Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elég ennyi egy párkapcsolathoz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég ennyi egy párkapcsolathoz vagy előbb utóbb szakítás lesz a vége? (anyagi gondok)

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt a párommal, több mint 3 éve együtt is lakunk. Mindent felesben fizetünk, az összes kiadást, rezsi, kocsi stb. Amikor megismerkedtünk kb. egyformán kerestünk, azóta én elvégeztem 1-2 iskolát/tanfolyamot, ezáltal magasabb lett a fizetésem. Ő is mindig ígérte, hogy jelentkezik képzésekre, nyelvet tanul, hogy legyen több lehetősége, jobb fizetése. Ebből 7 év alatt semmi se történt meg, így jelenleg ott tartunk, hogy egyikünk sem keres túl jól, de én már több mint 100e Ft-tal többet keresek nála havi szinten (+ az alkalmi munkákból még évente pár 100ezer befolyik). Azzal nyüstöl, hogy költözzünk ki az albérletből és vegyünk saját lakást, házasodjunk, vállaljunk gyereket. De félretett pénze összen 1 millió Ft, nekem ennek sokszorosa.

Régen azt gondoltam, hogy pénz nem számít és mindegy, hogy ki mennyit keres, de egyre jobban zavar a dolgokhoz való hozzáállása. Szeretné, hogy jobb legyen a helyzetünk, de semmit nem tesz érte. Én ha bármi plusz munka adódik, akár csak 10e Ft-ért, egyből elvállalom. Ő meg folyamatosan visszamondja a lehetőségeket, mert a hobbija, a haverok, a lustulás meg a számítógépezés fontosabb, mint az hogy plusz pénzt keressen és a jövőnket építsük. Évi pár nap plusz munka lenne a cégnél, 10-ből 8x nem vállalja, mert szerinte annyi pénzért nem érdemes bemenni. De szerintem, akinek nincs pénze, az ne válogasson ennyire. Ha fontos döntéseket kell meghozni, akkor is mindig rám tolja az egészet.

Egyre jobban zavar ez a „szerepcsere”, én vagyok a nő, de lassan már nekem kéne lenni a családfőnek, én vállaljak minden felelősséget, én keressem a pénzt, döntsek mindenben, oldjak meg mindent. De ha pl. elmennék gyesre, akkor csődbe mennénk, mert a csökkentett bérem+az ő fizetése semmire se lenne elég. Ha lakást vennék, annak is a 3/4-ét nekem kéne fizetni.

Viszont tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, nekem is vannak hibáim, amiket ő tolerál, türelmes a hülyeségeimmel szemben. Szokott kedveskedni, megmasszíroz, hoz nekem apróbb ajándékokat (csokit, sütit stb), figyelmes. Ha rossz kedvem van, megvigasztal, törődik velem, de egyre jobban elbizonytalanodom, már úgy érzem, hogy ez nekem nem elég egy kapcsolatban. Minimális erőfeszítésre sem hajlandó azért, hogy jobban éljünk.


N/33, F/43



nov. 28. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Így nincs értelme gyereket vállalni. A leírásod alapján ez a kapcsolat kiégett.
nov. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Miért vagy még mellette?
nov. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mindig abban bíztam, hogy összeszedi magát. Segítettem neki nyelvet tanulni, de abban is 1 év alatt alapfokig sem jutott el, mert nem fektetett bele elég energiát.

Szörnyű belegondolni, hogy 7 évet + csomó pénzt beleöltem a kapcsolatba, mennyi pénzem elment, közös kocsi, közös berendezés a lakásban stb. És semmi sem térült meg, inkább minden elveszni látszik.

Nehéz meghozni a döntést.

+33 éves nő vagyok, tehát "ketyeg az óra". Persze a semmire nem akarok szülni, de ha most szakítunk, amire találok egy párt és eljutunk addig... 35-36 éves korom előbb legjobb esetben sem lesz semmi.

nov. 28. 22:10
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

#3 hát ne haragudj, de ha ez mind tényleg igaz, akkor a belső tiktakolásnak legfeljebb úgy engedelmeskednék hogy donorspermával szülnék magamnak egy gyereket, de ezt a lusta semmirekellőt kizárt hogy a nyakamba vegyem másik gyerekként. Amilyen élet egy ilyen mellett vár, annál egyedül is egyszerűbb lenne felnevelnem.

N házas, kétgyerekes

nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

"Szörnyű belegondolni, hogy 7 évet + csomó pénzt beleöltem a kapcsolatba, mennyi pénzem elment, közös kocsi, közös berendezés a lakásban stb. És semmi sem térült meg, inkább minden elveszni látszik."

Szörnyű belegondolni, hogy úgy tettél bele túl sokat a dologba, hogy nem élvezted, és neked nem érte meg.

nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Szóval inkább szülnél egy lusta disznónak?
nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Én is azt a részt emelmém ki, amit az 5ös. Viszont annyit tennék még hozzá, hogy a közös kocsi, közös berendezés nem térült meg? Talán kizárólag a párod használja ezeket a tárgyakat?

Másrészt pedig ez ilyen. Ha elkezded az életed, akkor összejön és maradsz minden hozzáadott tárggyal csak gyarapodsz, aminek nyilván előnye is van, ha nem jön össze, akkor bukik minden, ami megbeszélés alapján sem felvezető.

nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Szia ha szeretnéd üzenetben mesélek mert nagyon hasonló a mi helyzetünk.
nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe a kapcsolatba 1 napot sem érdemes tovább fektetni. Minél tovább vársz, annál kevesebb esélyed lesz a gyerekvállaláshoz időben párt találnod.
nov. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de 43 évesen nem fogja összekapni magát, ha a harmincas éveiben nem tudta.

33/F

nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!