Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogadjam el hogy meg változott a barátnőm?

Figyelt kérdés

Régen mikor megismertem nem bírt tükörbe nézni és csúnyának látta magát, most meg egy csomó szelfit csinál magáról és szépnek látja gondolja magát.

Ami nem is lenne baj, ha olyannak ismertem volna meg. De én nem ilyennek ismertem meg, hogy teli legyen önbizalommal stb tök aranyos volt önbizalom hiányosan :/

Sminkelni se sminkelt, most meg mindig azt csinálja

Lehet azért mert ilyen a kamaszkor? Sokat fog még változni?


2023. ápr. 14. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
16 felett már nem igazán kamaszkorról van szó. Féltékeny vagy, hogy másnak is tetszeni fog?
2023. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt váltotta ki belőle a kapcsolat. Szerintem ebben semmi para nincs.
2023. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 én minden miatt féltékeny vagyok
2023. ápr. 14. 22:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az baj.
2023. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az baj, ez tönkre fogja verni a kapcsolatot.

Menjél pszichológushoz, de gyorsan!

Ő pedig nagyon jó irányba változott. Ha VALÓBAN szereted őt, akkor bátorítsd ebben!

2023. ápr. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
magadon változtass de gyorsan
2023. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalok vagytok ezek szerint tizenévesek.


A személyiségetek formálódik ebben az időszakban drasztikusan.


Átlag 25 éves korig formálódik az ember avagy a valódi oldala kibontakozik.


Az önismeret kibontakozik a gondtalan gyermeki agyból.


Te is fogsz változni, a kérdés az milyen irányba. Tudatos fejlődéssel jobb eredményeket lehet elérni.


Valószínű lelki oka van a féltékenységednek. Pl önkép, önbizalom hiány, elégedetlenség magad felé, szeretethiány, figyelemhiány stb.


A barátnőd fejlődik ezek szerint. Az egészséges önbizalommal nincsen gond.


Azzal már inkább baj van, aki ez miatt féltékeny.


Ezek szerint a visszahúzódó, bizonytalan lány olyan érzetet keltett benned, hogy olyan világtalan... hogy te magad vagy, aki számára a világ és örökké magad mellett tarthatod.


De egy kapcsolat normál eseben az adok-kapok elvre alapszik, kölcsönös bizalom, alázat, tisztelet, szeretet, törődés stb.

Nem pedig birtoklás.


Tedd önmagadat rendbe!

(Ez a jövődre nézve is hasznos alap. Az önismeret tudatos felépítése kihat tanulmányokra, munkahelytől a magánéletig minden területre.)


Az is megesik, hogy fiatalon nem egész még a személyiség, ami mélyen belül már megvan, csak nem bontakozott ki.


Ezért van az, hogy az ember visszagondol adott emberekre pl tizenéves korába és agyal:

"mi a fene tartott össze minket?" legyen az ismerős, oszt. társ, haverok, barátok stb.


Tedd magad rendbe, kezeld egyenlőként és szabad emberként párod. Egy kapcsolat két félből áll, ahogy annak minőségét is a két fél alkotja.


Ha pedig nem passzolnak, jobb ha szétválik az útjuk.

Jobb olyannal lenni, akivel tényleg passzol az ember.


A féltékenység egy bizonyos szintig egészséges, de van az a határ átlépés, amikor toxikus és felemésztő.

Mindegyik fél számára.


Volt olyanhoz (bal)szerencsém és amint sok volt fájó szívvel mondtam ki a szakítást. Szerettem, de nem bírtam.


Ne hozd ilyen helyzetbe azt, akit szeretsz.


Egy másik exemnél pedig megmondtam, nem tudok férfiként, se párként rá tekinteni. Kinyitottam számat és a szócsata alatt úgy kielemeztem lelkileg is, hogy összeroskadt a nappali közepén, majd végszóval kiraktam a lakásból:


Nem hagyom, hogy az önfejlesztésemet egy fél lélek tönkretegye.


Rengeteg időt és munkát kezdett tönkretenni a féltékenysége. Baráti és üzleti kapcsolataimat is megrontotta.


Pedig aztán havi 1-3 alkalommal mentem csak találkozókra, amiknél mindig mondtam jöjjön csak ha szeretne - akárhova velem, szeretem, ha párom mellettem van s pl foghatom kezét stb.

Introvertáltként alapon amit csak lehetett levelezésben vagy hívásban zavartam le, mert kellett a feltöltődés embermentesen.


Ezalatt csakis azt az embert engedem magamhoz, aki páromként van jelen az életemben.


Szóval nem kellett engem kalitkába zárni, mert szeretek embermentesen nyugiban, csendben alkotgatni.)


Viszont féltékenysége miatt belekötött másokba ok nélkül...

Az egyik partner céget miatta vesztettem el anno... Nem kevés pénztől és lehetőségtől vágott el azzal a lépésével.


Ez volt az a pont, amikor már nem tudtam elnéző lenni.


Jó ideig naívan hinni akartam: megváltozik, segítek. De nem.


Nárcisztikus személyiség zavar is jelen volt nála és durván letéptem az álarcát, így a vitakor ordítozó emberből kibújt a megtört gyermeki lélek.


Ilyenné se akarj válni. Se semmilyen toxikus emberré.


Pl féltékenység helyett beszélgessetek arról, mi segítette elő neki az önbizalmát és próbálj te is olyan dolgokra rálelni, ami előre visz, fejleszt téged is.


Az együtt fejlődés, jó kommunikáció rengeteget ad a kapcsolati kötelékeknek.


Az, hogy mi lesz, kik is vagytok belül, mennyire passzoltok az majd elválik.


Rágörcsölhetsz, de felesleges.


Az is lehet te magad mondtál, tettél olyan dolgot a csajszi felé, ami jól esett neki és hozzáadott az önbizalmához.


Volt olyan exem, akit lelkileg én kapartam össze, önbizalomban is kb 20 éves korom tájt.


Tetszett, aranyos volt, most is helyesnek találom, de az önbizalom, amit kapott kihozta a hímringyó oldalát, ami benne volt, csak az önbizalom hiánya blokkolta.


Ez van. De jobb is, hogy így alakult.

Különben ha akkori fájdalmam miatt nem költöztem volna el, nem ismertem volna meg idővel jelenlegi páromat. Teljesen más, mint eddig bárki, akit ismertem és olyan természetes az összhang is közöttünk a mai napig, ami megnyugtat és felszabadít.


Mentalitás, eszmék, személyiség, hobbik, munka, kommunikáció stb.

Olyan összhang, mintha a részem lenne. Ő mondta erre, hogy valószínű erre az érzésre mondják eredetileg a "másik felem" kifejezést.


Bármi történhet még az életben!


Fejlődj s legyen szebb életed!

Mindegy, hogy vele vagy mással.

A kapcsolat két emberen múlik.

S jobb, ha az a két ember egészséges, egész ember.

2023. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 köszönöm! Ezt még fogom olvasni.

Egyébként én nem annyira toxikusan vagyok féltékeny, hanem inkább belülről emészt engem és csak a szakítás gondolatától leszek jobban. Vagy, ha megbeszélem vele, viszont onnantól már olyat kérnék tőle ami toxikus.

De én is tenni fogok azért hogy fejlődjek.

2023. ápr. 15. 12:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ez kérdés, akkor nem szereted igazán és ne húzzátok egymás idejét
2023. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!