Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennyire eltérő mintával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire eltérő mintával működhet egy kapcsolat?

Figyelt kérdés

Barátnőm sokkal lazábban kezeli a pénzt. Nem a munka az első ( nem munkakerülő), nem az az első hogy munka után nekiálljon mondjuk az itthoni dolgoknak. Nem mondom hogy nem csinálja meg de ebben is lazább. Ő kényelmesebb családból jött.


Míg én olyanból ahol a munka az első 90%ban és utána a pihenés, Sokszor ennek a rovására..mert akkor kell dolgozni míg van mit.

A penz oldaláról nézek sokszor mindent ( én nagyon, tesóm lazább nálam). Nagy bennem a megfelelési kényszer.


2023. aug. 30. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog, mert görcsös vagy, a munkát tartod a fontosnak az életed helyett...
2023. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Mindenkinek változni kell, különösen Neked.
2023. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lehet, de néha úgy érzem mintha megtagadnám " magam, aki eddig voltam es amit eddig gondoltam"
2023. aug. 30. 15:18
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ő él egészségesebb életmódot, tanulni kellene tőle.

90% a munka!!! Még 60% rendben lenne, de óriási sok a 90%!

Igen, fontos a munka, de ezerszer fontosabb, hogy éld az életed a pároddal együtt.

Szerintem nem ártana neked pszichológiai segítség, vagy szakítani és összejönni munkamániás emberkével,mint te vagy.

2023. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan nőt aki ugyanilyen görcsösen hajszolja a pénzt. Egy kapcsolat nem erre kell épüljön. Sokféle emberrel találkoztam, nem kívánnám senkitől hogy miattam változzon meg de aki emberileg máshol tart azzal nem kell együtt lenni mert megöli a kapcsolatot. Nem mondom hogy ő csinálja jól vagy te, de ennek jó vége nem lesz.
2023. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Változás hogyan??


Például tesóm sokszor felveszi a mártír szerepet. Sokat dolgozik a családi üzleteinkben. Az ő párja egyszer sem segít nekünk/ neki ebben pedig tudna. De a hasznát ő is élvezi.

Hazamenve a tesóm még mos főz takarít mert a párja nem sok mindent csinál ( szinte csak begyújt télen,a tüzelőfát intézi es nyaron locsolja a fuvet meg neha a virágokat), de ő eljár hetvegekre rallyra, meccsekre, mezeket vásárol stb, míg tesóm nem megy sokszor a munka miatt.


Az én barátnőm is sok segítséget kap a munkájához a családomtól, es élvezi a hasznát a családom munkájának.

Nála serelmezik hogy nem segít nekik annyit, meg miért nem dolgozik többet. Itthon ő nála se a házimunka az első, de nem is jár el annyit. Kényelmesebb típus.


Én is dolgozom az üzletekben de tesóm kicsit többet. Én nem szeretem amit csinálok és haszontalannak érzem magam sokszor

2023. aug. 30. 15:31
 7/17 anonim ***** válasza:
Ha nem csiszolódtok össze nem fog menni, de lehet hogy tudtok közös nevezőn élni, az idő eldönti.
2023. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkáról van szó?

Az otthoni munkáról?

Mert ha valaki napi 8-12 órában dolgozik a munkahelyén és még utána is csak a házimunka az első..... hát van aki ezt nem bírja csinálni folyamatosan.

Mi pl. kertes házban lakunk. Itt mindig van házimunka! De állandóan. Folyamatosan nő a gaz mindenhol. Van virágoskert, veteményes. Állandóan locsolni kell, gazolni, gondozni a növényeket. A termést leszedni. Sepregetni, kerítést festeni, füvet nyírni, legutóbb a csatornával volt gond. Aztán hol van még a benti munka? Takarítás, főzés, mosás egyebek....... és még állatot sem tartunk.

Ha mindig azt néznénk hogy a "munka az első", akkor soha nem pihennénk. De tényleg soha!

Nem tudom ti hol laktok? Mi az a nagyon sürgős házimunka ami mellett nem lehet egy kicsit pihenni?

El kell osztani a feladatokat (ha másként nem megy táblázatba szedve) és aszerint elvégezni, kinek kinek a sajátját. Ha úgy sem megy akkor szakítsatok, mert sosem lesz megegyezés köztetek.

2023. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy kicsi földszinti lakásban élünk de még így is szinte rám marad. Ő simán elnézi a szárítón a ruhát egy hétig. Ha szólok hogy miért nem látja meg..megsértődik- de tudja mondani h kint nem locsolod meg a kis kertet ? ( ő tvzik a kanapén sokszor)
2023. aug. 30. 15:46
 10/17 anonim ***** válasza:
Szakíts, ha nem segít.
2023. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!