Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan vagyok egyre frusztrál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan vagyok egyre frusztráltabb emiatt?

Figyelt kérdés

Barátnőm egyetemista, én már rég nem. A nyarak arról szólnak, hogy ő ráér, és minden hétvégét betábláz, ami miatt sokat veszekszünk, mert nem tartja tiszteletben azt, hogy nekem amúgy van egy munkahelyem, és jól esne egy olyan hétvége, amikor otthon pihenek, nem pedig aktívan.

Ez még annyira nem is vészes, viszont az egyetemi időszak ennek a szöges ellentéte, és az az, ami igazán zavar. A hétköznapok az egyetemről és a tanulásról szólnak, így otthon (együtt élünk) semmiben nem segít. Munka mellett én főzök, takarítok egyedül. Hétvégénk nincs, mert vagy tanulnia kell, vagy ha van ideje, akkor hazamegy meglátogatni a szüleit, mert rég látta őket (havi 1x minimum megy). A szülei 2-3 órányi kocsikázásra vannak, és ilyenkor péntektől vasárnapig ott vagyunk, de itt sem vagyunk így együtt. Ha meg nem megyek, akkor szintén. Persze nem fog örökké tartani az egyetem, de szerintem még mindig most van a legtöbb ideje.

Már egyáltalán nem érzem úgy, hogy társak lennénk az életben. Jogosan frusztrál ez egyre jobban, vagy nekem kellene alkalmazkodóbbnak lennem?


2023. szept. 24. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Beszéltél már vele erről?
2023. szept. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ér neked annyit ez a személy hogy alkalmazkodj? A válaszodban van a megoldás.
2023. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

MENEKÜLJ!

Nem szeretem ezt a szöveget mondani, de tényleg. És a nárcisztikus szóval sem szeretek dobálózni (életemben 2 emberre használtam csak), de most azt is felhoznám.


Volt egy ugyanilyen barátnőm. Néha rájött, hogy akkor most program kell. Oké, a megismerkedés elején mindkettőnknek bőven volt ideje. Aztán, nekem lett új munkahely, csináltam a sulit, melóztam még egy helyen. Közöltem, hogy mehetünk ide-oda, de néha egyszerűen pihennem kell. Első körben ez okés volt egy rövid ideig, aztán elkezdődtek a problémák: Random megkaptam, hogy soha nem megyünk sehova, nem csinálunk semmit, nincsenek élményeink. Mindezt úgy, hogy mondjuk azon a héten szabadságot vettem ki szerdára közös program miatt. És a program is sokszor az lett volna csak jó, amit ő talált ki.

Aztán sokszor fordult a kocka. Ha ő nem ért rá, mert tanult egy zh-ra, hirtelen legyek maximálisan megértő. (Az én zh-ra való tanulásom annyira nem volt valahogy fontos.) Vizsgaidőszakban is jött a szöveg, hogy nem tudunk majd annyi időt együtt tölteni.


Aztán rájöttem arra, amit te is érzel: Nem vagyunk társak. Ő még gyerek, én meg már nem. Valószínűleg, nálatok is hasonló lehet a helyzet. Egyszerűen vannak emberek, akiknek még nem való egy komoly kapcsolat, csak valami tinis dolog, ahol kiélhetik, hogy mindenben kiszolgálják őket úgy, ahogy ők akarják.

Nálunk szakítás lett, de sajnálom azt az időt is, amit az illetőre sajnáltam. A végén persze megpróbált minden témát úgy terelni, hogy miattam volt rossz minden és ő mindig akart programot, én meg soha. Amikor felsoroltam az ellenpéldákat, valahogy nagy volt a csend és kezdte elölről, hogy akkor is mindent én csináltam rosszul.

2023. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha időben és pénzben nem engedheted meg magadnak, akkor minek neked sulis lány?
2023. szept. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen a nagy reszuk hazi munka 0.. legalabb mavanak fozne meg es takaritana de arra sem kepesem.. lovagolni a faxban na azt tudnak meg vedelni.
2023. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Amikor felnőttként egy fiatal kölyökkel kezdesz, és a fiatal kölyök fiatal kölyökként viselkedik: 😱😱😱😱😣😣😣😣😣😣😣😫😫😫😫😫😱😱😱
2023. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

mintha az exem ről írnál xd, pont ugyanolyan ilyen csaj az ő iskolája mindenek előtt és a végén azért dobott ki hogy egy olyan sráccal legyen aki segít neki az egyetemi tanulmányaiban.

bocsi de én menekülnék amíg lehet persze én sem hittem el amikor mások mondták az kellett hogy ő dobjon ki, spórold meg magadnak a szenvedést és szakíts.

2023. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Amikor megy a szüleihez te maradj otthon. Nem várhatja el hogy te sose pihenj de te sem tőle hogy maradjon veled és nézze ahogy pihensz.
2023. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

A megoldás egyszerű. Nem véletlenül érzel frusztrációt. Le kell ülni vele beszélni erről. Ha nem nyitott a te igényeid és szükségleteid irányába, akkor ultimátumot kell adni, hogy ha nem változnak a dolgok a megfelelő irányba, akkor te ebből nem kérsz (persze komolyan, nem csak blöff).

Nagyon gyerekes és éretlen, azok alapján amit leírtál.

Sokan azt hiszik, a házimunka apróság és nem fontos, de szerintem nagyon is az. Mert ezen kiütköznek lényeges dolgok. Például az hogy észszerűen osztozni a kötelező feladatok elvégzésében.

2023. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

Hat en olyan vagyok, mint a lany csak annyi, hogy en mellette dolgozom is :D 8 ora melo es egyetemre tanulok, minden percem beosztva ilyenkor szorgalmi idoszakban. A haz ilyenkor szalad, nincs idom semmire kb. Nyaron meg csinalom folyamat a programokat, hogy vegre szabad vagyok.

A parkapcsolatra pedig azt tudom mondani, hogy exemmel csinaltam ugyanezt, mert egy nagyon rossz ember volt, de meg kotodtem hozza es nem dobtam, de a tanulasba menekultem. A lany is menekul eloled ezt vedd eszre..

2023. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!