Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm költekezési és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm költekezési és tárgyfelhalmozási mániája túllépett egy szintet, és én ezt nem bírom már tovább. Ti mit tennétek? 28/F

Figyelt kérdés

Amikor egy hónapban a 10. táskát veszi, amire egyébként semmi szüksége, és a gardróbban áll még kb 20 majdnem ugyanolyan, vagy a 8. pár csizmát, és kibontatlan cipősdobozok vannak az egész lakásban, akkor a fejembe száll a vér. Még a kozmetikumokkal van így, rúzsok, púderek, fisz faszok, amiket SOHA NEM használ, cserébe baszott drágák olyan mintha a pénz menne a kukába.

Tegnapelőtt elöntött az ideg, mert a megkérdezésem nélkül berendelt egy újabb 86 ezer Ft-os csizmát, ami ráadásul kicsi, és elintézte egy vállvonással, majd valamire csak jó lesz alapon. Ez nekem már sok. Főleg, hogy az utóbbi hónapokban a rezsit teljes egészében én fizetem ő semmibe nem száll be a költekezési mizériája miatt. Félreértés ne essék, tudom, hogy a nők szeretnek vásárolgatni, és persze miért is ne, ha szüksége lenne rá, DE NINCS! Csak állnak a cuccok halomban, és ez felb@]sz. Jogos a haragom?



2023. nov. 2. 15:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%

Ha közös kasszán vagytok és jó pár hónapja te fizetted a rezsit helyette, mert kötelezik bisz-baszokra akkor igen teljes egészében jogos a harag.

Nyilván ha megbeszélés után se érti, hogy mi a probléma és nem is bírja ki vásárolgatás nélkül közös kasszát illetően akkor vagy mentek külön kasszára vagy szakíts vele!

2023. nov. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Igen, közös kasszán vagyunk, és elvileg minden nagyobb kiadást megbeszélünk. Ám ő az utóbbi időben magasabb szintre emelte ezt a vásárolgatást, és elfelejtette megbeszélni velem. Hangsúlyozom nem az a baj, hogy veszi,és ha kellene miért is ne? De ezek felesleges cuccok, mivel konkrétan cipő és táskaboltot, és drogériát lehetne nyitni feleslegesen megrendelt drága sz@rokból. Komolyan mondom a lakás tele bontatlan, soha nem használt cuccokkal, és ez kezd az idegeimre menni.
2023. nov. 2. 15:30
 3/39 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt a csizma miatt nagyon összevesztünk, és komolyan mondtam neki, még egy ilyen, és elgondolkodom a szakításon. Sírva bizonygatta soha többet.

Csakhogy volt már ilyen, és bírta 2 napig...

Azt mondja, ha meglát a neten egy vonzó cipőt, rúzst akármit, megőrül az érzéstől, ha nem rendeli be azonnal, olyan érzés mintha nem tudna nélküle élni. Én ezt nem tudom megérteni, viszont a kárát nem akarom elszenvedni, hogy magamra egy petákot nem tudok költeni, mert a rezsire megy el minden pénzem, meg a kajára. A mostani gazdasági helyzetben ugye nekem sem mindegy, hogy csak én veszem ki a részem a dolgokból.

2023. nov. 2. 15:33
 4/39 anonim ***** válasza:
89%

Shoppingolási mánia - pszichológust neki! Nem vicc, létezik ilyesmi. Valami lapul mögötte, ami lehet szegényebb élethelyzetben volt gyerekként, tőled hiányol valamit (bók, jobb minőségű szex), úgy érzi alapjáraton, hogy nem szép ezért mindent meg kell vennie, hogy szebb legyen. Oda került,hogy most már tényleg nem tud nélküle élni.

Ha nem akar segítséget felkeresni akkor hagyd el, mert tönkre fog tenni!

2023. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%
Ez kb. szenvedélybetegség nála. Ülj le vele beszélni erről, hogy hajlandó-e pszichológushoz vagy pszichiáterhez (ha lehet addiktológushoz) fordulni a bajával. Ha igen, akkor maradj mellette és támogasd. Ha nem, akkor még aznap szakíts vele, mert mindened rá fog menni.
2023. nov. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
93%

Teljes mértékben egyet értek a 4. Válaszadóval. Ennek sokkal mélyebb oka van amit szakemberrel lehet csak megoldani persze ha ő is hajlandó rá és komolyan veszi.

Általában problémás családok gyerekeinél üti fel a fejét ez a dolog és valamit kompenzál vele, de minél jobban elhúzódik, annál nehezebb lesz neki is és neked is.

Ha nem hajlandó elmenni és ez a helyzet fennmarad teljesen jogosan hagyod ott. Nem lehet segiteni olyanon, aki nem hajlandó magán is segiteni.

2023. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Már rengeteget beszélgettünk korábban is erről, én tényleg meg szeretném érteni. De nehéz, mivel engem nem vonz ez a sok hülyeség amiket ő vásárol, én kb kukába dobott pénzként tekintek rájuk. Azt mondja meglát egy rúzst, szinte belülről érzi azt a marcangoló kínt, hogy ezt most feltétlen meg kell vennie. Azt mondja volt olyan, hogy nem vette meg a kiszemelt cuccot rögtön, de aludni sem tudott miatta, és másnap hajnalban már a net előtt ült és megrendelte. Azt mondja olyan érzés mint a zubogó adrenalin, de nem sokáig tart, kb mig megérkezik az újabb inmpulzusvásárlás.
2023. nov. 2. 15:52
 8/39 A kérdező kommentje:

Ja, és eddig is szemet szúrt, de valahogy nem tűnt olyan pénztárcanyűvőnek, mivel én két helyen dolgoztam, de most már sajnos nem...

Tehát nem sajnálom ezeket a dolgokat tőle, de ... Szóval értitek. Én ezt nem bírom anyagilag.

2023. nov. 2. 15:54
 9/39 anonim ***** válasza:
49%
Vond magadhoz a bevételeit és csak egy dolgot válaszhasson minden hónapban ilyen divatcikkek közül. A közös kiadások felet vedd le belőle és a hónap végén mutasd be neki mennyi megmaradt hogy nem verte el.
2023. nov. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
93%

Istenkém. Leírták már, hogy mi a baja. Olyan mint egy drogos, bulímiás vagy egy kleptomániás.

Szüksége van rá, ha nincs meg az adag akkor elvonási tünetei vannak. Ezen csak szakember tud segíteni. Úgyhogy beszélgess el vele. Egyértelmű hogyha nem akar menni hozzá akkor ki kell raknod, mert még az utolsó fityinged is el fogja lopni, kéregetni fog, kölcsönt felhalmozni, hogy legyen mit vásárolnia.

2023. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!