Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért romlik el a szex, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért romlik el a szex, ha érzelmek alakulnak ki a másikban?

Figyelt kérdés

Már nem az első eset, hogy ezt tapasztalom: megismerkedek valakivel, jól érezzük magunkat, nem csak egy darab húsként tekintünk egymásra, hanem jókat beszélgetünk, hülyéskedünk, egy szimpatikus, összeszedett ember bontakozik ki előttem. A szex nagyon jó, működik a "váltás" a szerepek között, vagyis az illető akkor durvább és határozottabb, amikor annak kell lennie és akkor törődő és gyengéd, mikor az esik inkább jól. Nincs probléma abból, hogy szex közben máshogy viselkedjünk egymással, mint amikor csak ölelkezüno és beszélgetünk. Mindenki tudja, hogy mit akar, lendületes a kapcsolat is és az együttlétek is. Ez tart 1-2 hónapig, aztán belémszeretnek.


És onnantól elromlik az egész.


A lendületnek vége, megy a szerencsétlenkedés, az óvatoskodás, a már említett "szerepek" és változatosság helyett egy ilyen konstans langyos szar lesz az egész (az ágyban és a randikon is), ahol nekem kell irányítani, megmondani, hogy mit csináljunk és hogyan és kis túlzással ráparancsolni a másikra, hogy csináljon már valamit ő is és ne piszmogjon meg tőlem várjon mindent. Természetesen nem teszem, mert enélkül is bőven illúzióromboló az egész, nem kell fokozni. És onnantól jön a lejtmenet, mintha nem is ugyanaz az ember lenne az illető. Félre ne értsétek, semmi bajom a romantikával és az elgyengüléssel, itt tényleg inkább arról van szó, hogy az az ember, akinek korábban volt egy saját személyisége, ami nagyon tetszett és szabad akarata/ízlése, teljesen alámrendelődik és jóformán magamra vagyok hagyva (nekem meg ehhez egyáltalán nincs türelmem, nem akarok kínos együttléteket, azt akarom, hogy mindketten magunkat adjuk és belevigyük a saját személyiségünk az egészbe, mint addig és határozottan, lelkesen cselekedjünk ennek megfelelően).



Én úgy vagyok vele, hogy tudok határozott, "tökös" lenni a másikkal akkor is, ha fülig szerelmes vagyok belé. Én nem leszek a hétköznapi dolgokban is döntésképtelen, bizonytalan és vacakolós attól, hogy szerelmes vagyok. Ugyanúgy bennem van, hogy "produkáljam magam" a másiknak, hogy ötleteket dobáljak be azzal kapcsolatban, hogy mit csináljunk, hogy magam találjam ki, hogy mivel lepjem meg, hogy egy kicsit megmutassam a saját ízlésem szerint azt, hogy fontos nekem. Ugyanúgy képes vagyok vadul szexelni valakivel, mintha egy egyéjszakás lenne, ha épp arra van igény. Nem az van bennem, hogy jaj de szeretem őt, nem akarom rommá dugni. De úgy érzem, hogy másoknak ez nem megy felém. És itt nem arról van szó, hogy merjük vállalni egymás előtt a gyengébb oldalunkat és meg merünk nyílni érzelmileg is, ezzel gyengéd, szerelemmel teli pillanatokat is megélni, hanem hogy konkrétan eltűnik az a karizmatikus, magabiztos ember, akit megismertem és megszerettem (és hozzám hasonlónak hittem) és ott van helyette egy balf*sz, akihez nincs türelmem, mert nem akarja többé már azt, amit korábban és ég és föld a különbség köztünk, én meg már úgy érzem, hogy tehén b*ssza a bikát. És nem bővült úgymond a repertoár a szerelemmel, hanem minden elromlott.


Miért van ez és mit tehetnék ellene?


Kezdem úgy érezni, hogy a jó szex és a normális kapcsolat egymást kizáró tényezők...


2023. ápr. 26. 10:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Határozott, magabiztos emberrel kell összejönni.
2023. ápr. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem a problémát igazából,de szerintem nem a megfelelő emberekkel

jöttél össze eddig..Mert nem tudom elképzelni hogy el tűnjön

a személyiségem egy kapcsolatból,az első két hónap után..

Nyilván változik egy kapcsolat,ahhoz képest amilyen a

legelején volt,hisz már nem az első randi után vagy,

de az izgalom,humor,nem tűnik el,pláne nem ilyen rövid

idő alatt.Több mint 20 éve vagyok a férjemmel,de még most

is meg tudom lepni, meg tudom nevettetni.

2023. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem belédszeretnek, hanem rádunnak. Nem dobnak be új programötleteket, nem jó velük a szex…ez nem szerelem, hanem “vége a rózsaszín izgalmas első hónapnak, jöhet a következő csaj”.


Én pont ugyanilyen tapasztalatok mentén tanultam meg (plusz a pszichoterapeutám is ezt mondta), hogy fordítva ülünk a lovon, belelovaljuk magunkat azonnal egy kapcsolatba, 3 tali után szex, amikor még igazából vadidegenek vagyunk stb, eltelik pár hét és kiég a láng, ennyi volt. Fordítva kéne csinálnod, előbb szép lassan megismerni egymást, majd 1-2 hónap után jöhet a szex, ha addigra már úgy érzed, hogy vele szeretnél lenni.

2023. ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
76%
Minden kapcsolatban bejön a megszokás. Mondjuk 2 hónap után, az tényleg durva. SZerintem csak elkényelmesednek a pasik. A szerelmes pont, hogy jobban figyel a partnerére, nem válik unalmassá.
2023. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
74%

Megkérdezhetem, hogy te vagy a férfi, vagy a nő?

Mert szerintem ez azért van, mert az elején úgy érzi a másik fél hogy nincs vesztenivalója. Később mikor meg már beléd szeret, akkor meg megijed, hogy innentől van tétje a kapcsolatnak, mert ha elhagyják egy rossz lépése miatt, akkor érzelmileg is sérülni fog, és azt ugye senki nem akar, azért kezdenek óvatoskodni.

2023. ápr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
#4 és pont azért unják meg egymást már 2 hónap után, mert kapkodnak. Pár nap után szex, 2 hét után már a nagy ő-nek hiszik egymást (persze ennyi idő után még mindenki tökéletesnek tűnik)…lassítani kell a tempón.
2023. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
44%
6-os, ezzel egyetértek.
2023. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

#3

Volt ilyen is, vele sosem lett jó a szex.:D


Nem hiszem, hogy rámunnak, inkább csak élvezik a biztonságot, nem nyújtják azt. Valljuk be, ha ebből a kölcsönös, lendületes valamiből kiszállsz és hátradőlsz "megpihenni" a biztonságban, a szeretetben és a nyugalomban, amit együtt kellene fenntartani, az neked egy rendkívül kényelmes és komfortos helyzet (amíg a másik meg nem unja).

2023. ápr. 26. 12:07
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező, te amúgy tisztázod velük, hogy te csak szexkapcsolatot akarsz és érzelmeket nem? Lehet, hogy rossz pasikkal kezdesz, akik egy idő után már nem csak azt akarják, tehát a fókusz kicsit másfelé tolódik.
2023. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#5

Nő vagyok.


#9

Én sem csak szexkapcsolatot akarok. De az a férfi, akinek tűnnek, mikor még lazább minden, teljesen kikopik, amint lesznek érzelmek. Egy esetlenkedő, passzív félhez pedig képtelen vagyok vonzódni. És sajnos ilyen lesz a dinamikája az egésznek. Meg akarjuk élni az érzelmeket, andalogni, megnyílni, lassan csinálni mindent, bámulni a másikat fél napig egy szó nélkül szerelmesen, tök jó, csak ha csak ez van, pont a tűz meg az érdekesség veszik el... Azt hiszem, inkább én vagyok az, aki megunja a másik felet, mert rettenetesen furán viselkedik onnantól, hogy neki is kezd jó és "valódi" lenni.

2023. ápr. 26. 12:18
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!