Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meghízott a párom és kiábrándu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghízott a párom és kiábrándultam belőle, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Több mint 7 éve élünk együtt a párommal, ő volt az első komoly kapcsolatom. Nagyon szeretem még most is, mint ember, viszont az évek során úgy érzem, elmúlt a vágy, és fokozatosan kihűlt az egész kapcsolat.


Sajnos ő nagyon meghízott az évek során, pedig mikor megismertem normál testalkatú volt, helyes és nagyon tetszett. Tudom, hogy még mindig ugyanaz az ember, de csak nyomokban emlékeztet régi önmagára, kb 30 kg súlyfelesleg van rajta, fokozatosan hízott el az évek során. Pedig én diétásan főzök, magam is rendszeresen edzek, sportolok, imádok mozogni. Próbáltam-próbálom őt is rávenni, de nem sok sikerélmény van benne.


Nem csak testileg zavaró, hanem lelkileg is, nincs önbizalma, nem szereti ha lefotózzák, pedig nem volt ilyen gond vele mikor megismertem. A szex is nagyon megromlott, már csak havi 1-2x bújunk össze, de már akkor sem érzem azt a vonzalmat. Nagyon nehéz megfogalmazni, mert egyszerre nagyon szeretem a lelkét, és rengeteg mindent átéltünk együtt, mindig támogattuk egymást és számíthattunk egymásra, de annyira kiábrándító hogy így elhagyta magát, és taszít ha a nagy zsírpárnák beterítenek, sajnos ez az igazság....

És ezt már számtalanszor átbeszéltük, az a baj mindig ugyanazzal mentegetőzik, hogy stresszes a munkája, nem fér bele az idejébe hogy figyeljen erre, meg amúgy is a genetikája rossz. Pedig mindenféle mozgást és étrendet kipróbáltunk, én tartom a versenysúlyomat (kb 50 kg) és nagyon figyelek magamra, de ő mindig 1-2 hét után feladja.

Tudni kell hogy náluk a családban mindenki elhízott, és központi szerepet tölt be az evés. Szegény párom gyerekkorában is nagyon el volt hízva, de aztán gimis korában lefogyott, és szépen tartotta, amíg meg nem ismert és elkényelmesedett...

Van kiút ebből a helyzetből, fog valaha változni? Hogy lehet az, hogy én és a kapcsolatunk nem vagyok elég motiváció neki, pedig mindenben támogatom? Szörnyen hangzik, de már a szakításon is sokat gondolkodok, mert teljesen eltávolodott az életszemléletünk, én mozgalmasan szeretnék élni, ő pedig a kanapén fekszik legszívesebben és a telefonját nyomkodja...



2023. aug. 11. 16:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg annyira stresszes a munkája? Mert ha igen, akkor lehet azon kéne változtatni, mert az sem normális. Ő amúgy miért hízott el? Elkezdett sokkal többet enni? Vagy a mozgást hagyta abba? Nem lehet, hogy valami egészségügyi baja is van?
2023. aug. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
24%
Keresel magadnak mást és nem próbálod megváltoztatni.
2023. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Kérdeztem hogy nem csinálna-e mást, de szereti a munkáját még ha stresszes is, ő azt állítja... És hogy nem akarja otthagyni, pedig ez a multi cég teljesen kizsigereli.

A meló miatt elég rendszertelenül eszik, pedig én főzök sokszor, de van hogy nincs ideje megenni, és este nagy zabálást rendez. Sokat beszéltünk erről, tudja hogy nem jó szokás, de nem változtat. Orvosnál volt kivizsgáláson, nem találtak semmit, viszont a családjában mindenki hasonló nagy darab vagy még jobban el van hízva, meg ha hozzájuk megyünk mindig hatalmas zabálásokat rendeznek. :(

2023. aug. 11. 16:25
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

A hízás nem az ok, hanem a tünet. Nem a hízás miatt távolodtatok el, hanem ami mögötte van, kapcsolódásilag, pszichésen. A túlevésnek pszichés okai vannak.


Nem az a lényeg, hogy te mennyire támogatod. Egy embert megfeszülve támogathatnak, ha ő nincs abban a lélekállapotban, hogy változtatni fog, akkor nem fogja megtenni.


Az is önálltatás, amikor valaki azt mondja hogy jó a munkája, közben széthajtja magát. De ezt neki kell belátnia. Úgy tűnik nem így gondolkodik. Elmehetne pszichológushoz, változtathatna az életén de ő nem akar.


Szerintem utoljára mondd meg neki, hogy elhagyod ha nem változik, aztán csá. Nem vagy szerelmes, csak a közös emlékek miatt vacilálsz még egy sort.

2023. aug. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
81%
Hát, akkor az van, hogy ő ilyen hízékony alkat. Amikor szingli volt, kínkeservesen lefogyott, hogy be tudjon csajozni. Most, hogy már megvagy neki és biztonságban érzi magát, visszatért az eredeti formájához. Életmódot kellene váltania, ez nyilvánvaló, de ha ő nem akarja, akkor nem fogsz tudni vele semmit csinálni, mert nem erőltetheted rá. Tiszta vizet kell önteni a pohárba és őszintén elmondani neki, hogy ha nem változtat, akkor el fog veszíteni téged.
2023. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Már mondtam neki, , de akkor meg azzal vágott vissza, hogy milyen igazságtalan vagyok vele hogy csak azért elhagynám mert meghízott, akkor nem is számítok neki… Tudom hogy nincs ebben igaza de akkor is borzasztó bűntudatom van ettől a gondolattól. :(

Rengeteget gondolok rá, hogy milyen jó lenne olyan emberrel együtt lenni aki sportos mint én és imád menni, túrázni, stb., nem csak visszatart állandóan mert lusta. És arról is fantáziálok hogy milyen lenne egy sportos, izmos alkatú férfival lefeküdni, nem pedig vele, de ettől is szörnyen értem magam, úgy érzem elárulom.

2023. aug. 11. 16:44
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Jogod van elhagyni,ha nem kívánod és ő nem tesz semmit azért, hogy változzon. Ő meg érzelmileg zsarol.
2023. aug. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
49%
Inkább hagyd el. Simán lehet, hogy azért hízott el, mert beleunt a kapcsolatotokba csak nincs elég önismerete, hogy ezt felismerje.
2023. aug. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nincs tekintettel rád, önző módon hárít és választja a könnyebb utat. Te sok mindennel próbáltál hatni rá, de nem sikerült. Nem a te hibád lesz, ha vége lesz ennek a kapcsolatnak.
2023. aug. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
10%

Ez genetika. Sose lesz mar olyan mint volt.

Vagy megszokod v szakitasz.

2023. aug. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!