Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hazudósnak hitt már párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hazudósnak hitt már párod mert vázlatosan beszélsz?

Figyelt kérdés

Ebből konfliktusunk van mert kiderült ő a tűpontos kommunikációt preferálja, de mint kiderült vele való 1 éve tartó kapcsolatomban, hogy én viszont amit szóban kimondok az a gondolkodásom vázlata.


Gyakorlatban ez például ilyet jelent:


például kérdezi mennyi volt a karóra amit vettem, én erre azt mondom hogy


40.000.- Ft, na most a pontos ára 36.999.-Ft volt.


De én minden ilyen dolgot vázlatosan mondok el, tehát kerekítem a számokat ezért mondom hogy 40.000 Ft volt.


Viszont ő ezt annak veszi hogy én hazudok neki.


Amúgy ebből soha eddig soha senkivel nem volt konfliktusom sem párkapcsolatban, sem barátságban, sőt nem is tudtam arról hogy ez probléma.


Ezek szerint az.



2023. aug. 19. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk igen fura szokás, engem is zavarna.


Kiskoromban anyum csinált ilyet, megkérdeztem tőle, mennyi az idő, és folyton kerekített 🤣


Amúgy nem gondolom, hogy olyan megerőltető lenne pl. a pontos összeget megmondani. Inkább azt érzem, hogy te már csak azért se, és inkább ez zavarhatja a barátnődet.

2023. aug. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kéne kerekíteni, hanem pontosan megmondani.
2023. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1


# 2


akkor ezzel a gondolkodással én teljesen egyedi vagyok?


pl. vonattal mentem, kérdezi mennyi a menetidő? mondom 2 óra, valójában 1 óra 49 perc volt megadva.


Erre is mondja hogy miért hazudok?


2-es


értem amit mondassz de nekem ez fel sem tűnik, nekem ez a megszokott

2023. aug. 19. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Te nem változtatsz ezen,neki pedig továbbra sem tetszik.


Nem jósolok nagy jövőt nektek.

2023. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába megszokott, iszonyú idegesítő. 🤣
2023. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem mindig emlékszem a pontos árra, de akkor hozzáteszem, hogy "kb." annyi... pl. "kb. egy ezres", amikor mondjuk 850 Ft. Az tényleg kamu kategória, amikor kijelented, hogy 40.000 volt valami, amikor nem.
2023. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez valóban idegesítő, de azért hazudozásnak nem hívnám. Nekem is van ilyen családtagom, de rá az is igaz, hogy ő mindig túloz. Szóval mindig felfelé kerekít. Szóval mindegy, hogy 10.18 vagy 10.28 van, ő mindkettőre azt mondja, hogy féltizenkettő, pedig az első akkor inkább negyed lenne.


Elhiszem, hogy ha már megszoktad ezt a stílust, akkor nehéz hozzászokni, de talán az segíthet, ha magadnak is azt mondod, ami igaz. Pl. ha vezetel valami háztartási füzetet, akkor oda ne kerekített árat írj, hanem pontosat. Vagy ha lecsekkolod az időt és óra 50 van, akkor magadnak mit mondol? Azt hogy egész? Gondolom, nem beszéled meg magaddal, de akkor szokj rá, hogy nem csak konstatálod az időt, de el is mondod magadban, hogy "most 11 50 van."

2023. aug. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj átszokni legalább arra, hogy azt mondd, körülbelül! Így a párod akkor tudni fogja, hogy az nem a pontos, csak egy becslés. Körülbelülit én akkor szoktam mondani, ha valóban nem tudom a pontosat, vagy pl. a 40 ezres példánál én 37-et mondtam volna. Viszont azért mindenképp mérd föl, hogy mi az a szitu, ahol tényleg pontosat kell mondani! Volt már, hogy tojásfőzés vagy hajfestés során a másiktól kérdeztem, mennyi az idő, hát, ezeknél marhára ne kerekítsen, ahogy akkor se, ha a buszt kéne elérnem, marhára nem mindegy, hogy épp 10 óra vagy 10:08 van.
2023. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!