Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl erőszakos voltam a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl erőszakos voltam a barátnőmmel? Hogy kezeljem a kialakult helyzetet? Mit csináljak, ha megint ilyen történik?

Figyelt kérdés

Tegnap este programom lett volna a barátnőmmel, semmi extra, csak egy kis otthoni randi, közös főzés, filmezés, ilyenek. Viszont én előtte egy gyerekkori barátom szülinapi "buliján" voltam, tök másik településen. A barátnőm oda nem jött, zárkózott, mostanában bizonyos okokból nagyon rosszul van lelkileg. Megbeszéltem a barátnőmmel, hogy mikorra érek haza, én el is indultam időben, csak késett a busz háromnegyed órát (az egyel korábbi meg kb két órával hamarabb lett volna) szóval végül késtem a közös programunkról kb fél órát. A barátnőmnek írtam üzenetet, hogy ne aggódjon miattam, haza fogok menni, úton vagyok, megyek, csak a busz késett, késni fogok.

Ő ezen teljesen kiborult, amikor hazaértem összeveszett velem. Nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez, azt mondta, hogy megbízhatatlan vagyok, nem lehet rám számítani, nem vagyok rá tekintettel, pedig tudom jól, hogy most nagyobb szüksége lenne rám.(Egyébként nem szoktam késni a megbeszélt programokról, meg ilyenek) Én próbáltam megnyugtatni, de jobban kiakadt, kiabált velem és hát felpofozott. Nem ütött nagyot egyébként, meg nem is fájt, de nyilván nem hagytam, hogy megismételje, szóval lefogtam, megvártam, amíg abbahagyja a kiabálást, meg úgy azt, hogy meg akar ütni. Az este további részében nem szólt hozzám, álomba sírta magát, nem hagyta, hogy vigasztaljam.

Reggel amúgy bocsánatot kért a viselkedése miatt, de mondta, hogy én is nagyon csúnyán bántam vele. Szerinte ijesztően erőszakos voltam, nagyon bepánikolt, úgy érezte, hogy a falhoz szorítottam tegnap, meg túlságosan erősen fogtam le a csuklóját, ma is érzi , hogy fáj neki.

Igazából kerül engem. Mind ketten itthonról dolgozunk, de ma egyáltalán nem akart velem egy légtérben lenni sem munka közben, ráadásul ebédelni is inkább akkor ment a konyhába, amikor én már végeztem.

Szakítani nem szeretnék, mert szeretem őt, amúgy nagyon kedves, rendes lány. Tudom, hogy mi a baja, min megy keresztül, miért vannak ilyen hangulatingadozásai(nem mennék bele, ha nem muszáj), és nem akarom cserben hagyni sem, pláne hogy tesz a változásért, jár pszichológushoz.

Viszont hogy lehet egy ilyen kiborulást kezelni? Azt nyilván nem hagyom, hogy megverjen. És most mit csináljak, hogy ne kerüljön? Egyáltalán túlzásba estem tegnap?


máj. 16. 13:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha vele akarsz maradni, akkor el kell tűrnöd ezt, akár jogosan csinálja, akár nem jogosan. El kell tűrnöd azt is, hogy rendszeresen az áldozat szerepét veszi magára és bolhából csinál elefántot, érzelmileg rád támaszkodik és téged vesz elő, ha valami van, nem képes egyedül megbirkózni a gondokkal érzelmileg. Az ilyen csajokat én személy szerint nagy ívben szoktam kerülni, mert totál rombolóak tudnak lenni az ember közérzetére nézve minden tekintetben, bocsánatkérés ide vagy oda.
máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Én határozottan a családi erőszak ellen vagyok, de itt szerintem nem vétettél, ha valóban csak fogtad és kivártad, amíg lecsillapodik. Ennél többet nem nagyon tehetsz. Ő volt agresszív, nincs joga megsértődni. Én kiraknám mint macskát... mert szerintem egy nő épp annyira nem ütheti meg a párját, mint fordítva. De, te írtad, hogy ez neked nem opció. Szerintem nem kell tenned semmit. Majd abba hagyja a távolságtartást. Ha hajlandó érdemben beszélni a dologról, akkor egy mély beszélgetést érdemes kezdeményezni, HA hajlandó... ha nem, akkor te megtetted, amit kellett és pont. Rendezze magába ahogy akarja.
máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én elhagynám. Úgy látszik, hogy nem használ a terápia és nem is fog mert nem akar igazából gyógyulni, jobban lenni. Ütögesse saját magát és ne téged. A fizikai erőszak, sértés nem tolerálható még akkor se ha lelkileg nincs a toppon. Te csak védekeztél. Persze, hogy lefogod és erősebb vagy tőle. Számítania kellett volna rá! Hogyha egyszer az oroszlán bajuszát huzigálja akkor miért csodálkozik, hogy az védekezik? Most akkor ha ő rossz kedvében bármikor a jövőben leordít téged, lehord mindennek, megpofoz, vagy késsel leszúr hagyjad magad? Egyértelműen ne! Menjen a francba, idegesítsen mást. Az a helyzet, hogy kihasználja a saját maga állapotát és te hülyegyerek ugrasz minden kívánságára. De sose leszel eléggé jó neki, fel fog hánytorgatni mindent ami neki nem felel meg és a végén még te kerülsz bajba miatta. Ha van eszed elhagyod és soha többé nem veszed figyelembe a kihasználós, hálátlan görényt!
máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%

Mikor lehiggadt, megkérdezném tőle, hogy szerinte neked mit kellene tenned,ha ő megüt téged? Hagyd? Hátrálj? Menj el otthonról? Őszintén válaszoljon. Kívülről nézve nem te voltál erőszakos.

N

máj. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

"Hogyan kezeljem a kialakult helyzetet?"


SZAKÍTS VELE!



Szívesen. (:

máj. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

#3 Valamennyire használ a terápia, van változás több dologban is. Az elmúlt hónapokban pl nem akadt ki(mondjuk előtte sosem volt ilyen vészes, csak sírt), nem tudom, hogy ez most mi volt.

Több, mint tíz éve ismerem, több, mint öt éve vagyok vele, eleinte nem volt ilyen, csak történtek dolgok másfél éve.(Ez az amit nem fejtenék ki) Ő sem hagyott ott a szrban, én sem akarom őt elhagyni csak mert nehéz helyzetben van épp. Tudom, hogy nem akar visszaélni a helyzettel, hiszen ő kért bocsánatot másnap először.

máj. 16. 14:01
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Manipulál téged, tényleg kihasználja amit megengedsz neki:


„Reggel amúgy bocsánatot kért a viselkedése miatt, de mondta, hogy én is nagyon csúnyán bántam vele. Szerinte ijesztően erőszakos voltam, nagyon bepánikolt, úgy érezte, hogy a falhoz szorítottam tegnap, meg túlságosan erősen fogtam le a csuklóját, ma is érzi , hogy fáj neki.”


„Nagyon csúnya dolgokat vágott a fejemhez, azt mondta, hogy megbízhatatlan vagyok, nem lehet rám számítani, nem vagyok rá tekintettel, pedig tudom jól, hogy most nagyobb szüksége lenne rám.(Egyébként nem szoktam késni a megbeszélt programokról, meg ilyenek) Én próbáltam megnyugtatni, de jobban kiakadt, kiabált velem és hát felpofozott.”


Kizárólag elnézést kellett volna kérnie tőled és nem kerülni téged mintha leprás lennél. Szándékosan bűntudatot akar benned ébreszteni. Pedig ő kezdte az egészet el holott írtad neki, hogy sajnos később érsz haza.


Nincs tovább keresnivalód mellette, megkapta az esélyt tőled és el is játszotta.


„...tesz a változásért, jár pszichológushoz.”


Nem tesz semmit a pozitív változásért és nem is fog melletted:


- azért mert hagyod magad rángatni mint egy bábut.


- hiába nem hagynád magad akkor is te lennél a rossz.



Az ilyen energiavámpíroktól meg kell szabadulni. Nem érdemel több lehetőséget tőled, térj észhez.

máj. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
17%
Ti úgy randiztok hogy együtt éltek?
máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok és ha szerinted okés amit leprodukált akkor maradj vele, majd rájössz, hogy nem tudsz rajta segíteni bármit is csinálsz meg érte. A bocsánatkérés hangyafingnyit se ér ha hozzáfűzi, hogy de amúgy te se voltál angyalka miközben a valóságban védekeztél. És nem, nem változott meg, nincs jobban. Kaptál egy kis ízelítőt belőle pontosan azzal, hogy téged hibáztatott, elvárja, hogy tutojgasd és kaptál mellé még pofont is. Komolyan azzal hitegeted magad, hogy már nem sír? Felgyülemlett benne a nyomás, stressz, betegség és rajtad adta ki! Ki is fogja mert te mellette akarsz maradni. Amikor te voltál a sz*rban (bármi is volt az) te kimásztál belőle. Ő nincs azon, hogy kikecmeregjen belőle, főleg azért mert ő dirigál, kihasznál téged és te hagyod neki, hímestojásként kezeled. Persze hiába állnál ki magadért ő akkor se látná be, hogy igazad van és nem folytathatja amit művel veled. Nyugodtan maradj mellette, én elhagytam volna, lehet még a pofon előtt.
máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%
Meghallgatnám az ő verzióját is.
máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!