Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Gyermekkori traumára vezethető...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekkori traumára vezethető vissza, ha valaki ilyen?

Figyelt kérdés

Amikor vitatkozásra, nagy ritkán “fejmosásra” kerül sor, és az egyik fél (férfi) nem hajlandó normálisan válaszolni, csak hallgat és néz maga elé, mitől lehet? Ordítós veszekedésről, gyanúsítgatásról szó sincs, azokat én is elkerülöm, pedig akkor megérteném, hogy nincs mit mondania… Amikor a “semmiből” hozok fel valami megbeszélendő dolgot, általában válaszra se méltat. Ha jó kedve van, már előtte volt más téma és azután bedobok valami kevésbé tetszőt, általában normálisan kezeli, lehet vele építő jellegű vitát is folytatni.

Miért ilyen, hogyan kezeljem? Tudom, hogy nem volt valami jó gyerekkora, de túl sok részletet nem osztott meg velem. Nem az első kapcsolatom, soha nem találkoztam hasonlóval sem, pedig volt problémás családi hátterű exem, sőt, én is az vagyok.



2023. márc. 13. 04:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%
En se szoktam mar a majom nokkel vitatkozni ink, nem erdemes sajnos, mert nincs agyuk, mondjak oszt jovanaz ugy xd
2023. márc. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Valszeg olyankor igazad van, es nem tud ra mit mondani.
2023. márc. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Jellemző: nem tanult me kiállni önmagáért, így nem tudd mit lépni.
2023. márc. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Én Erőszakos vitás embernek tartom magam, viszont ha rendesen beveszem a gyógyszereimet, hogy azt felírták, akkor nekem sincs energiám néha még beszélgetni sem utána.
2023. márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy csak te érzed megbeszélésnek, ő a véleményed ráerőltetésének érzi. A fejmosást meg egyértelműen b...ogatásnak. Ezekre érthető, ha nem akar semmit se mondani. Inkább hallgat, hogy minél előbb hagyd abba.
2023. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Több hetente van ilyen, amikor már milliószor kértem tőle szebben, 1-2 mondatban, de semmi sem változott. Kellene ismernie annyira, hogy tudja, soha, senkire nem erőltetem rá a véleményem, időpazarlás. A viták tárgyai mindkettőnk érdekei lennének. Ha azt várja így, hogy abbahagyjam, az rettenetesen gyerekes, pont ez bosszant fel, ami többnyire ront a helyzeten. Ezt is láthatná. Miért hiszi bárki, hogy ez annak jó, aki kezdeményezi, és a másikat direkt szívatja vele? Ha hajlandó lenne pár értelmes, összetett mondatban válaszolni felnőtt módjára, hogy megértsem mi az akadálya bizonyos dolgoknak, azonnal túl lennénk rajta. Volt is már erre példa, mindkettőnknek jobb volt…
2023. márc. 13. 08:55
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

6-ra:

És mi lenne, ha pár értelmes, összeszedett mondatban leírnád, konkrétan miket szoktál neki szóvá tenni?

2023. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp. Talán a gyerekkorában az ilyen helyzetekben (amikor pl. leszidták) nem adtak neki esély a korrekcióra, hanem csendben kellett tűrnie a megalázást. Ebből azt tanulta megy hogy akkor van túl a leggyorsabban rajta, ha hagyja hogy a másik kidühöngje magát. Te hiába állsz más szándékkal fel, szóval konstruktívan szeretnéd megbeszélni a dolgokat, ezek nagyin mély benyomatot hagy az emberben és ő ilyenkor valszeg azt érzi, mint kisikolás korában, amikor a szülei elhordják és tehetetlen, mert ha beszélne is, a szülei úgysem adnának a szavára, tehát a legyorsabb megoldás, ha csöndben tűr. Nekem is van ilyen családtagom, aki ilyen "forró helyzetben" szó szerint megnémul. Nem magyarázkodik, csak csendben van. Elég rossz, mert a másik csak idegesebb lesz ettől, de képtelen megszólalni.
2023. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
40 múltam, én is ilyen vagyok. Nem volt traumám, csak semmi kedvem buta nőkkel vitatkozni. Nyomja csak a baromságát, majd lenyugszik. Ha meg nem elküldöm/eljövök, és ott be is fejeztem. Öreg vagyok nők baromságaira reagálni, főleg, ha nem akarom megsérteni, megalázni.
2023. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Meg egyébként ha nők a "nehéz" napjaikat töltik akkor amúgy sem lehet velük kijönni bármivel próbálkozom. Én is bezárom inkább az asszonyt ilyenkor.
2023. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!