Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm utalt 20k-t egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm utalt 20k-t egy random Facebook-on kolduló családnak, hogyan kezeljem ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Kirakott egy Balatoni csoportba egy posztot egy család borzasztó megfogalmazással, borzasztó helyesírással, hogy Ők minden nap dolgoznak, 2 gyereket nevelnek, fizetik az albérletet, de nem jutnak egyről a kettőre, és nagy álmuk, hogy eljussanak a gyerekekkel a Balatonhoz, nincsen nagy igényük, csak pár nap Balatoni nyaralás + a kaja, és ez lenne a gyerekeknek a meglepetés, és a nagy álmuk, és bárki aki hozzátud járulni bármivel, az tegye meg.


Tipikus Facebook-os lehúzás, oké, hogy drága a Balaton, de ha 2 szülő csak havi 10 ezret félrerak, akkor kivitelezhető bőven egy hosszúhétvége mondjuk tömegközlekedéssel.


Kommentben nagyon sokan bekajálták én meg csak fogtam a fejemet, a barátnőm pedig bejelenti, hogy írt nekik privátban, és utalt nekik 20 ezer forintot.


Én meg csak fogom a fejemet, hogy most mit csináljak, hogy lehetőleg ne dőljön be legközelebb egy ilyen nyilvánvaló kamunak.


Szerintetek? Hogyan beszéljem ezt meg vele?


máj. 21. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Az ő pénze, ha ettől jól érzi magát és megteheti akkor tegye. Én pl egy online játékra költök ennyit havonta, pedig azt sem látom többet és nincs is értelme. De szórakoztat.
máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Mutass nekik pár esetet csalókról, de ha ezt magyarázni kell neki, az eleve gáz. Ha csalók, ha nem, a nyaralás annak jár, aki megdolgozik érte, gondolom cigire meg tüskére azért futja nekik meg a gyerekeknek napi szintű felesleges nasikra. Egy balatoni hétvégére bárki össze tud rakni elég pénzt. (Nyilván nem Siófokra kell menni. Van egy rakás diákszálló, csóró korunkban fiatalon valami régi MÁV üdülőn szálltunk meg egyszer, meg egyebek.)
máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bolognai a kedvencem ***** válasza:
79%

Igen #1 az ő pénze, de ha már komoly a kapcsolat és közös a kassza akkor aggasztó, ha a másikat ilyen könnyen át lehet verni. Nem mondom, hogy 100% ez is az volt, de a legtöbb ilyen sokszor az.. szóval szerintem igenis aggasztó, ha egy kapcsolatban az egyik fél ostobaságokra költ és könnyen be lehet etetni. Legközelebb majd az lesz, hogy telefonos csalók szedik ki belőle a banki adatokat ahonnan esetleg elviszik a közös megtakarításotokat..


Én mindenképpen megpróbálnék vele erről beszélgetni.

máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs közös kassza, de terveztük az összeköltözést a jövőben, és én nagyon nem örülök neki, hogy ilyenekre költ, az más kérdés ha a saját hülyeségére költi, mert legalább azt Ő maga tudja kiélvezni tart ameddig tart, de ezzel csak egy kamuzó család zsebét tömte.
máj. 21. 19:12
 5/13 anonim ***** válasza:
25%

Dobmán azonnal mert o toba.

Valakik megírnak ilyen olyan történeteket aztán a h lyéje meg küldök neki kis pénzt és segítettem.

Nemet kell mondani ennyi.Az aki dolgozik annak nincs gondja.

Nem tudja a pénzét beosztani kuka!!

máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Én ha szegény lennék meg a gyereknek a szájába a kaja is kérdés, a hátam közepére se a balaton hiányozna meg nyaralás.
máj. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

A barátnődnek valószínűleg együttérző szíve van, ezt segítened kéne, hogy meg tudja őrizni. Ezzel együtt láthatóan nem elég tapasztalt az adakozással, vagy úgy általában a világgal kapcsolatban. Mondd el neki, hogy értékeled benne a jószándékot, de nem elég segíteni akarni másokon, *okosan* is kell segíteni. Előfordulhat, hogy valaki kér valamit, de az valójában nem segít rajta, mert nem tudja jól felhasználni, vagy az is lehet, hogy jóhiszemű emberek segítőkészségét egyesek kihasználják. Mondd el nekik, hogy mindig meg kell bizonyosodni róla (a lehetőségekhez képest), hogy az adomány jó helyre megy, ha pedig kétség merül fel, közvetlen pénzadomány helyett van lehetőség különböző segítő intézményekhez irányítani az illetőt. A tipikus átverési formákkal kapcsolatban is tiszában kell lenni, tájékozódni kell, mert amit látott, könnyen lehet, hogy ilyen volt. Az is egy lehetőség, hogy megbízható szervezeteket támogat, akik ismerik a valóban rászorulókat, és ők jobb eséllyel oda juttatják a támogatást, ahol arra valóban szükség van.

Szóval tapintatosan, de értelmesen elmagyarázva a dolgot.

máj. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Semmi közöd hozzá mire költi a pénzét.
máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért durva ezeket a leszóló, ítélkező kommenteket olvasni.

Egyik, másik véglet sem oké.

Segíteni jó dolog, jó hogy vannak ilyen emberek. Viszont meg kell találni egy egészséges egyensúlyt. Lehet az hiányozna a "családi" budzsebol. Meg hát nem is fogja tudni megváltani a világot 20 ezer forinttal, de végtelen pénzzel sem.

máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Segíteni szép és nemes dolog, én valahol nagyon tudom becsülni az ilyen hozzáállást, mert van az a helyzet, hogy valaki tényleg ott és akkor rászorul. DE! Még ha a párnám is lenne kitömve vele, én elvi okokból nem értek egyet pl. a segélyezési rendszerrel sem, ami évtizedekig ment, hogy osszuk szét az adóforintokat olyan embereknek, akik amúgy két fűszálat nem tennének érte keresztbe, mert ez (is) juttatta ide az országot ebbe az állapotba. Félreértés ne essék, nyilván akinek nem inge, ne vegye magára. De véleményem szerint nem segélyezni kéne, hanem munkát, élhető perspektívát adni az embereknek, oktatást stb, hogy ne legyen tömeges ez a jelenség. Összességében mindenki jobban járna. Ez így olyan, mintha az ablakon szórnád ki a pénzt, amiért mások a munkájukat adták. Rövid távon talán segítesz, megveszi belőle a heti tejet, kenyeret, de hosszú távon csak fenntartja, konzerválja a nyomort.

A párod meg valszeg nem érzékeli a pénz értékét, hogy ezért az embereknek mennyit kell gürcölniük. Én jogosan érezném felháborodva magam, ha a közös kassza, amibe az én munkám gyümölcse is kerül, el lenne herdálva.

De mondom még egyszer, lehet és kell is segíteni, és nagyon jó, hogy vannak akik megteszik, mert egy kicsit beletesz az önzés és a közöny serpenyőjének a másik felébe is. Csak nagyon sokan visszaélnek vele.


F

máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!