Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosam adok ultimátumot ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosam adok ultimátumot ha nem használ a szép szó?

Figyelt kérdés

Barátnőm orvos által diagnosztizált pánikbeteg (és hipochonder is) és az orvos gyógyszereket írt fel neki, amelyeknél kihangsúlyozta, hogy muszáj szednie őket.

Ő egy ideig szedte, majd elkezdte utálni, az orvosnak viszont esze ágában nem volt leállítani róla, szóval egyeztetés nélkül rakta le ő maga, és nem ment vissza többé kontrollra.

Azóta az a mániája, hogy ő nem beteg, ő kontroll alatt tudja tartani a dolgokat, egészséges életmódot él, figyel magára, sportol, eleget pihen, gyökeresen változtatott az életszemléletén. Én egyáltalán nem hiszek ebben, az orvosnak sokkal jobban hiszek, és attól félek, hogy ez az egész húzása arra utal, hogy nagyobb baja van, mint pánikbetegség. De egyáltalán meg sem akarja hallani az érveimet, pedig a gondolataimnak még a negyedét sem tudtam elmondani neki, olyan gyorsan leállított. Az sem megnyugtató, hogy régebben 3x kellett kardiológián kivizsgálni, olyan magas pulzus rohamok törtek rá, és most ennek ellenére otthon csinál mindenféle nehéz intervallum edzést.

Szemétség lenne, ha eléállnék, és ultimátumot adnék, hogy vagy visszamegy a szakemberhez és szedi, amit felír, vagy vége, én ebben nem veszek részt + figyelmeztetem a szüleit is?



2023. jún. 16. 23:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem lenne szemétség, sőt ez a lehető legkorrektebb hozzáállás.
2023. jún. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
94%
Pánikbeteg voltam, volt kardiológiai kivizsgálásom is, többször is. Amit tudni kell, hogy a pánikbetegségnél a stressz hatására emelkedik a pulzus, ami nagyjából egy intenzív kardio-edzéssel ér fel. Tehát nem veszélyes az egészségre. Pszichésen persze szörnyű, de simán ki lehet jönni belőle gyógyszer nélkül is. Én a magam részéről szóba sem álltam olyan szakemberrel, aki gyógyszeresen akarta megoldani, mert az csak tüneti kezelés, az okokat nem szünteti meg. Ahhoz terápia kell. 9 éve volt az utolsó pánikrohamom, pedig előtte volt, hogy én is kórházba kerültem miatta.
2023. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
83%

A pánikbwt5wgaégwt nwm gyógyítja meg a gyógyszer. Ha nincs roham, akkor ne is szedje. És egyébként is csak átmenetileg szokták felírni, az igazi megoldás a pszichológus, aki megtanítja kezelni neki a dolgokat. A pánikbetegség meg nem örökre szóló, bizonyos élethelyzetek kiválthatják, aztán meg is oldódhat. Ha a baránőd jól van, és a leírásod alapján igen, akkor felesleges szednie a gyógyszereket. Életmódváltással, problémakezeléssel tud leginkább kikeveredni belőle.

Nekem az az érzésem, hogy valami miatt te direkt "betegen tartani" akarod a barátnőd. Te is kezeltesd magad.

2023. jún. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha jól értem neked most az a problémád hogy jól érzi magát gyógyszerek nélkül is? Nem kell ám mindig azt hinni hogy az orvosok szent és sérthetetlen emberek. A legtöbb magasról tesz a betegeire és csak tömi felesleges gyógyszerrel a legtöbb birka ember meg "jaj felírta az orvos be kell szedni"

Én nem úgy látom hogy a barátnődnek életmentő fontos gyógyszereket kellene szednie. Nem szedi jól érzi így magát akkor hagyd békén. Ha nem tetszik akkor hagyd el.

2023. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj.

Én is pánikbeteg vagyok, nekem agorafobiam is volt. Nem mertem elmenni otthonról és itthon sem bírtam egyedül megmaradni, annyira rettegtem a következő rohamtol.

Az egészségre olyan szempontból nem veszélyes, hogy nem tud tényleges infarktust okozni vagy ilyesmi, emiatt ne aggodj. Persze ettől testileg és lelkileg is borzasztó kimerítő.

Én sem akartam gyógyszert szedni nagyon sokáig, de amikor már nem mertem elmenni itthonról, akkor úgy éreztem, ez nem maradhat így.

Elkezdtem szedni a gyógyszert, de két hétig kb azt hittem meghalok, annyi mellékhatása volt.

Most szedem fel éve, kevesebb rohamom van, de nem múlt el teljesen, a mellékhatások elmúltak azt leszámítva, hogy össze vissza jön meg a menstruaciom és hizok, mint az állat.

Megértem, hogy ő ezt nem akarja.

Egyébként csak akkor kötelező ezeket a gyógyszereket szedni, ha állami orvos írja fel, egyébként nem.

2023. jún. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ez a legkorrektebb, amit tehetsz.


"Nekem az az érzésem, hogy valami miatt te direkt "betegen tartani" akarod a barátnőd. Te is kezeltesd magad."


Jó, hogy ismeretlenül kezelésekre küldesz itt embereket és rosszindulatú feltételezésekkel élsz. Nem írnál fel nekem is egy beutalót? Hosszú még a várólista fülműtétre.

2023. jún. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező ezeket a gyógyszereket szedni, írom ismét. Senkire nem jelent veszélyt, ha nem szedi. A pánikbetegség nem egy olyan állapot, ami közveszélyes lenne vagy “elmebeteg” lenne tőle az ember.
2023. jún. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a gyógyszerek gyakran többet ártanak, mint használnak. Nem véletlenül állt le vele. Hagyd békén!
2023. jún. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a beteg lélek, aki már pár kérdést kiírt, hogy a barátnője ahelyett, hogy mindenféle pszchiátriai gyógyszereket szedne és otthon lézengene, mert sportolni, karriert építeni és munkahelyet váltaani,
2023. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Látom, itt is akad pár mentális beteg, aki magára vette a kérdést. :)
2023. jún. 17. 13:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!