Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ér neki ennyit egy buta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ér neki ennyit egy buta fogadás, ami miatt teljesen kikészültem lelkileg?

Figyelt kérdés
15 éves koromban egy kopasz férfi megpróbált megerőszakolni, szerencsére sikerült kiszabadulnom, de nagyon megviselt, évek alatt dolgoztam fel. Erről tud a párom is, akivel 4 éve vagyunk együtt, mindent részletesen megosztottam vele. Karácsony előtti héten elment a szokásos baráti karácsonyozásra, ahol az egyik barátjával fogadtak valamiben, aminek a tétje az volt, hogy a vesztes félnek meg kell válnia a hajától. A párom vesztett, kopaszon jött haza. Azon a héten amúgyis beteg voltam, 39,5-40 fokos lázzal, taknyosan, torokgyulladással feküdtem az ágyban. Ahogy megláttam azonnal sírógörcs tört rám, önkétlenül is átéltem újra az emlékeimben azt a 18 évvel ezelőtti estetet. Úgy érzem teljesen elárult, nem tartja tiszteletben az érzéseimet,bagatelizálja a problémámat. Olyanokat mond, hogy még sosem volt kopasz, egyszer ki akarta úgyis próbálni, ne aggódjak, gyorsan nő a haja, meg nehogy már csak a haja miatt szeressem.
dec. 27. 20:12
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem gondolta hogy így fog rád hatni. Végülis akár fordítva is elsülhetett volna, hogyha a szerelmedet látod igy, akkor elmúlik ez a fóbia a kopaszok iránt.

Vagy ha tudta hogy így fog hatni, akkor vagy nagyon figyelmetlen, vagy ennyire érzéketlen tuskó.


Amúgy próbáltad már szakember segítségét kérni? Mert hiába mondod hogy feldolgoztad, ez nem arra utal, legfeljebb elfojtottad. De ezt valahogy fel kellene dolgoznod, nem szégyen ha egyedül nem megy.

dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
74%

Nem az ő hibája hogy te még 18 év után se dolgoztad fel a traumádat...

Menj pszichológushoz, a saját érdekedben

dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyebár egy poszttraumatikus szindróma ami nem a feldolgozottság jele
dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gondolta hogy a kopaszság a kulcsszerep ebben a traumában, hiszen nagyon sok rendes kedves kopasz ember van. Biztos más jellemzői is voltak annak az embernek amik miatt nagyon különbözik más kopaszoktól.
dec. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Jártam 3 éven keresztül pszichológushoz. Kezdetben ha megláttam egy kopasz embert, akkor hevesebben vert a szívem, önkétlenül is körbenéztem, hogy merre tudnék elmenekülni, ha szükség lesz rá. Idővel ez megszűnt, nem jut már mindennap eszembe az eset. Most viszont újra előjött.
dec. 27. 20:26
 6/40 anonim ***** válasza:
82%

Úgy érzem teljesen elárult, nem tartja tiszteletben az érzéseimet,bagatelizálja a problémámat.


Gondolom akkor az utcán ha meglátsz egy kopasz embert vagy a boltban a benzinkúton akkor is azonnal sírógörcsöt kapsz??


Kezeltesd magad.

dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
De, pontosan a kopaszság a kulcs, amit tudott. Nem tudnám megmondani biztosan, hogy milyen színű szeme volt (kék vagy zöld), pontosan milyen ruhában volt, de arra az egyre biztosan emlékszem, hogy kopasz volt.
dec. 27. 20:29
 8/40 anonim ***** válasza:
73%
Ülj be még 3 év kezelésre hátha meg tudsz bocsájtani a barátodnak, hogy ilyen egy szemétláda volt veled.
dec. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
74%

#5

1. Akkor lehet nem volt túl jó pszichológus

2. Nyilván van akin nem tud segíteni a legjobb pszichológus sem, de ebben az esetben megintcsak nem a párod hibája hogy nem tudta hogy ez lesz belőle...

dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
25%
7 Akkor ez tényleg nem volt szép tőle.
dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!