Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak vele, hogy többet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak vele, hogy többet ne ártsak neki?

Figyelt kérdés
Csak velem van a baj vele semmi, jól bánik velem. De én mérgezem a kapcsolatot. Önértékelési problémákból fakad. Próbáltam kapcsolat közben javítani a dolgon, jártam pszichológushoz, nem jött be, csak rontott a helyzeten, pszichiáterhez is eljutottam, felírt gyógyszert, de a párom nem szerette volna, ha antidepresszánst szedek, úgyhogy nem kezdtem el. Úgy érzem hogy nem is akarok javítani a problémákon. Nekem túl nehéz. Jobb inkább megmaradni ebben a helyzetben, csak akkor inkább nélküle. Leszek én örökké egyedül, nem akarok ártani másnak és nem fogom tudni megoldani a problémáimat. Felhoztam ezt neki de nagyon nem akarta a szakítást, még úgy sem, hogy veszekedéseknél nem egyszer mondta, hogy most kidob.
febr. 12. 12:41
 1/3 Hámozott Ananász válasza:
100%

Én azt vallom amíg két ember szereti egymást, addig együtt kell lenniük mert ez egy igen ritka dolog, szeretet van= van minden. Szereted ezt az embert?

Jó dolog hogy belátod orvosi segítségre van szükséged, párodnak őszintén mondd el hogy segítségre van szükséged mert egyedül ez most nem megy. Ha ő ennyire akar téged meg kell hogy értse a nézeteidet!

febr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%
Nem egyszer mondta hogy kidob... nem akarja hogy gyógyszert szedj. Na én ezért a kettőért reptetném, nem azért, mert önértékelési zavarosnak érzed magad. Nincs joga beleszólni az egészségedhez vezető gyógyszerezésbe. Ő valahogy így érzi magát jól, hogy kontroll alatt akar tartani. Ja ha jobban leszel lehet nem menne. :O
febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na most álljon meg a menet kicsit.


1: Én is nagyjából hiszek a szerelem erejében és saját tapasztalatom is van, de a mai társadalomban sajnos ez nem mindig elég. Bizonyos esetekben úgy teszünk jobbat egymásnak, ha inkább elengedjük egymást.


2: Amikor páromnak voltak ilyen problémái, mi is többször összeugrottunk és az ember képes kígyót-békát kiáltani dühében. Bár nálunk sokáig nem tudtuk, hogy mi a helyzet. Ő meg is tette egyszer a lelépést, csak igazából akkor nem volt saját állapotánál... Jelen esetben kérdező állítja, hogy van problémája és párjával nincs. Nem tartom kizártnak az ellenkező feltételezést... De nem fogjuk most ennyiből tudni, hogy mégsem így lenne. Az antidepresszáns lebeszélésére is lehetett ok, túlságosan csekély így a sztori.


Egyébként egy kapcsolathoz az már probléma, ha önmagunkkal van ekkora problémánk. Mert ha magunkat nem szeretjük, más sem szerethez. Ez okoz negatív kivetüléseket, amikről talán egyik fél sem tehet konkrétan. Ha tényleg annyira nem jó megoldás a gyógyszer, akkor lehet találni még rakás lehetőséget és meg lehet beszélni orvossal ezeket. Például pozitív gondolatok mantrázása és nyitottság esetén meditáció is. Persze a párnak kicsit türelmesebbnek kéne lennie, ha már tudni lehet a problémát. Első körben ő döntse el, hogy ezt végig tudja-e csinálni türelemmel.


35/F

febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!