Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Már 3 napja ghostingolt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már 3 napja ghostingolt a barátnőm azért, amiért poénkodtam a keresztény valláson, szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vagyunk együtt, nem is tudtam, hogy ilyen nagy vallás gyakorló, sosem láttam jelét ennek, viszont 3 napja a semmiből megkérdezte, hogy szoktam-e imádkozni? Én meg mondtam neki, hogy nem, mert hülyeségnek tartom, mert a Biblia egy rosszul megírt mesekönyv, és csak azok gyakorolják a vallásokat, akiknek nincs ki mind a négy kereke.


Aztán mondta, hogy nem kéne gúnyolódnom a valláson, mert Ő és a szülei szoktak reggel meg este imádkozni (ezt én sosem vettem észre), rá is kérdeztem, mondom mikor, azt mondja magukban szoktak :D


Mindegy a lényeg, hogy 3 napja nem tudom elérni a barátnőmet, pedig meg kéne beszélnünk a problémát, vagy ha ez vízválasztó akkor pedig normális emberek módjára szakítanunk kéne.


Ti mit tennétek?


jan. 24. 20:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%

Térj meg, és gyakorolj bűnbánatot.


Vagy keress olyat aki hozzád jobban illik

jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
nem keresném többet a lányt ez egy jel hogy nem akar velem lenni hagynám.
jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%
Engedd el! Ha ilyen fontos számára a vallás, úgysem menne kettőtöknek.
jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ennyire komolyan veszi a vallást és látszólag te pedig nem, azzal amúgy sem működött volna hosszútávon a dolog, mert ez egy komoly nézeteltérés.


Én sem tudnám igazából komolyan venni és elfogadni ezt az imádkozzunk mindennap és járjunk temploma rendszeresen szintet. Az jó dolog, ha valakinek segít, ha van hite de én sajnos ilyen dolgokban nem tudok hinni és bár elfogadni elfogadom, de egy annyira közel álló személy esetén, mint a párom ez csak állandó konfliktus lenne és egy olyan dolog ami kiábrándít benne. (Neki ugye gondolom az nem férne bele, hogy a párja hitetlen, ha ő ennyire vallásos.)


Kár is tovább taglalni, csúnya dolog ilyet mondani vagy sem, én azt mondanám, hogy nem illetek össze. Később is gond lenne ebből, ha netán most még kibékültök.

jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%

Az én párom ateista bár ministráns volt a templomban. Én meg jártam még tiniként is a templomba és hívő vagyok bár a Biblia szerintem is mesekönyv. Teljesen más dologban hiszek, de "Isten"/Isten számomra a lényeg.

Ő neki néha vannak olyan beszólásai, hogy pl. Mária nem is volt szűz és nem akadok ki rajta, merthát nem tudom.

Viszont ha amiatt lenézné a keresztényeket, hogy imádkoznak már nem lennénk együtt.

Az meg valljuk be eléggé csúnya dolog, hogy szerinted nincs ki mind a négy kerekük azoknak, akik hívők, imádkoznak.

Ha téged nem néz le valaki, hogy ateista vagy akkor te miért teszed meg mással azért, mert ellenkezőleg gondolkodik?

jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Egyébként szakíts vele, mert nem illik hozzád, hozzád ateista nő hamarább fog. Mondjuk nem ártana egy kicsit EQ-t & IQ-t fejlesztened.
jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%
Jajj már megint mindenki pontosan tudja mi működne meg mi nem… itt a gyk-n… személyesen ismerek olyat, aki vallásos a párja meg nem és működik…
jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
34%

Köztünk is működik, de nem lennék vele ha olyasmit ejtene ki a száján mint a kérdező. Felháborító, hogy szerinte valaki azért bolond, mert hisz valamiben. A remény/hit döglik meg utoljára. Aki semmiben nem hisz, nincs reménye az milyen ember lehet de komolyan? Aki meg még gúnyolódik is, túlzásokba ejtik milyen? Buta és érzéketlen.

Természetesen ez "vallásosak" között is előfordul, főleg a vén nyanyák között, hogy a mise alatt egymást hordják le, vagy a papot (hallottam a saját füleimmel), de aki mértékkel űzi a hitvallást, vagy nem is nyomja le a másik torkán az miért őrült? Érthetetlen következtetés.

jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
66%

"megkérdezte, hogy szoktam-e imádkozni? Én meg mondtam neki, hogy nem, mert hülyeségnek tartom, mert a Biblia egy rosszul megírt mesekönyv, és csak azok gyakorolják a vallásokat, akiknek nincs ki mind a négy kereke"


Atesita vagyok, és ha valaki megkérdezi, szoktam-e imádkozni, ez a válaszom. Nem, mert nem vagyok hívő.


Nekem red flag az, aki egy szimpla kérdésre egy rant-tel válaszol.

jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne mondhatna valaki olyat a párjának négyszemközt, hogy faxságnak tartja a vallást? Pláne, ha nem is tudja, hogy érintett a párja, ezért rosszul eshet neki. A párom nem egy félidegen, aki előtt nem mondhatok nyugodtan olyat, amit nem bántásnak szántam, lévén, hogy nem tudtam, hogy érintett.

Ha valakit nem ismerek jobban, annál persze, óvatosabban mondom ki, hogy mit gondolok, de a páromat szeretném annyira ismerni, hogy ne kelljen sneeky megfogalmazásokkal élem. Pláne értékrendbeli dolgoknál jó tudni a másik értékrendjéről egyet s mást. A vallás meg értékrendi dolog.


Ha véletlen mégis kicsúszna egy olyan kijelentés, amivel megbántottam, rögtön ki is derült ez, akkor bocsánatot kérek. Cserébe ne legyek már ghostolva. Az utóbbi nekem nagyobb szakítóok, mint a meggondolatlan kijelentés, ami nem konkrétan ellenem szólt.

jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!