Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akarnak a férfiak mindig irányítani és/vagy kihasználni?

Figyelt kérdés

Kedves, figyelmes, most már ötvenes korosztályú elvált nő vagyok. Tisztelem az embereket. Tiszteletben tartom mindenkinek a személyiségét. Mindig ilyen voltam. Ha pl. valakivel moziba vagy színházba mennék, akkor számomra természetes, hogy megbeszéljük, ki mit szeretne nézni és közösen döntünk.

Szerintem a párkapcsolatban minden így kellene, hogy működjön.


Sajnos nem így működik!

Megismerkedek egy férfival, kedves figyelmes, tisztelettel bánik velem, a tenyerén hord, lesi a kívánságaimat... Egy ideig.

Amikor meggyőződik arról, hogy nem vagyok egy akaratos, erőszakos nő, ráadásul még alkalmazkodni is tudok az emberekhez, máris megváltozik és irányítani akar.

Elkezd kioktatni, hogy kellene, hogy éljek. Mit nem csinálok jól, hogy változzak meg. Kéretlenül is tanácsokat ad, majd elvárja, hogy azt tegyem, úgy éljek, ahogy ő tanácsolta.

Eddig mindig így jártam. Fiatal koromban is, amikor még tini szerelmeim voltak.

A házasságról nem is beszélve, az maga volt a rémálom. 2 év házasság után a férjem kezdett megváltozni és végül uralkodni akart rajtam. Ezért elváltam.


Nyilván végül minden esetben kiállok magamért és határozottan közlöm, hogy mit akarok és mit nem. Például azt mondom, hogy: "Nem értem, mit akarsz? Eddig nélküled is boldogultam, a tanácsaid nélkül. Talpraesett, önálló, munkában sikeres nő vagyok. Miért akarod nekem megmondani, hogy kell, hogy éljek?"

Ezen meglepődnek, mert nem ilyennek ismertek.


A lényeg a kérdésemben az, hogy ha a nő nem akar valakit irányítani, akkor miért akarják őt irányítani?


A másik kérdésem pedig az, hogy ha én nem akarok kihasználni egy férfit, akkor miért alakul mindig úgy a kapcsolatom, hogy a férfi engem akar kihasználni? Akkor is, ha anyagilag sokkal jobban áll, mint én?

Mindig megtalálják a módját annak, hogy megpróbáljanak kihasználni.

Jó néhány barátnőm van, erről a témáról beszélgettünk, ugyanezt tapasztalták.


Miért kell mindenképpen valakit kihasználni?


És végül még egy kérdést tennék fel, azoknak a férfiaknak, akik a kapcsolat elején olyan nagyon figyelmesek, hogy a tenyerükön hordják a nőt: Néhány hónap vagy egy év elteltével hova tűnik el az a szerelmes, figyelmes férfi?


Miért nem köszönti fel a barátnőjét a Valentin napon?

Miért nem kap már a szerelmük egy szál virágot a nők napján? Miért felejtitek el ezen a napon felköszönteni, ugyanakkor az összes nő ismerősötöket felköszöntitek?

Miért gondoljátok azt, hogy a születésnapja már nem fontos és nem szerveztek neki semmilyen meglepetést? És még az ajándék vásárlása is egy teher, amivel nincs kedvetek foglalkozni?

Vagy talán úgy gondoljátok, hogy "ez a nő már úgyis megvan", nem kell érte küzdeni?



2023. okt. 16. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nagy igazság, de sosem késő megtanulni:


Azt lehet átverni, hülyére venni, kihasználni aki hagyja.

2023. okt. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Patriarchalis vilagban elunk. Igen, vannak nok, akiknek jobban sikerul eligazodnia bennuk, de alapvetoen egy csomo dolgot lehetne jobban csinalni. A siker eleresehez tobb ut vezet, de a legyorsabb az amikor a fenti vilaghoz passzolo modon teszed. Amikor egy ferfi "megmondja", hogyan tudsz jobb lenni valamiben, az jo esellyel azert van, mert valaoban jobb lennel, ha ugy csinalnad. Nyilvan ez olyan, mintha nem tekintene felnottnek, pedig csak a segito szandek van mogotte. Probald meg ezt a masik szemszogebol ertelmezni, vajon egu adott szituacioban miert ad tanacsot? Mi a szandeka vele? Irok peldat. Ha peldaul fizetesemelest akarsz, te ezt nem mered a fonokod szemebe mondani, helyette mondjuk valami plusz projektmelo teljesitesevel akarod felhivni magadra a figyelmet, hogy megbecsuljenek. Ez nem jo modja az onerdekervenyesitesnek. Oda kell menni es kozolni, hogy figyelj a berem tarthatatlan, tobb helyrol megkerestek, ha nem emelsz, akkor lepek tovabb. Egy ferfi nem kontorfalazik, vilagosan, hatarozottan elmondja, hogy mit szeretne. Egy no ezzel szemben olyan fejtegetesbe kezd, ami erthetetlen, nem kovetheto es a vegen sem derul ki, mi a szandeka. Szamtalan peldat tudnek irni, ahol el van mismasolva noi reszrol egy tema a kellemetlensege miatt, pedig csak par dolgot kene odatenni es maris mukodne, amit szeretne. A kihasznalas nem ez, de mivel peldat nem irtal, igy csak altalanosan tudtam valaszolni.
2023. okt. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Azért, mert férfiak. A férfiak ilyenek, ezért nem volt, jelenleg sincs és nem is lesz sem pasim, sem férjem.

18L

2023. okt. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

2,3


Jó nagy trollok vagytok.


Nem mindenki ilyen, csak sajnos a normális emberek már foglaltak. Vagy nem foglaltak, de egy életre megnyomodtak a többi ember miatt...


23/N

2023. okt. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

2

👏👏👏 Himsovinizmus³

2023. okt. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Narcisztikus ferfiajat vonzod.


A tenyeren hordast szerelembombazasnak hiva a szakma.


Nezd meg sz osszes reszet:



[link]

2023. okt. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem akarnak kihasználni. Nekem mindegyik kerdezi higy mit szeretnék miben segitsen hova vigyen el meg ezer ilyennel probalnának kompenzalni cserébe, ha en lefekszek vele.


Egyik se akar a semmire kihasználni

2023. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Csak az tud irányítani és kihasználni, akit hagynak. Tehát a kérdés inkább az a nagy női emancipuncipációban, hogy miért hagyják a nők magukat?? Még mindiig..??
2023. okt. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

'Kedves, figyelmes...':

Itt kezdődik a probléma ok.

Nem azt mondom, hogy flegmának kell lenni, de egy határt kell szabni a kedvességgel-figyelmességgel, mert akkor kb. ez lesz a következménye, amit tapasztalsz. Az önbizalmadaat erősíteni kell.

2023. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Valaki ezt küldte privát üzenetben, nekem nagyon tetszik:


[link]

2023. okt. 17. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!