Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire fair ezt elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fair ezt elmondani családtagnak?

Figyelt kérdés

Beszélunk egymással mivel gondjaink vannak.

Viszont a családom nem érti hogy miért lettünk zárkózottabbak. Engem kérdeznek erről hogy barátnőm miért ilyen vagy én miért vagyok olyan.

Eddig semmit nem mondtam csak hogy nincs semmi.


Ő a szüleinek sem mondott semmit, legalábbis mélyen nem.


Úgy érzem valakinek jó lenne kisírni mindent de a családom mellettem lenne ( az en nézeteimet tamogatnák) és " más szemmel néznének barátnőmre" mint eddig ezt nem akarom, mert eddig is kicsit másképp gondolkodtak dolgokról amit szüleim nem értettek.


2023. aug. 30. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarjátok nem mondotok el semmit.

De normalisan kell attol még viselkedni es nem zárkozottsággal felhivni a figyelmet.

2023. aug. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy úgy fair e elmondani hogy ő nincs ott és nem tud róla h el akarom mondani
2023. aug. 30. 09:15
 3/8 A kérdező kommentje:
De vkinek el kell mondanom mert nyomadzt
2023. aug. 30. 09:16
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ne mondd el a családnak, mert - ahogy te is írtad - ha elmúlnak a problémák, a családod nem fog felejteni és ferde szemmel fognak nézni rá.
2023. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez azért attól függ milyen problémák. Ennyi erővel ne mondjuk el a családnak, a barátoknak, se senkinek, mert az más szemmel fog nézni a párunkra. Szerintem meg egészséges közeli kapcsolatokban a lényeg nem a pártfogás lenne, hanem a támogatás. Segítség, hogy együtt hogyan tudtok kimászni ebből, vagy akár rávilagítani mi járhatott a másik fejében adott helyzetben. És igen, akár ezek az emberek tudnak rávilágítani arra is, hogy nem jó emberrel vagy együtt.

Nem kell a párunk minden mozzanatát kiteregetni, de azért nagyobb kilengésekről nálunk tudnak a közeli személyek, ahogy mi is tudunk másokéról. Ami fontos szerintem, hogy amikor valakinek panaszkodok, akkor azért viszek bele önkritikát. Szóval ha egy adott helyzetben az én felelősségem is felmerülhet, akkor azt nem kummantom el, hogy a párom díszelegjen sz*r színben. Szóval nem a mocskolódás a lényeg, hanem az objektív kép és rálátás. Részemről ez alap, de nálunk megvan a jó kapcsolat hozzá és a férjemnek sincs gondja vele, mert tudja hogy nem az "egységünk kibeszéléséről", "hátulról megkerülésről" van szó. Előbb tud ő a problémáinkról nyilván, mint más és nem làtunk titkolnivalót abban, hogy nem tökéletes csillámpónihányásban élünk.

2023. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Írd le itt. Ezalatt a kérdés alatt vagy privátban nekem.
2023. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Beszélunk egymással mivel gondjaink vannak."


Én már itt elakadtam.

Nemcsak akkor kell beszélgetni egy párkapcsolatban, ha gondjaitok vannak egymással.

Két, egymást szerető ember normális esetben szívesen beszélget egymással.

2023. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges őket bevonni HA ketten megtudjátok oldani a problémaitokat. Természetesen ha nem megy, akkor valakivel jó megosztani ami bánt, DE ezt nem azt jelenti, hogy az egész família tudja hogy miről van szó! Csakis olyan személynek elmondani mi történik, aki nem adja tovább SENKINEK és ad neked tanácsot is akár.

Viszont megoldás az, hogy a pároddal parterápiára mentek együtt/külön és a szakember által próbáltok helyre rázódni!

Az nem lenne jó, hogy az egész család tudja mi a hézag és akkor ellene fordítanának, manipuláció lépne fel HA szeretitek egymást a pároddal.

Persze ha az a fő gond, hogy elmúlt a szerelem, indok nélkül féltékeny, korlátoz, mások az életcélok, akkor nem beszélgetni kell hanem szakítani!

2023. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!