Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ismételget engem? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ismételget engem? A párom miért használja mindig ugyanazokat a kifejezéseket amiket én?

Figyelt kérdés

Pl. ha én becézem valahogy ő is úgy becéz, ha valami új kifejezést használok ő is stb. Ráadásul a mozdulataimat reakcióimat is \'koppinja\' tőlem.

Az elején még tetszett a dolog, de semmi eredetiséget nem érzek benne.

Veletek fordult már elő ilyen? Mi a véleményetek?


2009. febr. 11. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul. Azt mondják amikor valaki nagyon szerelmes,akkor akaratlanul is hasonulni szeretne a párjához.Az én emberem egy-két jellemző szófordulatomat "lopta el",de ez még jól is állt neki-be tudta építeni a személyiségébe-így nem zavart a dolog. én is tuti átvettem tőle valamit, de így belülről nem látom, hogy mit:) Még friss a kapcsolatotok?úgy értem ez az első fél-egy évben jellemző általában, mikor még nem történt meg az összecsiszolódás.
2009. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem elég erős a saját személyisége, és mivel szeret Téged, tetszik neki amiket mondasz, ahogy mozogsz, hát megpróbál utánozni.

Vagy... lehet, hogy volt papagáj vagy majom az ősei között!

Na jó, ezzel csak poénkodni akartam, remélem nem bántottalak meg vele :)

Viszont amit először írtam, abban lehet valami. Én is voltam már úgy, hogy akit nagyon szerettem, annak átvettem néhány szóhasználatát, és így visszagondolva, akkor még fiatalka voltam, nem volt még elég kiforrott a saját stílusom. Azóta viszont már azt is észre vettem, hogy engem koppintott egy-két ember. Engem nem zavart, inkább kicsit növelte az önbizalmam.

Ha téged zavar, hogy a párod ennyire utánoz, nyugodtan szólj neki, beszéljétek meg kultúráltan.

2009. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában igaz hogy ha valaki szimpatikus neked akkor annak öntudatlanul is ismételed a mozdulatait. Szövegeid mge lehet hogy megtetszettek neki
2009. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Egyébként az első év vége felé jár a kapcsolatunk.

Ha annyira szeret és azért ismételget, akkor azt elnézem neki. :) De van egy olyan sejtésem, hogy gyenge a személyisége, mert nem egy határozott ember. Könnyen tudom befolyásoni azt vettem észre.

Lelkiismeretés az biztos, viszont ez az imént említett dolog szeretintem gyengéje.

Hogyan tudnék esetleg javítani a helyzeten?

Az eredeti kérdére is várok még válaszokat! :)

2009. febr. 11. 10:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gyenge a jelleme,azon nem tudsz változtatni,ha nem vagytok már túl fiatalok (gondolok itt 15-17 éves korra),akkog gyakorlatilag kizárt,hogy formálni tudd a személyiségét...Amúgy szerintem egy idő után elég idegesítő tud lenni,ha lopkodják a szlengem részeit...
2009. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ő 22 én 24
2009. febr. 11. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne bántsd emiatt a párod, ez nem arról szól, hogy ő akaratgyenge vagy befolyásolható.

Nekem van egy barátnőm, ha vele beszélek, még a hangom is olyan lesz, mint az övé, és "lopkodjuk" egymástól a kifejezéseket. Az öcsém barátnője is panaszkodott egyszer, hogy mikor megismert, akaratlanul átvett egy-két gesztust tőlem. Teljesen normális, hogy használni fogod annak az embernek a gesztusait, hanghordozását, kifejezéseit, aki nagy hatással van Rád. Lehet, hogy Te magad is "lopsz" a párodtól, csak nem veszed észre.

2009. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!