Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tovább? Rossz párkapcso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tovább? Rossz párkapcsolat, gyerekekkel.

Figyelt kérdés

Igen, tudom. Elrontottam a legelején. Magamtól is tudom. De kimászni nem tudok belőle. Sokáig azt se tudtam, hogy kinek van igaza...

Van egy 20 éves élettársi kapcsolatom, két közös gyerekkel. A férfi akivel élek, érzelmileg elérhetetlen általában, úgy értem, mutat érzelmeket, de felszínes, mintha mindig viselkedne. Egy barátnőm mondja, hogy olyan, mintha szerepben lenne folyton. Egyébként nem agresszív és nem bunkó. De... anyagilag kihasznál. A kezdetek óta külön kasszán vagyunk, mert jól keresett mindig, én meg az elején kevésbé. Közben én fejlődtem, ő meg nem, pillanatnyilag többet keresek, mint ő, azt hiszem legalábbis, mert a pontos keresetét nem tudom, ő se az enyémet, de ketten együtt olyan másfél milliót keresünk. Ezt azért írom, hogy lássátok, a probléma forrása nem a pénz hiánya. A következőket csinálja: ha elmegyek vásárolni, jön velem, én mennék zsemléért, meg felvágottért, ő telepakolja chipsekkel, sörökkel, édességgel a kocsit, persze én fizetek, mert kiáll a sorból, majd otthon mindent eldug magának. Ha eszi a chipset és kérek, azt mondja, vegyek magamnak. Ha mondom, hogy ezt is én vettem, letagadja. Eladogatja a gyerekek használt ruháit, amiket én vásároltam. A gyerekekre egy forintot se költ, bármire kérnék tőle, azt mondja, hogy "az hülyeség, arra nem adok" de minden hülyeség szerinte, ha rajta múlna, kabátja se lenne a gyereknek! A kajákat amiket vásárolok, mind megeszi, a gyerekeknek alig jut, lassan 400ezret költök kajára és üres a hűtő! Home officeol, és egész nap nasizik, nem tudok annyi krémtúrót venni, meg Actimelt, hogy a gyerekeknek jusson. Tudom, pitinek tűnik, de képzeld el, hogy vásárolsz minden finomat, este hazaviszed, mondod a gyerekeknek, hogy suli után ehetnek nasit a hűtőből és felhív a lányom, hogy "anyu hát üres a hűtő" és ez rendszeres.

De a csúcs...ma teregetek, hallom osztja az észt a gyerekeknek, vitatkozott a lányommal, erre figyeltem fel "ha én kitennélek titeket innen, éhenhalnátok, anyád nem tudna eltartani titeket" mondja ezt úgy, hogy most is mindenkit én tartok el! De már hülyének érzem magam, mert azt hajtogatja, hogy ő tart el mindenkit. És akkor számolok és nem értem! Lassan az őrületbe kerget ezzel.

Ami miatt még nem léptem: ez a lakás, amiben élünk, az ő öröksége volt, tehát innen nekem mennem kène a gyerekekkel, de nincs ingatlanom, a tartalékom pedig semmire se elég.

Mit tennétek? Nagyon meggyőző egyébként, a saját testvérem elhiszi, hogy tejben-vajban füröszti a családot. :(

Köszi, ha nem minden komment szól majd arról, hogy hülye vagyok amiért nem léptem még le!



2023. máj. 18. 00:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Abból a minimum 800ezres nettóból nem hiszem, hogy túl nehéz lenne lassan félretenni albérletre.
2023. máj. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Bérelj lakást és költözzetek el.
2023. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Pedig bunko akarhogyan is mondod.. es le merem fogadni sorozik gyakran tehat az mar alkesz.. a sajat gyerekenek osztja a hulyesegeit.. hagyd el a fenebe !! Mi ertelme ennej?
2023. máj. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ha négy embert tart el elég magas színvonalon (400 ezer megy el kajára), akkor szerintem elég nehéz félretenni.


Ahogy én elkezdeném:


1. Megmondanám a gyerekeknek, hogy akkor most spórolunk, mert anyu ezentúl 300 ezer forintot félretesz, így 2-3 hónapig nincs nasi.

2. Két bevásárlókocsi van, mikor vásárolni mentek. A párod nem pakol a tiedbe. Ha a párod ott hagy a sorban, akkor az ő kocsiját is otthagyod, “mert azt gondoltad visszament még valamiért”. Ha ragaszkodik az egy kocsihoz, akkor a nasikat meg az ő cuccait visszatolod a sorba miután a tiedet kifizetted és zacskókba raktad.

3. A gyerekek költségeit írni tételesen.

4. A felére beadod a gyerektartási kérvényt a bíróságon.


Két hónap alatt összejön 600 ezer megtakarítás, azzal mehettek albérletbe a gyerekekkel.

2023. máj. 18. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

4


Van megtakarításom, jóval több, mint 600. De ha albérletbe megyek, azzal is csak ő jár jól, én meg belekerülök egy spirálba. Mivel vállalkozókènt dolgozik, a jövedelme nincs teljesen bejelentve, a legkisebb összeget fizetné a gyerekek után, ezt mondta is, mikor egyszer említettem neki, hogy elmegyek. Tehát fizetne rájuk havi 40-et, de én meg adhatnék ki havi plusz 200-at (albi) ráadásul ugyanúgy én vennék mindent és csomagolnék is oda mindent, mikor az apjukhoz mennek. Ezzel is csak ő járna jól, a szemét meg én lennék, aki elhagyta őt.

Gondolom most azt fogjátok írni, hogy tegyem félre a pénz kérdését és menjek akkor is, de sarokba szorítom magam ezzel a lépéssel.

A következő dolgokon gondolkodom: ha felveszem a beszélgetésünket, az a bíróságon nem felhasználható, de az ügyvédem meghallgatja? Mert ha beszélünk a pénzügyekről össze-vissza beszél, de azt bevallotta már, hogy 3 helyen van lekötve pénze, ezt ugye amúgy nem nyomozzák le. Nekem nem az ő pénze kell, de mivel mindent egyedül fizetek, egy albérletben fogok megdögleni, ha most oda mozdulok, nem rosszat akarok tenni magammal, hanem jót.

2023. máj. 18. 04:55
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

De most nem értem, mit szeretnél. Ha a lakás örökség volt, akkor ahhoz soha nem lesz közöd, nem fogsz belőle kapni.


Maradsz vele vagy mentek albiba, ez a két megoldás van.

2023. máj. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6-os, igazad van. Nincs választási lehetőségem, illetve csak a két rossz közül tudok választani.

Kár volt kiírnom is a kérdést. Tudom valahogy törölni?

2023. máj. 18. 05:38
 8/21 Mathus ***** válasza:
100%
#7: milyen két rossz közül? egy rossz, meg egy nem rossz közül. most az a sztori, hogy MINDENT te fizetsz, a másik nem ad bele, akkor az új helyzetben ez mennyit változtatna?
2023. máj. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom ez volt a legjobb az összes közül ezért is kellett két gyerek mielőtt kiismerzed volna. És nyilván kiírni ezt a kérdést sokkal egyszerűbb és könnyebb volt mintha léptél volna valamit az ügyben. Te is jöttél 5 perc figyelemért kicsit nyavajogsz kicsit sajnáltatod magad aztán minden marad a régiben.
2023. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Reddit2021 ***** válasza:
16%
20 évig jó volt miért is változtatnál?
2023. máj. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!