Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan javítható?

Figyelt kérdés

Nyilván ha kapcsolati gondok vannak az a másik féllel kapcsolatos. Oda vissza.


Viszont serelmezi barátnőm hogy én nem beszélek az érzéseimről.

Ennek oka hogy akárhányszor próbáltam mindig vita lett belőle. Elmondtam egy szituáció kapcsán milyen érzést/problémát okozott..de ennek a vége hogy ő a rossz és hibás stb..


Nyugodt normális hangnemben beszéltem.


nov. 23. 00:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle kapcsolati gond van.

1. egymás között

2. külső


Az egymás közötti minden, amit a másik okoz, beleértve a bizalmi kérdést, harmadik felet.

Külső tényezőként azt értem hogy pl az egyik kap egy jó állást messze vagy pl megbetegszik egy szülő és ápolni kell. Tehát nem a másikkal van a gond, csak felmerül valami körülmény, amit együtt meg kell oldani, és kihívás elé állítja a kapcsolatot. De nem a kapcsolattal van a probléma, csak kihat rá.


A vita nem rossz. Sőt, a vita épít. A veszekedés rossz, amikor indulatosan egymás fejéhez vágtok dolgokat. A kommunikáció a kulcs. Igenis mondani kell a problémát. Nem direkt sértve, hogy "sosem mosogatsz el, egy lusta disznó vagy, mindig csak instázol". Helyette érdemes így kifejezni "Szivem, úgy érzem, hogy az utóbbi időben jobban rám hárul a házimunka és szeretném, ha ez változna. Tudom, most nehezebb időszakod volt, megértem, de szeretném, hogy jobban kivedd a részed, mert egyre fárasztóbb ez számonra".


Persze ehhez az is kell, hogy a párod partner legyen a kommunikációban, meghallgasson stb.


Ezt lehet gyakorolni, ha mindkét fél belátja hol kell fejlődni. Viszont egy kapcsolatban a kommunikáció a legfontosabb, így ha ezen nem dolgoztok, felesleges folytatni.

nov. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

9 éve nem tudtok ezen javítani. Csak egyre rosszabb lesz.

Ráadásul hiába fhoshod a kérdéseket egymás után, még soha nem fogadtad meg a tanácsokat.

A kommunikáció pedig azért nem működik köztetek, mert egyikőtök se őszinte. Kerülgetitek a lényeget, piszlicsáré baromságokon megy a vita, hogy minek horgol meg munka után nem csinál semmit. Holott alapvetően nem ez a probléma!

A probléma az, hogy nem szeretitek egymást, és régen szakítani kellett volna. Ő akar gyereket, te nem. Ő akar esküvőt, te nem. Ezen nincs mit megbeszélni, ezekben nincs kompromisszum.

Te nem szakítasz, mert félsz egyedül maradni. Ő meg nem szakít, mert 10 éve megy a kukába, és lassan kifut az időből. Ezen sincs mit megbeszélni, ebben sincs kompromisszum.

nov. 23. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!