Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek is jobb volt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is jobb volt a régi családmodell?

Figyelt kérdés

Lehet páran meg fognak kövezni, de én eléggé rossz szemmel nézem a mai családmodellt, amelyet mintha áthatott volna az emancipáció fertője.


Tudom, hogy amiről most írni fogok az ma szinte megvalósíthatatlan, kicsit múltba merengő, de azért játszunk el a gondolattal.


Nem gondoljátok, hogy jobb volt régen, amikor a férfi tartotta el a családot, a nő pedig kizárólag a háztartást vezette, valamint a gyerekeket nevelte? Meg persze ott volt támasznak az urának, aki fáradtságosan kereste meg a javakat kis vagy nagy családja számára. Szerintem ez lenne egy feleség, egy nő igazi rendeltetése.


A férfié pedig, hogy férfi legyen. De úgy érzem, ma már elvették a férfiak szerepét. A nők is dolgoznak, van, hogy jobban keresnek, mint a férfiak. Ez a gyereknevelés rovására is megy, de most nem ezt akarom kihangsúlyozni, hanem hogy gyakorlatilag ma már nincs olyan, hogy férfinek vagy nőnek lenni, az egész csak egy massza. Nincsen a nemeknek rendeltetése, és én ennek tudom be azt is, hogy egyre több a lányos fiú és a domináns lány.


Én ezt így érzem, nem tartom magam hímsovinisztának, bár kétség kívül úgy érzem, a régi nemi szerepek természetesebbek voltak, mint ez az emancipáció utáni massza. És itt most nem arról van szó, hogy a nőnek a konyhában a helye. Hanem arról, hogy a nő szerepe az, amit az elején leírtam. Azért remélem valamennyire érthető vagyok. Bár azt hittem könnyebben megfogalmazom...


Mi a véleményetek erről?


2011. febr. 16. 23:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

Hát én megőrülnék, ha egész életemben csak otthon kellene ülnöm és háztartást vezetni. Én igen is szeretnék dolgozni.

Persze nem akarok karrierista lenni, első a család. De hogy egész életemben otthon üljek..nah azt azért nem.

2011. febr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2011. febr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%
Természetes, hogy jobb volt.
2011. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is jobb volt, nem halt bele senki se, sőt nem puha p-csű férfiakat, meg kényesztett libákat neveltek. Régen egy csapott megtudtak szerelni most meg mint Győzike hasonmások-.-" Nincs igazi férfi, nincs igazi nő! Majd a következő generáció meg fogja mutatni, hogyan kell élni;)
2011. febr. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Miből gondolod hogy a következő generáció más lesz?
2011. febr. 16. 23:30
 6/27 anonim ***** válasza:
97%
Mert mindig más lesz. Változik a világ, de hova azt még nem tudni. Lehet jobb lesz, lehet sokkal rosszabb. Szerintem rosszabb lesz, de ez nem biztos.
2011. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
Az a rossz, hogy egy fizetésből jó ha magadat el tudod tartani manapság. Az emancipációról meg csak annyit, hogy mindig vannak emberek akik nagyon durván elszállnak.
2011. febr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezért írtam, hogy ez a fajta családmodell ma nagyon kevés esetben megvalósítható... persze ehhez nagyon sok társadalmi és történelmi esemény vezetett, pl. a világháborúk.
2011. febr. 16. 23:36
 9/27 A kérdező kommentje:
Úgyhogy egy esetleges változáshoz is sok idő kell, de mindenképpen először fejben kell megfogannia az egésznek. Bár az utóbbi időben mintha az emberek újra keresnék a régi értékeket, előfordulhat, hogy a konzervatív reneszánsz közeleg. De ez lehet csak romantikus képzelgés.
2011. febr. 16. 23:38
 10/27 anonim ***** válasza:
33%

A kérdésedről a Hellboy egyik jelenete ugrott be,ami így hangzott.

-Én meghalnék a barátnőmért,de ez neki nem elég,azt akarja,hogy mosogassak.-

És teljesen jogos is a kérdésed,mert a kapcsolataim nagyrészben a miatt mentek tönkre,hogy alkalmatlan vagyok a házimunkára.Szerintem genetikusan hiányzik belőlem.

A fizum leadom ha kell,de nem mosogatok.

2011. febr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!