Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Képes lennél-e eldobni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képes lennél-e eldobni az életedet érte?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy megismerkedsz a szerelmeddel 17-18 éves korodban, elveszed feleségül (hölgyek szemszögéből: hozzámész feleségül), kialakítjátok a saját kis életeteket, lesznek gyerekeitek, sőt már unokáitok is. Ahogyan az idő telik, 65-70 éves korotokban az egyikőtök súlyosan megbetegszik. Rákos lesz. A fájdalmai egyre gyakoribbak és súlyosbodik az állapota. Megtennéd, hogy egy vérszerződés után méregkapszulát veszel be a pároddal együtt, hogy ezután együtt térjetek örök nyugovóra, egymás karjaiban? Természetesen megírnátok előtte a végrendeleteteket, s egy búcsúlevelet is hagynátok, hogy miért tettétek. (már el volt tervezve a házasság óta stb.)
2010. nov. 8. 22:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Ugyanis a házasság nem közös öngyilkosságról szól! Hanem jóban-roszban egymás mellett. A kettő nagyon nem ugyanaz.
2010. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen még a mesébe sincs.
2010. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez komoly!: )

Ezt sosem lehet tudni, nem tudod, hogy mit fogsz érezni akkor..lehet , hogy az unokáid miatt te tovább akarsz élni.

2010. nov. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
az öngyilkosság bun szal nem
2010. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1. Valóban nem közös öngyilkosságról szól, de miért kellene hónapokig (rosszabb esetben évekig) szenvednie bármelyik félnek is, ha már megkapták az élet értelmét, élvezték, s meg akarnak pihenni? Elvégre is nem azt írtam, hogy 25-30 évesen közös öngyilkosság, mert az olyan szuper...


2. Pedig szép (felnőtt) mese lenne belőle. :)


3. Talán igazad van, de ha már Rólam beszélsz (nem magamról írtam a kis storyt), akkor én valószínűleg úgy nevelném fel az összes gyermekemet, hogy nagyon erősek lennének és megértenék a tetteinket.


4. A demagógia és a hamis dogmák terjesztése nem az? Nem akarok vallási témába belemenni... viszont ez is egy vélemény.


Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 8. 23:02
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet hogy megtenném. Ha még addigra is nagyon szeretném nem bírnék hogy tovább élni, még ha ő azt is akarná hogy éljek. 65-70 évesen meg nem hiszem hogy annyira mókás lenne az élet. Ezzel nem arra célzok hogy már mikor kezdek 60 lenni kinyírom magam, de lehet megfordulna a fejemben hogy követném őt is.
2010. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnám elképzelni az életemet a vőlegényem nélkül,de ha majd annyi idősen esetleg megbetegszik és meghal..nem ölném meg magam.

Egyébként már eleve a kérdés rossz.Nem érte dobnád el az életed..ha új szívre van szüksége és te megfelelő donor vagy..akkor igen,beszélhetünk arról,hogy eldobnád érte az életed.És igen,megtenném.De az,hogy vele együtt haljak meg nem ugyanaz.

2010. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Az igaz szerelem sohasem múlik el csak továbbfejlődik. Egy idő után a kedvesed nem csupán egy személy lesz, aki nélkül nem tudod leélni az életedet, hanem a részeddé válik. Tudni fogja, hogy mit, mikor, miért, hogyan és te is tudni fogod ugyanezeket. A gyilkos kór viszont elmarná tőled... öregkorodra az utódaid nyakán maradnál, szánalmasnak tartanád az életedet és bolondnak önmagadat. Valamint a gyáva szó is illene rád, mert nem tetted meg, amikor még fájdalommentesen tehettétek volna, együtt... Felemészt a bánat és az önsanyargatás, önmagad árnyékává válsz és már nem tudsz majd semminek örülni. Szerintem nem érné meg olyan idősen nem kihasználni ezt a lehetőséget.
2010. nov. 8. 23:09
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Belegondoltam ebbe a helyzetbe, nagyon szeretem a páromat, vele képzelem el az életemet, de nem. Itt nem arról van szó, hogy ÉRTE képes lennék-e eldobni az életem, mert ezzel egyrészt nem válthatom ki az ő halálát másrészt meg el kéne fogadnom, hogy ez az élet rendje, valamelyikünk előbb távozik az élők sorából.
2010. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Elég morbid romantika lenne. Időskorban már biztosan nem lenne nagy dilemma.
2010. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!