Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A friss élmények a régi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A friss élmények a régi kapcsolatban segíthetnek, hogy az új kapcsolatban ne kövessem el ugyanazokat a hibákat?

Figyelt kérdés

Októberben lezártam egy 5 éves kapcsolatot, mert megfáradt, elmúltak az érzelmek a részemről, nem működött. Bejött a képbe egy harmadik fél, akivel elsőre egymásra hangolódtunk, minden szempontból oké a dolog. Azóta járunk egymással.

Egy barátom (aki egyébként pszichológiát tanul) az elején azt mondta, hogy szerinte nem jó egyből egy másik kapcsolatba menni, mert nem volt meg a gyászfolyamat. Én azt érzem, hogy a régi párom mellett már lezajlott ez a folyamat, ezért is tudtam elengedni és egyből egy új személyre koncentrálni. Tisztán látom, hogy az én részemről mik voltak a hibák, amiket a régi kapcsolatban elkövettem. Az, hogy ez egy friss élmény, voltaképpen erősebben segíthet, hogy az új kapcsolatban ezeket a hibákat ne kövessem el?



dec. 19. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Van benne valami

Egyébként amit a barátod mondott az igaz, viszont létezik az is amit mondasz, hogy már a kapcsolatban lezajlik. Tipikusan az ilyen elhidegülős hosszú kapcsolatok esetében

dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Nekem lezárt kapcsolat után lett egy hónapra rá új. Mi már 22 éve fárasztjuk egymást. Szerintem nincs igaza.
dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A tanulságot nem feltétlen a felszínen beszélgetve vonod le. Egyszerűen csak benned lesz, ha valamennyire önelemző vagy, akkor a tanulság is meglesz belőle.
dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

A barátodnak abban az esetben van igaza, amikor még nem zártuk le a dolgot, nem léptünk túl a másikon. Ez főleg akkor igaz, ha minket hagytak el. A te esetedben szerintem ez nem érvényes.

N

dec. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!