Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy néz ki a döntés, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy néz ki a döntés, ha nem értetek egyet?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nagy nehézséget okoz, hogy a párom nem tud előre tervezni, hanem ő akkor szeret dönteni, amikor egy adott helyzetben vagyunk.


Pl. Évekig nem kérte meg a kezem, mert még nem tartottunk ott, bár azt állította, hogy együtt tervezi a jövőnket.


Most gyerekvállalás előtt állunk és próbálnám kideríteni, hogy ő hogyan tervezi a babával a hétköznapokat, szerinte mikor lenne érdemes visszamennem dolgozni, mennyire kell bevonni a nagyszülőket szerinte stb. De mindenre az a válasza, hogyha megvan a baba, akkor majd meglátjuk és kialakul. Opcióként felmerült, hogy egy ideig ő lesz otthon a babával, de ez nem biztos. Elvileg van az, hogy majd abbahagyja a hobbiját, “ha úgy ítéljük meg, hogy szükséges lesz”, heti 2x 4-5 óra utazással, ez szerintem nem kérdés (főleg, hogy van másik hobbija).


Igaziból ezen kívül nem ad rá okot, hogy kételkedjek abban, hogy jó apa lesz, ahogy arra sem adott, hogy nem venne el, de ennek ellenére egyre bizonytalanabb vagyok, hogy be mernék-e vele vállalni egy gyereket, mert kitér a válaszok elől.


Tudom ugyanez volt az eljegyzéssel is és azon a hétvégén kérte meg a kezem, amikor már majdnem szakítani akartam (lehet ezt kellett volna tennem, mert látszólag nem tud megnyugtatni a nagy döntések előtt). Sajnos 33 éves vagyok és tizenkét éve vagyunk együtt (első párkapcsolat neki, második nekem, de az előző nem volt hosszú), és nagyon nehéz így megítélni, hogy másik kapcsolat jobb lenne-e mindkettőnknek vagy sem. Ti mit gondoltok? (Főleg olyanok válaszát várnám, akiknek vannak gyerekei és/vagy nálunk hosszabb ideje házasok. Nyilván az első öt évben sokkal több mindent elnézel a másiknak, mintha később derül ki hasonló).


2023. okt. 31. 00:18
1 2
 1/12 Kitana. ***** válasza:
100%
Nincs gyerekem, hosszú kapcsolatom volt, és én is tudtam ezzel idegesíteni az exemet, mert ugyanolyan vagyok, mint a párod, ő ezt gyakran értelmezte úgy, hogy leszarom az adott témát, de egyszerűen felesleges agyalásnak érzem az ilyen jövőbeli szituációkról való fantáziálást, mikor ott az adott helyzetben lehet a legjobb döntést meghozni. Gyerekkel kapcsolatban pl tényleg honnan tudnátok előre, mikor menj vissza dolgozni, mikor ki tudja, milyen lesz a gyerek, nem lesz-e problémás (nem súlyos dolgokra gondolok, csak pl nagyon sírós nélküled, emiatt inkább otthon maradsz vele még egy kicsit vagy akármi), nagyszülők bevonása szintén, lehet alig lesz rájuk szükség, de lehet nem bírjátok ketten, csomó olyan tényező van rengeteg helyzetben, amit nem tudsz előre, ezért csak feleslegesen tervezel meg valamit, amit nem tudsz úgy kivitelezni később. Eljegyzés, házasság témára ez nem igaz, egy esküvőt azért nem árt időben tervezni :D De sok más helyzetre igen.
2023. okt. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Elméletben értem amit mondasz. Gyakorlatban, amikor a munkahelyemen meg kell mondani, hogy fenntartsák-e a helyemet, mert másfél év múlva megyek vissza, akkor ezt szintén el kell dönteni előre, amikor még nincs gyerek. Amikor ki kell találni, hogy hol nézzünk házat, közel a nagyszülőkhöz, mert akarjuk, hogy könnyen át tudjanak jönni vagy messzebb, akkor megint nincs meg a gyerek. Amikor kitaláljuk, hogy hol dolgozzak, mert most az-e a felállás, hogy nekem kell hozni-vinni a gyereket az oviból vagy sem, akkor megint nincs meg a gyerek.


Most nyilván alakulhat úgy, hogy valami változik, de azzal, hogy irányokat sem jelölünk ki, engem iszonyú nehéz helyzetbe hoz, és ezek nagyobb döntések, amint az, hogy mi lesz az esküvővel.

2023. okt. 31. 03:42
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Valóban ez a múlton, valamint a jövőn rágódás pedig a nők hobbija. De ha más dolgok miatt úgy érzed, nem szeret, hagyd el! De ha csak és kizárólag ez a gond ez csak szándékos probléma generálás.
2023. okt. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én sosem kalkulálom be a férjem közreműködését. Azzal számolok, hogy egyedül vagyok a mindenféle logisztikára. Nem mintha nem akarna részt venni a gyereknevelésben vagy nem akarna segíteni nekem, de radikálisan lerövidíti az agyalást, ha azt nézem, hogy én egyedül mit tudok megoldani.

Érdemes úgy berendezkedni, hogy akkor se legyél ellehetetlenítve, ha a férjed bejelenti hogy ma elköltözik.

2023. okt. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

12 év ide vagy oda, én nem vele terveznék gyereket.

Tipikus példája annak, hogy igazán nem mer nemet mondani, inkább csak addig húzza, halogatja, amíg csak lehet.

Azzal a tudattal vágj bele, hogy neked kell majd mindent megoldani és megszervezni, mert ő lexarja. Illetve ő nem kockáztat sokat, ha nem jön be az apaság, lelép. Te maradsz ott a gyerekkel, ő meg lök egy kis aprót, és a világ legjobb apukája lesz mások szemében, amiért rendszeresen fizet.

Sajnos az is általános jelenség, hogy ahol hosszú kapcsolatba, 10+ év után érkezik baba, ott annyira berögzült életmódot kell felforgatni, hogy azt a (legalább) egyik fél nem viseli el és válás lesz.


Az élet sok területén elég a boldoguláshoz, ha nem tervezgetsz, csak sodródsz az eseményekkel, de a gyerekvállalás pont nem ilyen. Minimum 20 éves elkötelezettség, de jobb esetben egy életen át. Tőle elválni se lehet, ha meggondolta magát.

2023. okt. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kitana. ***** válasza:
2 Munkahelynek én mondjuk automatikusan azt mondanám, hogy tartsák fent, persze, akkor is, ha fogalmam sincs, vagy van más is tervben, az mindenképp legyen ott, mint opció. A többivel kapcsolatban meg dönts akkor egyedül, nem kell szerintem sem mindenben a másikra várni. Én mondjuk megnézném, hogy mi van elég közel a nagyszülőkhöz, ahol munkalehetőség is van, aztán ott nézelődnék, a párom meg megkapná a linkeket a kinézett házakról, aztán abban már csak tud dönteni, hogy melyik házban lakna ő is szívesen. Nyugodtan lehet a másikat kész tények elé állítani, hogy ez lesz és kész, és akkor vagy leokézza és jöhet a következő lépés, vagy abban a helyzetben akkor kiderül, hogy ő ezt nem így gondolta.
2023. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6 Budapest agglomeráció, csak nagyon nem mindegy, hogy Budaörsön kell lakást venni, ahol előtte áll meg a busz vagy vehetek Érden ikerházat annyiért (anyósomék nem tudnak vezetni) és nem a férjem fog szívni, hogy oda kell érni a gyerekért az oviba, ha rájön, hogy mégsem tetszik neki.


A másik, hogy multinál dolgozom. Ha azt mondom tartsák fent a csapatban a helyem, akkor amíg vissza nem megyek, addig fenntartják, amúgy kereshetek magamnak helyet. De ha azt mondom, hogy tartsák fenn, akkor vissza is kell mennem vagy abba a csapatba üresedés esetén sem fognak visszavenni (lehet máshova sem, ha elterjed, hogy nem mentem vissza).

2023. okt. 31. 09:40
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es! Végre egy normális gondolkodású nő! Természetesen nem arra kell számítani hogy elköltözik, de lehet váratlan túlóra, betegség, stb, természetesen mind a 2 félnél, de tényleg figyelembe kell venni idő és távolság tényezőt a minden napok tervezéséhez. Eddigi tapasztalataim alapján őszintén kicsit kételkedem, hogy létezik olyan nő, mint Te. De ha valóban nő vagy és valóban úgy van, ahogy leírtad, akkor nagyon szerencsés párod van ám!
2023. okt. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3-as és 8-as vagyok. A munkahelyre nincs garancia. A gyerek születésétől van legalább 2 év ezt eldönteni és meglépni. Amúgy a párod is szeretne gyereket vagy csak Te? Talán legelőször ezt kellene megbeszélni őszintén.
2023. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 Ez az egy, amiben biztos vagyok, hogy szeretne gyereket.


A munkahely csak egy példa arra, hogy mit nem lehet vele megbeszélni, még nagyon sok minden van.

2023. okt. 31. 11:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!