Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet kihasznál pénzügyileg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet kihasznál pénzügyileg?

Figyelt kérdés
Már 2 éve vagyunk együtt párommal. Mióta egyetemre jöttem gyakran kér kölcsön, amit természetes egy vagy két hónap múlva visszaad. Tavaly elkezdett dolgozni egy jobb helyen, és nagy fizuval éldegél, meg volt oldva, hogy szállásért ne kelljen fizetni. Namost...abból a nagy fizuból nem jött ki sokszor...ezért tőlem kért kölcsön és amikor tudtam adtam is neki. Ilyen 160 ezrekig feltorlódott az összeg 2-3 hónap alatt. Az a problémám, hogy fogalmam sincs mennyire ismertem félre, hogy ilyen jelleme van...nem tud gazdálkodni. Azért dolgozott, hogy haladhasson előre...albérlet kettőnknek, jogsi. Én egyáltalan nem látom rajta, hogy komolyan gondolná kettőnk dolgát. De ugyanakkor ott van bennem, hogy mi van ha én komplikálom túl a dolgokat. Elmondása szerint semmi rosszra nem költi. Kaját sokat vesz, munkahelyén is kb mindig büfés szendvicsekkel van, ami valjuk be sok kicsi sokra megy. Még előleget is sokszor kért a főnökétől. Hazaköltözött a szüleihez, mert nem bírta h már 12 óráznia kellett folyton. Most állást keres és a félretett pénzéből vett egy laptopot, mert a szüleié elromlott és odaadta az övét ami amugy is régi volt. Abból a pénzből is látogatott volna meg engem hetente. A suli és a munkám miatt én nehen tudnám megoldani a jövést menést. Szerintetek mennyire biztos egy kapcsolat ez? Nem tudom felfogni hogy lehet így elszórni a pénzt. Nem fér a fejembe. Vélemény érdekelne és hasonló tapasztalat.

2023. ápr. 25. 22:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne adj neki kölcsön.

Mit jelent az, hogy "albérlet kettőnknek"? Nem csak a saját részét fizette? Nem értem, együtt laktok vagy külön? Miért kéne téged látogatnia?

2023. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz eltartani egy férfit, akkor menekülj!
2023. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mikor kezdtem az egyetemet 300km-re költöztem koliba. Ő pedig jött utánam. Ez 2 éve...Albérlet alatt azt értem, hogy úgy volt majd egyszer összeköltözünk. Munkásszállón lakott. Azért vagyunk külön mert ő sokat dolgozott este ért kb haza és nem is láttuk egymást csak hétvégén néha. Most visszaköltözött 300km-re haza. Múlthéten nem jött, mert vett laptopot az összes spórolt pénzén. Vagyis ha lesz munkája akkor egy hónapig se jön ő, hanem mehetek én. Amivel csak annyi a baj h én se megyek minden héten, mert zh időszak van. Az a baj, hogy még szeretem és lehet ez miatt sokat tűrök el neki és nem látom át a dolgokat.
2023. ápr. 26. 00:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hanem biztos. Persze, hogy ment olyan után, aki tanulás közben is pénzeli.
2023. ápr. 26. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ember nem tud bánni a pénzzel. Ha tudna, akkor mindig azt osztaná be, ami van. Amikor minimálbért kaptam, akkor abból is megéltem, mert azt kellett beosztani. Most jobban megy, most tudok félre tenni. De a folyamatos kölcsönkéregetés nekem olyan dolog, hogy nem becsülöm a másik embert, hanem banknak használom, mert úgyis mindig ad.

Ez soha nem lesz jobb. Ha összeköltözöl vele, te fogod majd hó végén etetni.

2023. ápr. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez sehogy sem jó, hidd el.

Bár rajta kívul még nagyon, de nagyon sokan élnek így, sőt sokan laptop-TV és hasonlókT hitelre is vesznek, na az még rosszabb.

Úgyhogy ne éld bele semmibe magad. Énekeld ki belőle, amivel tartozik és felejtsd el.

Az együttélés anyagi része sztem úgy a korrekt, hogy egyszer leülök a valaki mel és összeírjuk mennyi egy hónap mindenes kiadása szolídan. Nem veszünk benzinkúton 300-ért 0,5 ös ás ányvizeket stb stb.

És ezt az életpénzt betesszük egy dobozba fizetés utalásakor. A többi el mindenki azt csinál, amit akar.

Én így éltem mindíg valakivel.

2023. ápr. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"sokat tűrök el neki és nem látom át a dolgokat."

Semmit sem kell eltűrni. Ami neked nem jó, azt ne fogadd el.

2023. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez a kapcsolat ezer sebből vérzik, és nem csak a pénzügyi dolgok miatt.

Az egy dolog, hogy valaki béna a pénzügyekhez. Én sem vagyok az előre tervezés mestere. De ha látjuk egymáson, hogy valami nem megy jól, akkor szólunk, és segítünk egymásnak. Volt már, hogy ő szólt rám, hogy biztos arra most szükséged van? Nyilván nem fogjuk az akaratunkat egymásra erőltetni, de úgy gondolom, javaslatot tenni lehet.

A folyamatos kölcsönkéregetés viszont gáz. Persze, ha két ember együtt van, akkor azért ésszerű mértékben segítik egymást. De a folyamatos kéregetés úgy, hogy dolgozó ember, az már nem ésszerű mérték. Meg kell tanulni ésszerűen költekezni. Az azért úgy rohadtul pofátlanság, hogy tége tekint bankfióknak. Ráadásul nem is csak valami érthető mértékű összeg. Azért 160 ezer az bőven túlmutat a normális kereteken. Ha értelmes ember, akkor rá kell mutatni a problémákra, és megoldást kell rá találni. Nem ciki egymástól tanulni egy kapcsolatban. Tessék megmutatni neki, hogy hogyan lehet tudatosan, vagy legalábbis ésszerűen költekezni. Ha meg erre nem hajlandó, akkor bocs, de menekülni kell, mert ez lesz az az ember, aki teljesen le fog húzni.

A költekezéssel kapcsolatban egy zárójeles megjegyzés: apróságokból is összejöhet nagy összeg, ha az ember nem figyel oda. Ha folyamatosan mindent megvesz, amit úgy érez, hogy kell, akkor folyamatosan mínuszban lesz. Főleg, ha nagyobb dolgok is vannak közte. Most egy laptop. Jövő hónapban egy tévé. Aztán egy franc tudja, mi. Mindegyikre persze rá lehet mondani, hogy "kellett". Igen. Akkor viszont át kell gondolni, hogy valóban olyan kell? Nem lenne praktikusabb egy olcsóbb modell? Oké, ha 5-10 évig használ valamit az ember, akkor persze, rendben van. De akkor meg ne akkor vegye, amikor pénzszűkében van. Vagy vegye áruhitelre, ha egyszerre nem megy. Csak akkor számoljon vele, hogy azt havonta törleszteni kell.

Aztán ott van a munka kérdése. Bocsi, de napi 12 óra munka az nem erény, hanem butaság. Lehet, hogy némileg több pénzt keres, de mellette meg az élet többi részét leépíti. (Főleg, hogy hiába a több pénz, ha azt elszórja.)

És ami a lényeg: a fontosság és az értékrend. Hát basszus. Új laptop oké, de a barátnőt meg hanyagolja? Ez NAGYON nincs rendben! Meg mondjuk nem tudom, hogy milyen csóringer lehet, ha 300 km uatazást nem tud kigazdálkodni. Az mennyi is? Oda-vissza tízezer forint tömegközlekedéssel?

Bocsi, de nekem ez így nagyon nem gömbölyű. Nem feltétlen gondolok szándékosságra, de hogy éretlen, és egy komoly kapcsolatra alkalmatlan, az messziről lerí róla.

2023. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azért ne vicceljünk már... Amikor az egyetemista pénzeli a dolgozó embert...
2023. ápr. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól értjük, hogy te egy egyetemen tanuló diáklány vagy, a pasid meg főállásban dolgozó férfi, és Ő kér TŐLED kölcsön és vissze se fizeti ???


Ezt olvasd el kívülálló szemével és egyértelmű válaszod lesz.

2023. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!