Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvesztettem magam, a férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvesztettem magam, a férjem extra bunkó és most úgy tűnik a családunk is rámegy. Szerintetek még megváltozhatok?

Figyelt kérdés

Régen tele voltam élettel, boldogok voltunk a férjemmel. Főzni főztem mindig, de sosem voltam konyhatündér (nem szeretek főzni), takarítani takarítok, de sajnos sokszor felületesen. A pénzzel jól sosem bántam (nyaralásokra, esküvőre szépen spórolni azért tudtam + külön kasszán voltunk a férjemmel), de mióta gyerekem van az összes pénzt elköltöm gyerekdolgokra. Szex volt mindig normálisan, de mióta újra terhes vagyok és mindig adódik valami gond amiről megoszlanak az orvosi vélemények inkább kerülöm szexet (attól a férjemet "szórakoztatom", csak nem azzal a testrészemmel, amit megszokott). A covid és az egyben az első terhességem óta pedig betegség fóbiám van. Kerülöm a beteg rokonokat valamikor hetekig, ha valamelyikük a beteg, lázas ismerősénél volt utána őt sem látom szivesen kb egy hétig, hogy ne hozzon ránk semmit. Eddig a nagyobb gyereket féltettem nagyon, de ő ovis lett, így onnantól kezdve sajnos úgyis mindent elkap, most a terhességem próbálom óvni túlzottan.


Szóval nehéz eset vagyok, éppen, most. De 4 éve nem voltam fodrászon kívül sehol gyerek nélkül (mert nem mertem rábízni senkire). A férjemmel sem voltunk kettesben sehol. Nem kapcsolódom ki soha, egy csendes, kertvárosi részen vagyok, pedig én alapból imádom a nyüzsgést. A férjem már ráunt a hülyeségeimre és állandóan csúnyán beszél velem, gusztustalan módon (és válni akar). A gyerekem most megint hisztis korszakba lépett. Én meg úgy érzem már teljesen elvesztem, pedig valahol még ott van bennem az élet, mert sokszor mehetnékem van, viszont egyedül.


Szerintetek ha elválunk vissza fogok térni önmagamhoz?



dec. 29. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó pszichológussal biztosan.
dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2 pszichológust próbáltam, az egyik a túlféltésemben megerősített, a másik jókat mondott, de ott még annyira nem volt komplex a probléma, csak a gyerek túlféltés volt a téma.
dec. 29. 20:13
 3/10 anonim ***** válasza:
48%
A COV betett neked rendesen, abból fakad a túlféltés és a betegségektől való félelem is. Ezen kéne változtatni.
dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, előtte minden beteg ismerőst, barátot végigpuszilgattam, sosem érdekelt elkapom-e. Most sem magamat érdeklem, hanem a megszületett és megszületendő gyerekemre vetítem ki, mint ahogyan a túlzott vásárlást is. Magamnak szinte semmit nem veszek, csak nekik. Ettől a két dologtól sokallt be a férjem és már olyanokkal is b*szogat naponta 30x, ami régóta fennáll vagy olyan apróság, hogy nem igaz.
dec. 29. 20:30
 5/10 anonim ***** válasza:
És a férjed komolyan gondolja a válást?
dec. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég régóta mondogatja, így igen, bár szerintem ha 180 fokot fordulnék egyik napról a másikra lenne visszaút, de már annyira eltaszított magától és annyira befordultam a boldogtalanságba + még az alapproblémám sem oldottam meg, így esély sincs rá, meg amúgy sem érzem azt, hogy bárki is érdemelne olyan embert, aki a halálát kívánja...
dec. 29. 20:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekekkel kapcsolatos költségeket közösen kellene vállalnotok.

Nem normális, hogy családként ennyire külön vagytok anyagilag.

A leírás alapján már nincs szeretet köztetek, tényleg jobb lenne a válás, de ne hibáztasd magad, amiket leírsz, nem extrém dolgok. Ha a férjed tényleg szeretne, az anyagi problémákat beszélgetéssel, megbeszéléssel, közös pénzügyi tervvel kezelnétek. A betegségektől való tartózkodásodat pedig kezelhetné megértéssel, ezzel senkinek sem ártasz. Mennyi férfi van, aki szerencsejátékfüggő, alkoholbeteg, a feleség mégis kitart, támogatja, a pasid meg annyit nem bír ki, hogy pénzt költesz a gyerekeidre, meg nem szívesen látod a taknyos rokonokat. Hát őszintén, én sem. Ne hibáztasd magad, ennek a házasságnak már annyi.

dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket te finanszirozod

Sehova nem mész- férjed miért nem tud vigyázni egy ovisra???

Nem tartja tiszteletben hogy terhesen félsz a betegségektől

Olyan helyen laktok amit te nem szeretsz

A 2.gyerekét hordod és kielegited "csak nem azzal a testresszel amit megszokott"

És ő akar válni

Olvasod te amiket leirtal??

Teljes agymosas és még ő zsarol

dec. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor készíts egy napirendet, amibe beleírsz olyat is ami téged boldoggá tesz, sokat csinál, hidd el. Nem tudom nálad mennyire komoly ez a félelem, ezt Te érzed, de próbálj meg magadon hatalmas erőt venni, ha szereted a férjed vagy szeretnél vele együtt megoregedni. A veszekedések nagyon csúnya mondatokat is képesek kihozni a másikbol sajnos.

Nem hinném hogy a férjed fenyegetnek a válasszal, egyszeruen lehet megelégelt sok mindent és van mikor az embernek ez az utolsó csepp de még szeretné megmenteni a házasságá, szeretné felnyitni ezzel a felesége/férje szemét hogy mekkora a baj és ne vegye félválról. Az hogy jártál pszichológushoz azt jelenti hogy törődtel a gondokkal, szóval ez már egy jó pont magadnak.

A takarítás meg nem derült ki mennyire zavarja a férjed, de megprobalhatsz elsődlegesen ezen változtatni.

Esetleg esti sétákat nem tudtok bevezetni?

Mi például (tudok sokan hulyeségnek találják) egy hónapja járunk lelkipásztorok, Istentiszteletre. Egy kis közösség, néha oda sem figyelek arra amit mond, de annyira lenyűgözött, annyira magamba szállok, hogy nagyon jót tesz. Pedig semmiség sokaknak.

Valamit Zi is kitalálhatnátok, heti rendszerességgel mondjuk elmenni egy közeli tóhoz sétát tenni, kettesben.

Te tudod mennyire romlott meg és mi az amit még lelehet nyelni, de közös munkával talán van még menthető. Nem kell feltétlenül ezeket a terveket elé állítani mint egy házi feladat, csak vesd fék hogy olyan jól esne ez meg az, nem megyünk?

Majd írd meg a véleményed erről ha lesz kedved:-)

dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-assal értek egyet. Agymosáson mentél át. Hibásnak hiszed magad olyan dologban, amiben nem is vagy.


A túlzott vásárlással kellene kezdeni. Nálam azért volt, mert egy éves kora előtt elváltam a gyerekem apjától és hibáztattam magam, hogy miattam nő fel "csonka családban". Holott az apja provokálta ki, hogy kidobjam, mert "megbánta" a gyerekvállalást, rájött, hogy ő még élni akar. Ezt nem mondta el egyből, nyilván, hanem voltak jelei: nem jött haza munkából, hanem beült valahova, plusz évekkel később kiderült, hogy szerencsejátékozott.


Na mindegy. Azért még a helyedben próbálkoznék pszichológussal, lehet, hogy a következő segítene. De ne abból indulj ki, hogy Te tetted tönkre a családot.

Esetleg pszichológus helyett családsegítő szolgálatnál lehetne érdeklődni, hogy valamiféle tanácsadásuk van-e, ami megmutatja neked az utat.

jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!