Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Újszülött gyerekkel hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Újszülött gyerekkel hogy legyen jó a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Nagyon fáradt,nagyon ideges vagyok,nincs segítségem(másik országban élünk),csak a párom,emiatt szégyenlem is magam,nem tudok szinte még zuhanyozni sem,mert a kisbabám mindig rajtam van.

Nem tudom egyáltalán hogy lesz a szülés utáni első szex,a romantika,mikor tudok hajszárítót használni(mert örülök,ha megmosni van időm a hajamat).

Idegesít,hogy van rajtam plusz kiló(ami egy pár hetes babával normális persze),az hogy be vagyok zárva,mint egy állatkertben/börtönben és néha olyan hideg vagyok a párommal is(igazából magammal van bajom,de olyankor eltolom,ellököm magamtól(ez a terhesseg vegen kezdodott),mert nem esik jol az olelese stb,elkezdett idegesiteni egy-ket dolog,viszont szeretem es van,hogy 2 ora mulva mar en olelem meg.

Van tippetek mit csinalhatnek?

Tudom,veget er ez az idoszak,de az is igaz,hogy ez egy megterhelo periodus egy kapcsolat szamara(ebbol a terhelesbol en minel kevesebbet szeretnek)

Koszonom



2023. aug. 5. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Úgy, hogy a párod és te is türelmesek vagytok egymással és a picivel és persze segítőkész a párod. Olyan nem létezik, hogy nem tudod megszaritani a hajadat, ő nyugodtan ha papizott a kicsi és alszik vele lehet és nem kell bezárkózva se lenni, mehettek ki vele együtt vagy csak te, ő nyugodtan.
2023. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Bocsi, de nem értem az egész helyzetet. Egy kisbaba az első hetekben a napja nagy részében csak alszik, kb enni kel fel csak, alig van ébren. Miért nem tudsz egy 10 perces zuhanyzást beiktatni így napi szinten? Ha viszont csak úgy alszik a baba, hogy rajtad van, akkor az később eléggé problémás lesz, és sürgősen abba kéne hagyni.
2023. aug. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen,csak rajtam alszik,vagy a páromon,ha letesszük felébred és ordít egyből,kínlódunk a szoptatással is,na az meg végképp kiveszi belőlem az életenergiát is,nincs szabad kezem gyakorlatilag,enni is csak kutyafuttában tudok,mert a baba mindig rajtam/velem van,de a vedonotol mi ezt az ajanlast kaptuk,hogy ez a jo(ne tegyuk le,kell neki a mama kozelsege stb)
2023. aug. 5. 23:16
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Először is, legyen több önuralmad. Ezt a hormonok okozzák, ezt kell tudatosítani, és kicsit odafigyelni, hogy ne bántsd meg a párod. Tudom, csúnya pàrhuzam, de sok nő például menstruáció alatt is a párjával elviselhetetlen, mijözben a munkahelyen vagy a bolti eladóval tök normális. Tehát menne az otthon is, csak nem uralkodik magán. Ilyesmire gondolok.


Másrészt nem vagy bezárva. Fogod a babakocsit, időjárásnak megfelelően felöltöztök és lehet menni sétálni. A legtöbb pici békésen átalussza.

Ennél is jobb a hordozókendö. Keress magyar hurcis Facebook csoportokat! Ott tudsz segítséget kérni. Én is netről tanultam meg megkötni. Van két szabad kezed, buszon meg ügyintézés közben a legjobb eszköz. De ha a pároddal kirándulni vagy programozni akartok, akkor is ideális.


Nyugodtan szokd meg, hogy ha a párod otthon van, akkor ő is foglalkozik a babával. A szoptatáson kívül ugyanúgy meg tud oldani mindent. Sőt kell is! Ugyanolyan szülője, mint te. És már meg is van oldva a hajmosás! Ha a párod hisztizik, akkor baxd rá az ajtót is, és menj el fodrászhoz, telefon kikapcsolva, aztán érezze egy kicsit, milyen neked 0-24. Túl fogják élni, hidd el. De ha most elfogadod, hogy a gyerek csak a te dolgod, akkor az a következő 20 évben így marad.


Itt a hétvége. Ha nem szakad le az ég, menjetek el hármasban otthonról. Séta, fagyizás, tóparti kacsaetetés (nem kenyérrel ugyebár), nézzétek meg az egyik közeli nevezetességet, múzeumot, kisvárost, amit akartok! Jobban fogod érezni magad, ha kimozdulsz.

Nekünk az volt életünk egyik legjobb időszaka, amíg hordozókendövel tudtuk vinni a picit múzeumba. Aludt végig, mintha ott se lenne, de közben végig testközelben van. Pár év, és tényleg ugranak egy időre a felnőtt programok, mert egy két éves dinamittal lehetetlen. (Lesz más program, nyugi.)


Bármilyen nehézséget hoz az első három év, legyen ez a családi mottó: csak pár hétig kell kibírni. És tényleg! Ha fogzik, hasfájós, növekedési ugrása van, először lesz beteg, járni tanul, mindent megkóstol, semmit nem eszik, stb. Pár hét és megoldódik. Egy év alatt lesz egy magatehetetlen ruhakupacból egy önjáró, beszélni tanuló kicsi ember. Tényleg naponta változik.


Ne félj kimondani, ha eleged van, fáradt vagy, nehezebb, mint hitted, félsz, kételkedsz, stb. Teljesen normális. Hidd el, a párod is.


Ami a legfontosabb: minden nap tegyetek a házasságotokért! Legalább egy apróságot. Lehet az egy kedves sms, megveszed a boltban a kedvencét, reggel teszel a kávéjára tejszínt, bármi, de minden nap. És nagy igazság, hogy aznap frissen kell tisztázni, ha valami bánt. Haraggal nem szabad lefeküdni este. Különben csak gyűlik, csak gyűlik...


Eleve ne úgy állj hozzá, hogy kötelezően tónkre fog menni minden szülés után, hiszen lehet ez lesz életetek legjobb időszaka.



A szülés utáni első szex meg sok szempontból olyan, mint az első. Sajnos nem ritkán érzésre is. Türelem, türelem, rengeteg előjáték, és síkosító. Lehet, hogy elsőre nem sikerül, vagy noúgy, de röhögni kell rajta, és legközelebb újra próbálni.

2023. aug. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

"Tudom, csúnya pàrhuzam, de sok nő például menstruáció alatt is a párjával elviselhetetlen, mijözben a munkahelyen vagy a bolti eladóval tök normális."


Munkahelyen senki nem várja el, hogy szopkodjam. Nem minden a hormonocska, cicus.

2023. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Pedig lekéne szoktatni a gyereket arról hogy mindig rajtatok legyen meg úgy aludjon. Az elején marha nehéz meg lesz sírás bőven.

Sétálni miért nem mentek?

Amikor párod otthon van akk legyél egy órát magadba.

A szoptatás ennyire nehézkes akkor lehet jobb a tápszer.

A védőnő tökmindegy mit mond...úgy csináld ahogy neked jó.

2023. aug. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
25%

#6

Remélem, neked nincs gyereked.

2023. aug. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nincs ezzel baj, csak nem voltál eléggé felkészülve. Most ne ez legyen már a legfontosabb hogy majd első romantika meg mit tudom én. A párod részéről is önzőség, főleg hogy valszeg meg be sem gyógyultak rendesen a sebeid.

Ott van a baba, vele foglalkozz most. Ezt fejben helyre kell tenni. Majd később lesz több időtök.

2023. aug. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
6, te jó ég... Ilyen önző emberek is vállalnak gyereket, ez a baj
2023. aug. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

De van gyerekem 9 éves és köszöni szépen jól van. Mindene megvan, egészséges. Meg én se csavarodtam be.

Mér vagyok önző? Mer nem szoptattam (2honap szenvedek után) vagy mer ahhoz volt szoktatva hogy nem rajtam alszik? Vagy mer sétáltam vele télen hidegbe is?

Minden gyereknek ilyen világa lenne, mint az enyémnek nem lenne gond.

2023. aug. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!