. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A "nagyon jó család" meg ki tudja, hogy valójában milyen. De még ha tényleg jó is, számtalan dolog vezethet oda, hogy valaki mentálisan félrecsússzon.
2023. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!