Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmet átverték telefonos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmet átverték telefonos csalók és nagyon megvisel a dolog. Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés

Barátnőmet sajnos sikerült telefonos csalóknak átverniük. Nem kérdés, Ő volt a hibás, a kérdés lényege nem is ezen tény megvitatására irányul. Jóhiszemű volt, s azt hitte aki telefonon hívta, meg akarja védeni attól hogy levegyék a kártyájáról a pént. A bank visszahívta a pénzt, a rendőrségen megtette a feljelentést, mindezt az utalástól számított 2 órán belül. Senki nem mondott semmi bíztatót az összeg viszont látásáról.


A csalóknak sikerült az összes gyűjtögetett pénzét ellopniuk, ami 4 millio, s mivel nem keres olyan sokat, ez neki 16 havi félretett pénze.


Szegény nagyon sírt hogy hogy lehetett ilyen hülye, meg hogy miért nem vette észre hogy épp átverik. Próbáltam bíztatni hogy míg nem zárják le a nyomozást ne adjuk fel a reménykedést, de nehéz ilyet mondani ha én sem vagyok biztos abban amit mondok.


Azóta eltelt egy hét, Ő már "jobban van" mint én. Megbeszéltük hogy nem beszélünk róla senkinek mert nem akarja hogy tudjanak róla hogy "milyen hülye voltam". Bíztattam hogy szülőknél élünk, gyűjtögessen megint, kb másfél év és "vissza is jön az a pénz", talán ez is szerepet játszott benne hogy már többet tud nevetni mint én.


Viszont a problémám az, (és ami miatt a kérdést is írom) hogy én a jelek szerint sokkal nehezebben viselem a dolgot. Nem tudok nevetni, depresszió jeleit veszem észre magamon, kedvtelen és kilátástalan vagyok. Számomra tragikus belegondolni hogy valaki 16 havi megtakarítását veszítse el, hiszen az értékrendem és neveltetésem szerint ez a spórólt pénz, és a mögötte levő munkaórák száma nagyon nagy érték. Az eset óta úgy érzem meg kell válogatnom a szavaim, nehogy valami olyat mondjak ami az esetre emlékezteti. Viszont amiért én ennyit agyalok hogy vigyázzak rá mit mondok, nekem annál többször eszembe jut, s annál többször válok szomorúvá.


Mit tanácsoltok, hogyan tudnám túltenni magam a dolgon? Nehezek így a mindennapjaim, nem tudok felszabultan létezni. Majd az idő mindent meggyógyít? Párommal nem akarom megbeszélni, (azért írok ide) mert látom rajta hogy ő szeretné az egészet elfelejteni, s nem szeretném evvel terhelni, felemlegetni neki az esetet.



Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. ápr. 11. 21:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon bosszantó lehet, de az igazság az, hogy ennél sokkal nagyobb problémák is lehetnek majd a kapcsolatban. Ha ezt sem tudod feldolgozni, nem biztos, hogy jó ötlet folytatni.
2023. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
16 honap nem a vilagvege. Alapvetoen ha van hol laknotok, van mit enni, veszhelyzetben lenne penz, akkor nem tortent akkora tragedia. Valoszinuleg engem is bosszantana a dolog es varnam a bank visszajelzeset, de a penz egy olyan dolog, ami ugyis visszajon elobb-utobb. 4 millio forint mit fog szamitani szerinted mondjuk 5 ev tavlatabol? Egy furdoszoba felujitasa sem jon ki belole.
2023. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem keres jól, de azért havi 250 ezret félre tud tenni úgy, hogy minden más ki van fizetve és még az életre is marad? :) kicsit fura...amúgy sajnos nem lehet túl képzett ha ilyesminek bedől...de bennem valamiért az is felmerült, hogy valóban volt-e neki annyi megtakarítása vagy most így akarja egy kamuval kivágni magát, hogy semmit nem tudott félretenni a közös jövőre? :) láttunk már karón varjút :) ...ha chargebackeltette a bankkal a pénzt és valóban volt neki akkor az összeg vissza fog kerülni a számlájára...
2023. ápr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat !
2023. ápr. 11. 21:53
 5/21 A kérdező kommentje:
Tényleg volt annyi pénze, mert többször is láttam. Azért tud ennyit félre tenni mert semmire nem költünk jóformán. Havi kiadás max 15-20e ft. Szülőknél élünk, mindent félrte tudunk tenni, szerencsére nincsenek nagy igényeink. Plusz ha neki lenne valami "igénye" valszeg kifizetném neki, normális keretek között.
2023. ápr. 11. 21:59
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem kamu a sztori, bár annak látszik, akkor nem értem, hogy mit görcsölsz rajta. Nem verték - ölték meg, nem esett bántódása.

A pénz az csak pénz. Ha a bankba lenne az a 4 millió még egy évig akkor úgyse érne decemberre 3 at se, ilyen infláció mellett. Ilyen egyszerűen megy el és sokaknak annál nehezebben jön.

2023. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Sajnos valós az eset, de örülnék neki ha nem lenne az.


Köszönöm az eddigi válaszokat, véleményeket!

2023. ápr. 11. 22:08
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

16 hónap alatt 4 milliót félretett?

Vagyis havonta 250e Ft-ot. Ha így keres, egyikőtöknek sem kéne problémáznia ezen. Tanulópénz, több szót nem is érdemes rá vesztegetni. Ha nem 16 hónapnyi, hanem 16 évnyi kuporgatott vagyonkája lenne, akkor érteném az elkeseredéseteket.


Ha valaki vállalkozást csinál, simán lehet egy olyan döntése, amin ennyit elbukik, még kicsi (egyszemélyes) vállalkozásnál is. Olyan dolog miatt, amit nem lehetett előre látni, csak tippelni, hogy bejön vagy sem. Mondjuk vesz egy gépet ennyiért, és az nem hozza be az árát sem. Vagy éttermet üzemeltet, ennek a többszörösét rákölti egy fejlesztésre - aztán beüt a covid és egy fillért sem keres.

2023. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Biztos le leszek pontozva, de aki ilyen hülye az meg is érdemli. Amúgy hogy sikerült átverni, hogyan csalták ki tőle a pénzt?
2023. ápr. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Egyebkent ezt en sem hangoztatnam, mert vilagi luzer dolog ilyennek bedolni mondjuk ugy 6 ev felett es 70 ev alatt, mikor minden heten kijon valami uj cikk az aktualisan futo gyakori csalasokrol. A legtobb banki ugyet meg eleve meg mindig, 2023-ban is szemelyesen kell intezni, a bank fixen nem ker olyan adatokat telefonon, amik alapjan tudna intezkedni - eleve feltetelezem, hogy minden adat a rendelkezesukre allna egyebkent, ha nagyon akarnanak, eleg lenne csak a jovahagyas miatt felhivni az ugyfelet. De altalaban ez az ugyfel dolga, hogy utolag intezkedjen.

Paromnak csak 50 ezret loptak el, az nem ilyen scam volt, hanem account feltores, azt visszautalta a bank par napon belul.

2023. ápr. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!