Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy dolgozzam fel, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy dolgozzam fel, hogy nem vagyok jó viszonyban a párom családjával?

Figyelt kérdés

Volt egy csoda anyósjelöltem, akivel nagyon jóban voltunk, néha telefonáltunk is, amíg a fiával voltam, még szakítás után is beszéltünk párszor, meg találkoztunk is kétszer. Aztán ez nyilván abbamaradt egy idő után. Annyira jó volt, szerencsésnek éreztem magam, a többi családtagjával is jól kijöttem.


A párommal tervezem leélni az életem, esküvő, gyerek, minden. Az ember nem azt képzeli el, amikor ábrándozik a jövendőbeli családjáról, hogy lesznek benne olyanok, akikkel nem jön ki jól. Igazából az egyik testvérét és neki a feleségét és gyerekeit nagyon szeretem, meg a nagynénjét, vele sajnos ritkán találkozom. Apukája már nem él. Anyukája sajnos nem hasonlít az exem anyjára. Nem utáljuk egymást vagy ilyesmi, de ritkán találkozunk, nem szoktunk beszélgetni, ha találkozunk is csak ilyen felszínes dolgokról és sok dologban nem értünk egyet, mások vagyunk, ő nem ilyen kedveskedős típus, simán kimondja, ha rosszat gondol, be is szól néha. Ezzel még lehet élni, a párom másik testvére a nagyobbik szívfájdalmam, akit amúgy még a saját anyja se szeret, elég problémás hogy finoman fogalmazzak, ő konkrétan ártalmas, több rosszat tesz, mint jót. Ha csinál valamit, akkor árt, de leginkább pont, hogy nem veszi figyelembe a létezésem és ez is zavar, szerintem a teljes nevemet se tudja, olyan, mintha amnéziás lenne és nem tudná, hogy a tesója együtt él valakivel, full szingliként kezeli. Mindent bevetett, hogy ne kelljen velem megismerkednie, csak a végén már kénytelen volt, azt is több, mint egy év után, holott a párommal napi szinten beszél, tehát nem az van, hogy ők is csak szökőévente tartják a kapcsolatot. De elvileg ez nem pont miattam van, hanem bárki mással is így viselkedett volna.


Egyszerűen fáj, bánt, rózsaszín tündérmesét szeretnék, ahol minden ideális, legalább is ebben a témában. Nehezen dolgozom fel, sokat gondolok erre. Mert hiába csak ketten élünk együtt, azért a közeli családtagok benne vannak az életünkben. Fontos része és jó lenne, ha jobban szeretnének.


2023. aug. 1. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudod megváltoztatni őket. Próbáld minimálisra csökkenteni a velük való kapcsolattartást és a kapcsolatodra fókuszálni. Nem, az élet nem rózsaszín tündérmese.
2023. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
Ne vedd magadra, nem téged minősít a viselkedése, hanem önmagát. Fogadd el, hogy nem lehet mindenkivel jó kapcsolatban lenni. A legjobb, ha elengeded az ilyen embereket.
2023. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudsz mit tenni, el kell fogadni őket.

Az én anyósjelöltem is sokmindenbe beleszól, sógornőim meg aztán mindent is jobban tudnak. Lelkizni meg véletlenül se lehet velük, szerintem nem is értik. Mondjuk azt Párommal se nagyon, de férfiba ez gyakori.


Nekem is voltak már nagyon aranyos anyósjelöltjeim, meg "boszorka" is, bár azokkal a fiúkkal, férfiakkal annyira nem volt komoly mint most.

Lényeg hogy a pároddal jól kijöjjetek, a család meg olyan amilyen

2023. aug. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!