Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most komolyan ennyire rosszat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most komolyan ennyire rosszat tettem?

Figyelt kérdés

Barátnőm autót szeretne venni hamarosan.

Erre kérdeztem tőle hogy akkor miert nem volt elég egy karácsonyi pulcsit venni és nem annyi mindent és ami marad eltehette volna a kocsi árához.

Erre ott hagyott a szobában es sertodott hangon beszélt.


Szépen mondtam ezt neki, h miért nem így csinálta..mivel az elmúlt 3hetben is vett az irodájába dekor cuccokat stb..


Együtt élünk , külön kasszán. De nem fillérezunk egymás felé


nov. 20. 12:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha külön kasszán vagytok, akkor valójában a saját pénzét költi, ebben a formában nem sok beleszólásod van. Tanácsot persze lehet adni, hiszen élettársak vagytok, de nagyon nem mindegy a stílus. A barátnőd pedig picit komolyodhatna, mert nem az a megoldás, hogy sarkon fordulok és elmegyek, ha valami nem tetszik. Ülj le vele és próbáld elmondani neki finoman, higgadtan, hogy ezt és ezt gondolod, de nem akarsz beleszólni, csupán jóindulattal közlöd ezeket.


Amikor én megismerkedtem a párommal, én is hajlamosabb voltam olyan dolgokat megvenni, amiről már úgy gondolom, hogy egyáltalán nem volt szükség rájuk. A párom spórolós típus, ő mindig háromszor meggondolja, mire megvesz valamit, így nálunk is voltak az elején erről beszélgetések, de mindig kihangsúlyozta, hogy nem akar beleszólni és azt veszek a pénzemből, amit csak szeretnék, de ha ezt és ezt átgondolom, akkor tudnék akár spórolni is. Én hálás vagyok a páromnak, hogy ezekre felhívta a figyelmem, mert továbbra sem nélkülözök semmit, mégis négymillió forintot megspóroltam, mióta együtt élünk (6 éve) és ez baromi jó érzés.

nov. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Ő is azt mondja h a hatasomra átgondolja amikor vasarol.


Én mikor haza jön nem úgy látom sokszor, pláne most h kocsit akar venni.

nov. 20. 12:42
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem sürgős neki a kocsi, majd megveszi később.

Nem kell helyette gondolkodnod.

nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindegy a stílus, és igen, nem sok beleszólásod van. Ugyanekkor nem értem ma ezt a túlzásba vitt dekort, minden ünnepre, időszakra. Sokszor felesleges pénzkidobásnak érzem én is, de ez én vagyok.

Főleg, hogy egyébként borsos ára van már az ilyeneknek, ha összeadja az ember. Egy díszpárna 5-6000 Ft.

nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%
Beszóltál neki, hogy elrontsd a kedvét, most meg nem érted, miért lett rossz kedve...
nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Kérdést tettél fel neki, vagy a szemébe vágtad, többször előfordult ilyesmi vagy érzékeny típus a nagy semmire? Mondjuk ha nem kért tanácsot hiába mondtad szépen nem kért úgyhogy nem kellett volna szólni semmit. Ő baja. Ő pénze.
nov. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
61%

1. "akkor miért vettél..." - nem úgy tűnik, hogy a megfelelő stílust válastottad volna.

2. Mint leírtad, nincs közötök egymás pénzügyeihez. Akkor meg?

3. Miért, mennyit költött az említett cuccokra? És mennyiből akar autót venni?

nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%
Ha a saját pénzéből veszi minek szólsz bele?
nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Azért nehogy már semmi közöm ne legyen a dolgaihoz akivel együtt élek 5éve.


Vett irodába dekorációt 3hete kb 10e Ft. Előtte vett ajándékot meg pár dolgot megint ( olyat is amirol tavaly megbeszéltük h nem veszunk) kb 20e ft, most vett 2 karácsonyi pulcsit 2őt, pizsamát, konyha ruhát meg 1 2 dolgot 20e Ft.

nov. 20. 15:33
 10/26 anonim ***** válasza:

#9 De mégsem a te pénzedet költi. Vagy spóroltok valamire közösen? Ő is beleszól, hogy mire költöd a pénzed?


Mi 8 éve élünk együtt, vannak dolgok, amiket közösen fizetünk, de a többi külön kasszán van. Ami külön van, azzal mindketten úgy vagyunk, hogy mindenkinek a sajátja, arra költi, amire jónak látja. Időnként kikérjük egymás véleményét, de én pl. rendszeresen rendelek magamnak SHEIN-ről és soha nem szól bele a párom, ahogyan én sem szólok bele, hogy miért kell egy újabb szerszám vagy létra a garázsba.

nov. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!