Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék jobb emberré...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék jobb emberré válni, ha csak gyűlölet és harag van a szívemben?

Figyelt kérdés

Előbb utóbb mindig kiütközik a probléma, hogy hibás sémát viszek tovább, amit szülőktől kaptam, azok pedig az ő szüleiktől és nálam is itt van.

Bántva tudok csak szeretni, és a szívem szakad meg azért, hogy ezért sorra teszem tönkre a nőket.


Szörnyű a felismerés, hogy elvetem a tiszta és gyermekded kapcsolatok kialakulása közben, a kezdeti ismerkedős szakaszban is már, a lelki bántalmazás magvait. És a végére egy disznó ól lesz.


Pedig olyan gondoskodó vagyok, de bántalmazás nélkül nem megy a szeretetem kinyilvánítása.

Valahogy az egész elme, szellem, lélek összhangja rosszul van hangolva, bizonyára orvosilag talán az érzelmeim máshogy vannak az endokrin rendszereimhez kötve, szóval szar az egész. Gyerekként csak bántást kaptam, fizikait, lelkit is, mondjuk mind a kettő bőven átlépte a durva/hard kategóriát.


Gondolom innen jönnek a bajok.


Zavar és kellemetlen, hogy én, akinek az a minden, hogy brutálisan erős érzelmekkel halmozzam el a párom, hogy én legyek neki az, aki a legerősebb, legtisztább érzelmeket adta neki, hogy ez, ez a szar, hogy ezt mindig csak egy krva nagy lelki bántás után tudom adni, ez eléggé kicsinál. Mintha merném az óceánt egy kanállal, csak nem a szárazföldre merném, hanem vissza az óceánba, minden felépített érzelem amit osszehozok, lerombolom.


Felesleges minden, minden kapcsolatomban kiütközik ez.


Borderline vagyok narcisztikus is, utálok ez a kettő lenni, miért kell bántanom, aláznom a nőket nem tudom. Olyan csőlátással látok mindent, csak fekete és fehér van, nincs köztes, nehezen értem meg a nőket, mert ők meg pont 6 milliárd színben és 200 milliárd képpen látnak és szemlélnek mindent.


Valaki van aki ilyesmi mint én és sikerült ezeket helyehozni magában és mára már boldog családapa, vagy legelabb van egy boldog, kiegyensúlyozott, stabil kapcsolata?

31f


2023. nov. 5. 00:02
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy. Ezt láttad, kaptad és így fogsz megöregedni ezzel a mentalitással. Mert egy embert 6 éves koráig lehet nevelni.

Alkalmazkodni lehet, de az csak ideig óráig tart.

2023. nov. 5. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem jársz terápiára? Ezeken kemény munkával évek alatt lehet segíteni, javítani, de csak akkor, ha ebben te is partner vagy. Monitoroznod kell egyfolytában magad és kontrollt gyakorolnod, ami igen nehéz, de szerintem nem lehetetlen.
2023. nov. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az már jó dolog, hogy ezt felismerted magadban. Mivel van diagnózisod feltételezem voltál már terápián. Ott mit mondtak?
2023. nov. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy találhatsz párt. Egészséges nem lesz a kapcsolat, de kapcsolat lehet.


Ehhez egy szintén bántalmazott, elhanyagolt, nárciaztikus szülő(k) lánya kell, aki szintén nem járt terápiára.


Voltam ilyen nő. Pont ilyen férfiakat kerestem, mint te. Nem tudatosan persze, de az ilyen típusok mellett kötöttem ki végül. Évekig "működött" a kapcsolat. Hála az Égnek aztán elmentem terápiára. Mertnl boldog nem voltam, hiába volt egy "stabil" kapcsolatom.

2023. nov. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, én is belefutottam egy ilyen pasiba, én így is akartam volna a kapcsolatot. De nagyon összetört, 1 év terápia lett a vége nekem. A kérdező tudja és felismeri, hogy csak destruktívan tud kötődni és bàntva szeretni, és nem akarja így.
2023. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Úgy érzem, hogy ez egy olyan hosszú út lenne számomra, ami talán életem végéig tartana, hogy "normális" legyek.

A mellékes problémákról nem is írtam még, önbizalomhiány, féltékenység, némi paranoia is van már, hogy biztos megcsalnak stb.


Buzgón jártam 2-3 évig rendszeresen pszichológushoz, volt, hogy hetente 2-3 alkalommal, volt, hogy hetente minden egyes nap, de érdemben semmi sem változott. Abba estem bele, hogy nem volt jó a pszichológusom, és semmilyen eredményt nem tudtam produkálni mellette. Ez kb 6 évvel ezelőtt volt.


Azóta csak lejjebb süllyedtem. A viselkedesemnek hála, lehet azt mondani, hogy a jelenlegi baratnomet belekergettem egy megcsalásba.


Most már látom, hogy mennyire mérgező ez ami én vagyok, szörnyű a visszaemlékezés, hogy a kapcsolat elején milyen volt velem, hogy állt hozzám, mennyire szeretett, csodált, aztán mi lett belőle.

A megcsalást megbocsatottam, mert eljutottam oda, hogy azért történt mert 4 éven át bántalmaztam. Sajnos osszeférhetetlen az amit adok egy kiegyensúlyozott kapcsolattal.


A megcsalás egy érzelmi megcsalás volt, egy külföldi pasival, a személyes találkozó számukra fizikailag és jogilag soha nem jöhetett volna össze, mert olyan országban élt a pasi, hogy rengeteg országba, ha jól tudom egy országba sem utazhat el.

Egy álomvilágot építettek fel, ahol nem volt vita, veszekedés, probléma, csak elfogadás, támogatás, megértés és "szex". Az első ami tönkrement a kapcsolatunkban amúgy a szex volt, mivel a külsejét aláztam folyton.


A régebbi kapcsolataimban pedig mindig találtam mást, amivel alázattam, banthattam őket. A családom, mivel hát család, a kapcsolataim végén mindig próbálta adni alám a lovat, hogy nem én voltam a hibás stb. Mondjuk ez sem tett túl jót, mivel ezekért sem ismertem fel soha azt, hogy nálam van a hiba.


A megcsalás volt az, ami felnyitotta a szemem és nagyon sok dologra fényt mutatott.


Némi javuló tendenciát látok magamon, mióta kiderült a megcsalás, azóta a külsejét már nem bántom, azóta a belső értékeit alázom, hogy újra megcsal, ő egy hűtlen nő stb. A borderlineom és a narcisztikusságom miatt, a bántalmazás után, amikor jól szétaláztam, aztán letiltottam, utána jött ez a tipikus visszaszerzés, mikor "visszaszereztem" jött az eufória, hogy "igen, ez az, szétaláztam és visszaszereztem". Sokáig ennek éltem, ennek az érzésnek, most pár hónapja, 1. már nem akarok eljutni oda, hogy "visszaszerezzem", 2. ha mégis becsúszott ez, már nem jött az eufória, szóval azt érzem magamon, hogy javultam némileg. Nem akarok eljutni oda, és már nem is jön az érzés, hogy drámát generáljak.


Nem csak ő, én is sérültem. A megcsalás óta én magamat egy extra ronda férfinak látom, az önbizalmam....annak annyi, ez is okoz problémákat, azóta nem a nőket nézem az utcán, hanem inkább a férfiakat, eléggé mélyen belém ivódott az önbizalomhiány.


A lényeg, hogy felismertem a narcisztikusságomat, felismertem, hogy nem akarok ilyen lenni, a borderlineom járulékos képessége, hogy folyton kattogok, a megcsalás óta nagyon durván beindult nálam ez. Vannak időszakok amikor alábbhagy, vannak időszakok amikor próbálok magammal foglalkozni, és próbálom kicsit feltornázni magam. Kisebb, mint nagyobb sikerrel.

2023. nov. 6. 11:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!